תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משרד הביטחון נערך לשינוי לוגיסטי-חדשני שטרם נראה בארצנו

הקמת פרויקט המרה"ס: מרכז אספקה אחוד של משרד הביטחון, הוא אתגר לוגיסטי בסדר גודל שטרם נראה בארצנו. כיצד ניתן לתת מענה יעיל למגוון צרכים כל כך רחב?

עוזי שפיגל, מנכ"ל ובעלים רוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה בנושא הקמת פרויקט המרה"ס של משרד הביטחון - דלג
נקודת מפנה

הקמת פרויקט המרה"ס: מרכז אספקה אחוד של משרד הביטחון, הוא אתגר לוגיסטי בסדר גודל שטרם נראה בארצנו. האתגר כולל מעבר פיסי וביצוע סינרגיה של מחנות קיימים, שינוי שיטות עבודה והטמעת טכנולוגיות מתקדמות. כל אלה נועדו לשפר את האפקטיביות של שרשרת ההספקה הצה"לית ולאפשר את רציפות התפקוד והגמישות התפעולית בשעת שגרה וחירום. אז כיצד ניתן לתת מענה יעיל למגוון צרכים כל כך רחב? 

>> בחזרה למדור

ראשית, החלטת הממשלה קבעה כי הקמה ותפעול המרה"ס יעשה ע"י מיקור חוץ לסקטור הפרטי. כלומר, לשלב חברות אזרחיות המתמחות בתחום. חברת רוזנשטוק שיפור הנדסה ולוגיסטיקה, לוקחת חלק בפרויקט המרה"ס ומובילה את האפיון והתכנון הפונקציונלי - הנדסי ותפעולי של המחסנים ובתי המלאכה השונים. כלומר, הבנת הצרכים הייחודיים והתאמת פתרונות ייעודיים ומתקדמים לאופטימיזציה של שרשרת ההספקה. החל מהאפיון והתכנון של הבינוי, תכנון פונקציונלי של המערך הפנימי, שיטות התפעול, האחסון והשינוע ועד שילוב מערכות מידע כגון:  W.M.S, T.M.S ו- D.O.P.  בנוסף, האחידות בשיטות התפעול ותפיסת הפעלה האחידה, תאפשר בקרה בזמן אמת ויכולת גיבוי הדדית בין בסיסי האחסנה השונים.

הפרויקט עתיד להסתיים בשנת 2026 ויכלול מתחמי לוגיסטיקה בהיקף של כ-225,000 מטרים רבועים. ההתייעלות בשרשרת ההספקה, צפויה לתרום להתייעלות וחסכון עתידי ברמה המערכתית. זהו מבחן התוצאה האמיתי של תכנון ובניית מערך לוגיסטי; היכולת לתכנן בהווה ולהווה תוך הסתכלות לצרכי העתיד.

>> לסיפורי הצלחה נוספים בתכנון מרלו"ג

כתבות שאולי פיספסתם

*#