תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

להכיר, לחסוך ולהתקדם טכנולוגית - מהפכת החללים המשותפים מגיעה לעולם שרשרת האספקה

למרבית החברות במשק אין הצדקה כלכלית להשקיע במרלו"ג מתקדם, אך זה לא אומר שאי אפשר ליהנות מהיתרונות שלו. המרכז הלוגיסטי השיתופי, שדומה מאוד לחללי עבודה משותפים יכול לספק בקרה ושקיפות מלאה

חן גולדנר סמנכ"ל לוגיסטיקה ושרשרת אספקה, FRITZ לוגיסטיקה בנושא We Log לוגיסטיקה שיתופית - דלג
נקודת מפנה

אנחנו חיים בתקופה מרתקת; תקופה של דיגיטציה, אוטומציה, גלובליזציה ועוד המון מילים, שאם נהיה כנים לרגע, לא תמיד באות לידי ביטוי בקרב כל החברות במשק – במיוחד בקרב עסקים קטנים ובינוניים. המעבר מניהול ידני של שרשרת האספקה לניהול טכנולוגי מתקדם ויעיל רחוק מאותם עסקים שנות אור, וניתן להבין מדוע. הם עסוקים בפיתוח העסקי, בשיווק ולעתים בהישרדות עקב רגולציה, מיסוי ומחירי הנדל"ן בפרט. כאשר מדובר בחברות שעוסקות בייצור וסחר, מחירי הנדל"ן משחקים תפקיד משמעותי עקב עלות השכירות הגבוהה של המרכזים הלוגיסטיים. אם נוסיף לזה את עלויות ההקמה והאחזקה, איתור והעסקת כוח אדם מקצועי בתחום שרשרת האספקה, נבין שמדובר בהוצאות שעלולות למוטט עסק. במיוחד כשמדובר בהוצאות קבועות כבדות מאד שמכבידות על תזרים המזומנים של כל עסק. חשוב לדעת שהרבה עסקים  לא נופלים בגלל מכירות חלשות אלא יותר בגלל בעיות תזרימיות.  המצב האידיאלי לעסק קטן או בינוני הוא להיות מסוגל להוציא כזאת הוצאה רק כאשר הוא מוכר, מצב כזה הוא בעיתי כשיש לך הוצאות קבועות שמצדיקות את עצמן בחודש חזק אבל עלולות למוטט את העסק בכמה חודשים חלשים.

>> בחזרה למדור

אז האם יש פתרון? בהחלט. מהפכת הלוגיסטיקה השיתופית – דומה מאוד לחללי עבודה משותפים. לדוגמא: חברת קוסמטיקה בסדר גודל בינוני שעוסקת בעיקר ביצוא. יש לה פיקים בעיקר סביב החגים בעולם ובשאר השנה נפח הפעילות יורד ב 30-50 אחוזים. כלומר, במשך רוב השנה, שטח המרלו"ג נמצא בחצי תפוסה – בזבוז. תוסיפו לזה הוצאות שמירה ואחזקה ותבינו כי לחברה מסוג זה אין סיבה אמיתית להחזיק מרלו"ג משלה. אז מה עושים? מצטרפים למרכז לוגיסטי שיתופי. בחודשי הפיקים, משתמשים בשטח אחסון גדול יותר וכאשר יש ירידה בנפח הפעילות, משתמשים בפחות. תוסיפו לזה שהחברה משלמת על שירותי אבטחה, אחזקה וניקיון רק באופן יחסי לנפח השימוש ותראו כי יש כאן חסכון משמעותי. המשוואה מאד פשוטה: 0 הוצאות קבועות. מכרת? קנית. לא מכרת? לא קנית. רגע, יש יתרונות נוספים.

זוכרים שדיברנו בהתחלה על דיגיטציה ואוטומציה? אז ברור כי למרבית החברות במשק אין הצדקה  כלכלית להשקיע במרלו"ג מתקדם, אך זה לא אומר שאי אפשר ליהנות מהיתרונות שלו. המרכז הלוגיסטי השיתופי הוא מתקדם ומספק שקיפות ובקרה מלאה. המערכות האוטומטיות, כמו מערכות ניהול מחסן ומערכות הפצה ממוחשבות, יחד עם הגיבוי המקצועי של כוח אדם לוגיסטי מוכשר ומודרך, מאפשרים לשפר את זמן האספקה והעמידה ביעדים ולהגיע לרמת אמינות מלאי של קרוב ל 100%. בקיצור? מהפכת הלוגיסטיקה השיתופית מאפשרת לקבל מערך לוגיסטי מתקדם כמו גם מערכי שרשרת אספקה של יבוא יצוא ותובלה, כל זאת על מנת לאפשר לכל חברה להתמקד במה שהיא באמת טובה בו.

>> לסיפורי הצלחה נוספים בתחום ניהול שרשרת אספקה

כתבות שאולי פיספסתם

*#