תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד חברות פארמה וביו-טכנולוגיה יכולות לעמוד בדרישות הרגולציה המתהדקת סביב תקן ה-GDP?

בהליך ההפצה מעורבים לא מעט גורמים חיצוניים לחברה, כולל גורמים ממדינות בהן רמת הפיקוח והאכיפה נמוכה, ולכן רמת הסיכון גבוהה. אז כיצד עומדים מול אתגרי תקן ה-GDP Good Distribution Practice?

רון מלניק מנהל פעילות CRITILOG בFRITZ לוגיסטיקה בנושא חשיבות מערך האיכות GDP - דלג
נקודת מפנה

חברות הפארמה והביו-טכנולוגיה הן בין המרוויחות הגדולות ביותר של עידן הגלובליזציה והסחר הבינלאומי בפרט; כנראה שזאת אחת הסיבות המרכזיות לכך שהרגולציה סביב נושא ההפצה התהדקה. גם ניתן להבין מדוע. בהליך ההפצה מעורבים לא מעט גורמים חיצוניים לחברה, כולל גורמים ממדינות בהן רמת הפיקוח והאכיפה נמוכה, ולכן רמת הסיכון גבוהה. אז כיצד עומדים מול אתגרי תקן ה-GDP Good Distribution Practice או בעברית, תנאי הפצה נאותים? 

>> כך תתאימו את שרשרת האספקה לדינמיקה הארגונית שלכם

בשלוש מילים: שליטה בתהליכי ההפצה. כעת נרחיב; עוד בשלב תכנון ההפצה נבנה מערך 'הערכת סיכונים' שעונה על ארבעת הצרכים הקריטיים לשינוע מוצרים רגישים: טמפ' – יעד/זמן –סוג המוצר – ויציבות/ Stability. כלומר, קיים צורך להבין מהם תנאי הדרך, הטמפ' ובדגש על נקודות הקיצון שהמשלוח יעבור בהן. לדוגמא: על מסלול ההמראה הטמפרטורה יכולה להגיע ל-68 מעלות ובבטן המטוס לטמפרטורות נמוכות עד כדי הקפאה. לכן על האריזה לשמור בכל רגע נתון על טווח הטמפרטורה הנדרש לאותו מוצר. מרגע איסופו ועד הגעתו ליעד. כדי לקצר את ההליך ולמזער "אזורי סיכון" ומרחקים מרגע האיסוף, הגעה לשדה התעופה ועד ההעמסה למטוס, יש חשיבות מכרעת למיקומו של המרכז הלוגיסטי ותהליכי השינוע הפנימיים. מיקומו בתוך שדה התעופה הוא יתרון משמעותי המאפשר יציאה מהירה מישראל וכמובן שימוש בשיטת Next flight out. יש גם חדשנות טכנולוגית. על משטחי השילוח ממוקם רשם טמפ' המשדר אונליין באמצעות רשת סלולרית איפה האריזה נמצאת וחשוב יותר, מהי הטמפרטורה בכל שלב – קרי תיעוד בזמן אמת לנקודות קריטיות בכל הנוגע לתיעוד שהרגולציה דורשת. 

במבחן התוצאה, הליך ההפצה הופך למבוקר ומתועד, יעיל ומתקדם העומד בכל דרישות תקן ה-GDP. מערך האיכות הפנימי המותאם לדרישות הרגולטוריות, נמצא בכל נקודה במהלך המסע, בפיקוח על תהלכי ההפצה הפיזיים וניתור שמירת הטמפרטורה בכל נקודה. האתגר הרגולטורי של חברות התרופות הופך לפשוט כאשר השותף הלוגיסטי שלהם מותאם לדרישות הרגלוציה שהן מחויבות אליו.

>> לסיפורי הצלחה נוספים בתחום ניהול שרשרת אספקה

>> בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#