תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כולנו קונים באינטרנט. כיצד החברות העסקיות יכולות לעמוד בדרישות הצרכנים?

הסחר המקוון בארץ ובחו"ל גדל באופן מואץ. על מנת לעמוד באתגר המורכב של עמידה בדרישות הצרכנים והשגת נתח משמעותי בתחרות הגוברת בתחום, יש לפתח יכולות לוגיסטיות ולעצב אסטרטגיה תפעולית לוגיסטית. אז איך עושים את זה?

עוזי שפיגל, מנכ"ל ובעלים רוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה בנושא E-COMMERCE - דלג
נקודת מפנה

הסחר המקוון בארץ ובחו"ל גדל באופן מואץ. נתח השוק במדינות מפותחות של מכירות קמעונאיות עומד בשנת 2018 על כ-12 אחוזים לעומת כ- 3.5 אחוזים לפני עשור, כלומר מוערך פוטנציאל גידול לכדי נתח שוק של 17.5 אחוזים בשנת 2021. על מנת לעמוד באתגר המורכב של עמידה בדרישות הצרכנים, בהתפתחות שוק מואצת, והשגת נתח משמעותי בתחרות הגוברת בתחום, יש לפתח יכולות לוגיסטיות ולעצב אסטרטגיה תפעולית לוגיסטית בכלל ומרכזים לוגיסטיים מתאימים לפעילויות ולצרכים.

>> בחזרה למדור

תכנון מרכז לוגיסטי ייעודי לפעילות סחר מקוון, חייב להתחשב במשתנים הרלוונטיים לפעילות. היכולת למתן מענה לכל שינוי באסטרטגיה העסקית של החברה, ניהול תקופות שיא, קדום מכירות, עונתיות, דרישות צרכנים בלתי צפויות, חגים ומבצעים, כל זאת בעלויות תפעול  מינימליות  למימוש ההזמנה. בשלב אפיון הפתרון יש להתייחס לתהליכים ולאמצעים בארבע פעילויות מרכזיות – אחסון, ליקוט, הכנת משלוחים, מיון והפצה. כיום קיימות ומתפתחות טכנולוגיות חדשות המאפשרות הקטנה של עלויות הליקוט והתפעול וכן הגדלה של האמינות והגמישות הן בהפצה והן בטיפול בהחזרות.  

תכנון והקמה של מרכזים לוגיסטיים ייעודיים לסחר האלקטרוני - שמקורו ביבוא לארץ, ייצור מקומי, או שייעודו ליצוא לחו"ל, עם יכולות תפעול גבוהות ובהוצאות מינימאליות, הוא המפתח למימוש מדויק של הזמנות הסחר המקוון.

>> לסיפורי הצלחה נוספים בתכנון מרלו"ג

כתבות שאולי פיספסתם

*#