תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נתקלתם במי תהום או מערות? בדיקה שמסייעת ליזמים וקבלנים לאתר הפרעות מתחת לאתר הבנייה

אין כמעט יזם או קבלן שלא נתקל במי תהום, מערות והפרעות אחרות מתחת לפני השטח של אתר הבנייה. מלבד הארכת זמן הבנייה והעלויות הכלכליות, אותן "הפתעות" יכולות לסכן את עמידות המבנה. שילוב בדיקות טכנולוגיות לדימות הקרקע מאפשר לזהות, לתכנן ולטפל בהן עוד לפני שהבנייה מתחילה

זהר ארליך מהמכון הגיאופיסי בישראל מסביר איך לא נתקל בהפתעות מתחת לאתר הבנייה בזמן החפירות - דלג
נקודת מפנה

לפני שמתחילים את העבודה על בניין מגורים או מבנה ציבור יש הרבה עבודת הכנה. אבל גם אם ההיערכות הושלמה מבחינה בירוקרטית, הנדסית וכלכלית, זה לא שווה כלום אם בהמשך הדרך נגלה שמתחת לאתר הבנייה מחכות הפתעות. למשל, מי תהום, מערה, חלל, אתר ארכיאולוגי, העתק או שבר באחת משכבות הקרקע. כי במקרה כזה, חייבים לעצור ולהיערך מחדש ויש לזה השלכות עצומות. אז למה לא להיערך מראש? 

בעזרת בדיקה גיאופיסית לפני תהליך הבנייה נוכל לגלות בדיוק מה מסתתר שם למטה. 
בזכות שילוב שיטות כמו רפרקציה, רפלקציה וגיאו-חשמל אפשר למפות את כל שכבות הקרקע ברמת דיוק גבוהה במיוחד. מיפוי האתר מאפשר תכנון מדויק של איפה ואם חופרים, לאיזה עומק ולחשב את כמות החומר שיש לצקת לקרקע כדי לייצב את המבנה לאורך זמן. 

בעזרת שילוב הבדיקות נוכל להיערך תקציבית, הנדסית ומבחינת לוחות זמנים, ובעיקר נמנע השבתה אפשרית של האתר. בדיקה גיאופיסית מוקדמת של אתר הבנייה רלוונטית בעיקר בבנייה אורבנית אבל גם כאשר בונים פרויקטים גדולים כמו תחנות כח, בתי חולים, אתרי שאיבה וטורבינות, בונקרים ומחנות צבאיים. – לבדיקות יש יחס כדאי מובהק של עלות מול תועלת והיא מצילה פרויקטים מקריסה-פיסית וכלכלית. 

>> לפרטים נוספים אודות המכון הגיאופיסי לישראל
contact@gii.co.il | 08-9785800
>> בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#