תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לעמוד בדרישות הרגולציה ולחסוך בעלויות השילוח: פתרונות חדשניים בתחום ה-Lifescience

יעילותם של הפתרונות באה לידי ביטוי גם באיכות וגם בכדאיות הכלכלית, למשל: מארזים תרמיים המסוגלים לשמור על טמפ' זהה לתנאי הייצור ובנויים בטכנולוגיית VIP: vacuum isolation panel (פאנל ואקום מבודד). במבחן התוצאה - כל האתגרים מקבלים מענה

רון מלניק מנהל פעילות CRITILOG בFRITZ לוגיסטיקה בנושא פתרונות חדשניים בתחום LIFESCIENCE - דלג
נקודת מפנה

בשנים האחרונות חברות ה - LIFESCIENCE מתמודדות עם רגולציה מתהדקת סביב ייצור, אחסון והשילוח של המוצרים הרגישים; ולא רק הרגולציה – גם האכיפה. תנאי השילוח GDP צריכים להיות תואמים לתנאי הייצור GMP והאחסון בבתי המרקחת ובתי החולים. עבור חברות הפארמה זוהי בעיה כיוון שנושא השילוח לא נמצא תחת שליטתם. ניקח לדוגמא יצרן תרופות ששלח תרופות לישראל; ספק השילוח לא עמד בתנאי הרגולציה בשמירת הטמפרטורה לאורך המשלוח, ולכן התרופות הושמדו – הפסד כספי משמעותי. לכן, אותה חברה שלחה שוב דרך אותו ספק, רק שהפעם הוא ארז אותם בהתאם לתנאים הדרושים, האתגר? נפח האריזות גדול והליך השינוע מורכב וכן נושא העלויות אשר פגע ברווחיות חברת התרופות. 

>> הרגולציה מתהדקת: כיצד עומדים מול אתגרי תקן ה-GDP?

אז לא נציג אתגר מבלי להציג פתרון אפשרי. כיום, ישנם פתרונות ייחודיים וחדשניים לשילוח בבקרת טמפרטורה. היעילות שלהם באה לידי ביטוי גם באיכות וגם בכדאיות הכלכלית. מארזים תרמיים המסוגלים לשמור על טמפ' זהה לתנאי הייצור בנויים בטכנולוגיית VIP: vacuum isolation panel (פאנל ואקום מבודד). הפנל  בעל רמת בידוד גבוהה משמעותית לפחות פי 10 טוב יותר מ - EPS  (קלקר), כלומר עד כה כדי לשמור על טמפרטורה מסוימת היו זקוקים למארז בעל נפח שילוחי גבוה יותר משמעותי.

בנוסף, שילוב טכנולוגית ה - PCM משנה את היכולת לשמור על טמפרטורה מדויקת יותר מאשר פתרונות עבר, כולל יתרון של מסה קטנה יותר של אמצעי בקרת הטמפרטורה, לכן, כאשר עובי דופן האריזה יקטן באמצעות שימוש ב - VIP בצורה משמעותית ונקטין את כמות האמצעים לשמירת טמפרטורה באמצעות PCM, ניתן להמכיל כמות גדולה יותר מאותו המוצר לאותו נפח שילוחי – המשמעות - הורדת עלויות השילוח לאותו נפח מוצר.

במבחן התוצאה, הפתרון עונה ל-3 האתגרים אשר הוצגו. שמירה על טמפ' לאורך כל השילוח מותאמת לרגולציה ומענה לעלות הכלכלית של חברות התרופות. הפתרון הייחודי והחדשני עומד במבחן של עלות מול תועלת ומאפשר לחברות הפארמה להיות שקטות כאשר משלוחי LIFESCIENCE עושים את דרכם בין קו הייצור לאחסנה המבוקרת. הפתרון נבדק והוכח כיעיל בעשרות ניסויים ועומד בתקנים המחמירים של כל ארגוני הבריאות העולמיים. אמנם הרגולציה מתהדקת, אך זה לא אומר שזה צריך לפגוע בפעילות השוטפת – להיפך, לתת לשילוח בשרשרת האספקה לייעל את רמת השירות. 

>> לסיפורי הצלחה נוספים בתחום ניהול שרשרת אספקה

>> בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#