תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ניהול סיכונים: מהו המפתח להצלחה?

ניתן להרוויח משוק ההון באופן קבוע גם עם 50% הצלחה בלבד. המפתח הוא לדעת לשלוט בסיכון ולדעת לייצר יחס סיכון סיכוי חיובי. אז איך לומדים את זה?

בואו נטיל מטבע כאשר על הכף מונחים 100 דולר. לוקחים את הסיכון? כנראה שלא. עכשיו, בואו נגיד שהרווח הוא 200 דולר וההפסד הוא 100 דולר. אבל אם נזרוק את המטבע 100 פעמים? כאן מגיע הטוויסט. כי אם זה נפל 50 פעמים על הפסד ו-50 פעמים על רווח,  אז הפסדתם 5,000 דולר אבל הרווחתם 10,000. זה רווח של 5,000 דולר. בתכל'ס? אפשר להרוויח גם שאנחנו פוגעים רק ב-50 אחוז מהעסקאות. שווה, לא? אז שוק ההון הוא ממש לא הימור על מטבע וחייבים ללמוד לסחור לפני שמתחילים. 

זה עקרון התוחלת החיובית – כלומר, אם נבצע את אותה הטלת מטבע פעם אחר פעם עד אין סוף, נהיה רווחים בכל מצב וזה מה שסוחר מחפש וזה מה שישאיר אותנו רווחיים לאורך זמן. סוחר רווחי עובד תמיד עם יחס סיכון סיכוי חיובי. הוא יודע מראש מה המקסימום שהוא מוכן לסכן ובכך הוא שולט על הסיכון בצורה מלאה. הוא בוחר את הנכס הנכון שעונה על כל הקריטריונים ומטה את הסטטיסטיקה לטובתו וכך הוא מבטיח לעצמו הצלחה לאורך זמן. ואת זה צריך ואפשר ללמוד.

בשורה התחתונה? ניתן להרוויח משוק ההון באופן קבוע גם עם 50% הצלחה בלבד. המפתח הוא לדעת לשלוט בסיכון ולדעת לייצר יחס סיכון סיכוי חיובי וניתן ללמוד את זה. קיימות שיטות 
ואסטרטגיות שמייצרות יחס סיכון סיכוי של 2:1 עם 65% הצלחה ואפילו יותר. מקווה שהצלחתי לנפץ את המיתוס שבשביל להרוויח בשוק ההון צריך להיות נביא ולפגוע ב100% מהזמן.

>> כרטיס הכניסה שלך לעולם שוק ההון האמריקאי

כתבות שאולי פיספסתם

*#