תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד מתמודדות חברות כשנדרשת תוספת של מאות מקומות חניה לעובדים?

כשמתקן חנייה חווה כשל, נוצרת אי נוחות גדולה למשתמשים. בחירת ספק נכון יכולה למזער את אי הנוחות ולהביא לפתרונות יצירתיים למצבים שנראים בלתי אפשריים

אפי מגן, סמנכ"ל הנדסה פרומוט על מצוקת החנייה - דלג
אפי מגן, סמנכ"ל הנדסה פרומוטנקודת מפנה

השימוש במתקני חנייה הופך יותר ויותר נפוץ. מאחר ומדובר "במכונה" הנמצאת בשימוש יום-יומי לעיתים עלולות להתרחש תקלות. מתקני החניה מיועדים לשימוש לאורך חיי הבניינים לאורך עשרות שנים כך שביצוע תחזוקה מונעת כמו גם תחזוקת שבר הינו צורך הכרחי. כשמתקן חנייה חווה כשל, נוצרת אי נוחות גדולה למשתמש ולמרות זאת פרויקטים רבים נסמכים על מתקני החנייה בגלל מצוקת מקום שהופכת אותם להכרח המציאות.

בפרויקטים שונים אשר אוכלסו על ידי חברות היי טק ואחרות כמו גם פרויקטים מעורבים למשרדים ומגורים, בהם נדרשה תוספת חניות מאסיבית של מאות רבות של מקומות חניה הבינו יזמי הפרויקט שספק השירות והתחזוקה צריך להיות מהיר וזמין ולכן הם פנו אלינו. הבטחנו להם זמינות הנשענת על צי ניידות שירות, מספר טכנאים גבוה, חלקי חילוף זמינים, ידע ומקצועיות השלובים זה בזה ונסמכים על וותק, ניסיון ומוניטין. כל אלו התבטאו ביכולת מענה טובה יותר.

בבחירת ספק מתקני חנייה מערך השירות חשוב לא פחות מהמתקן עצמו. חשובים זמינותו, מוכנותו, ומהירות התגובה במתן מענה. לא פחות מכך חשובה האיתנות הכלכלית שמבטיחה המשכיות רבת שנים ושמירה על קשר עם היצרן לצורך אספקת חלקי חילוף. הכל כדי שחוויית השימוש תהיה איכותית לאורך שנים.

לפרטים נוספים אודות פרומוט >>

חזרה למדור >>