יעיל וזול: הפתרון הסטנדרטי שיעזור לכם בבנייה מתחת לפני המים

העלאת ספינות אל פני הקרקע כדי לטפל בהן היא אתגר לוגיסטי מורכב; אך בעזרת יישום פתרונות הנדסיים שמזוהים בעיקר עם מבנים על היבשה, ניתן לייצר פתרון יעיל, חסכוני ומתקדם: בניית מעלית ייעודית לספינות

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמעון מויאל, מנכ"ל פאר משה, שמעון מויאל ושות' מהנדסים-יועצים בנושא מעלית ספינהקרדיט: נקודת מפנה
תוכן שיווקי

העלאת ספינות אל פני הקרקע כדי לטפל בהן היא אתגר לוגיסטי מורכב; אך בעזרת יישום פתרונות הנדסיים שמזוהים בעיקר עם מבנים על היבשה, ניתן לייצר פתרון יעיל, חסכוני ומתקדם: בניית מעלית ייעודית לספינות. נסביר בעזרת סיפור מקרה. חברת מספנות ישראל החליטה לאחרונה לשדרג את מערך הטיפול של הספינות ולעבור לפתרון מודרני שמייתר את הצורך לשאוב את המים ממתקן הטיפול טרם תחילת העבודה.

>> בחזרה למדור

כיצד הפתרון החדשני עובד? הספינה עוגנת בין 2 רציפים שנבנו במיוחד עבור מעלית הספינות. לאחר מכן, כבלים המחוברים לתושבות בטון מעלים את הספינה לגובה פני הקרקע. בניגוד לשיטה הקונבנציונאלית, בה בונים את קירות הרציפים מפלדה ומתקינים אותם בשיטת שיגומים, יישום דפנות הרציף נעשה בעזרת בטון מזויין בשיטת קיר סלארי –שיטה המאפשרת ליצוק קירות בטון לתוך הקרקע אשר חוברו באופן טבעי לתושבות.

בשורה התחתונה, השימוש בבטון זול בכ-30% מאשר שימוש בפלדה. הבטון עמיד יותר בפני מים קורוזיבים, ההתקנה פשוטה יותר ומתבצעת מול קבלן אחד בלבד-קבלן בטון. לכן גם ההליך הלוגיסטי של הבנייה פשוט יותר. יתרון נוסף ביחס לפתרון הקונבנציונאלי בו הרציף מוגבל לטיפול בספינות עם שוקע קטן, הוא שספינות בגדלים גדולים יותר יכולות להיכנס לרציף המעלית. כך נלקח פתרון סטנדרטי שמזוהה עם בנייה על היבשה והפך לפתרון מתקדם מתחת לפני המים.

>> לפתרונות יצרתיים בתחום הנדסה ותשתיות