מהי שיטת הבנייה שהוזילה את העלויות בכ-3 מיליון בפרויקט המגדלים כורדני?

הפתרון ההנדסי של 'שריון קרקע' סייע לקבלן לצאת מהקרקע ולהימנע משאיבת מי תהום ממושכת, דבר שמייקר את עלות הבנייה באופן משמעותי, וכן הופך את הביסוס לכבד ומסורבל. כיצד זה עובד? כל הפרטים

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמעון מויאל, מנכ"ל פאר משה, שמעון מויאל ושות' מהנדסים-יועצים בנושא פרויקט המגדלים 'כורדני'קרדיט: נקודת מפנה
תוכן שיווקי

כל יזם וקבלן יודע שכדי לעמוד במחיר המטרה של תכנית מחיר למשתכן, המטרה היא לסיים את הביסוס כמה שיותר מהר ולהתחיל לבנות. אך בפועל, פעמים רבות הקרקע עליה אנחנו מייעדים לבנות את המגדל היא חרסיתית או חולית עם מפלס מי תהום גבוה המוביל לשאיבה בלתי פוסקת של מי תהום. דבר המייקר את עלות הבנייה באופן משמעותי, וכן הופך את הביסוס לכבד ומסורבל.

>> בחזרה למדור

כך קרה גם בפרויקט המגדלים כורדני בקריית מוצקין, הפתרון ההנדסי של 'שריון קרקע' סייע לקבלן לצאת מהקרקע ומהר ולהימנע משאיבת מי תהום ממושכת. כיצד זה עובד? על עמודי הבטון שנקדחים בקרקע מניחים רפסודה שמסייעת לחלק את העומס בין העמוד המייצב לקרקע. חישוב ותכנון ההליך הוא יחסית פשוט ומאפשר להתחיל לבנות את הבניין בזמן קצר יחסית.

בפרויקט זה, השיטה אפשרה לצאת מהקרקע תוך חודשיים, ובנוסף, בזכות השיטה של שריון הקרקע והשימוש ברפסודה, נבנה מרתף מתחת למגדל שרצפתו נחסכה ועתיד לשמש את הדיירים כחניה תת-קרקעית. השיטה הוזילה את עלויות הבנייה בפרויקט בכ-3 מיליון שקלים מה שמאפשר ליזם למכור את הדירות במחיר המטרה של תכנית מחיר למשתכן ואף להגדיל עבורו את התשואה.

>> לפתרונות יצרתיים בתחום הנדסה ותשתיות