תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

CSI משטרת ישראל: המיקרוסקופ ששינה את עבודת המשטרה

למשטרת ישראל היה צורך במקרוסקופ אלקטרונים. חברת פיקוטק סיפקה למשטרת ישראל את המיקרוסקופ, שיכול לגלות מידע כמו טמפרטורה בעת האירוע או שרידי אבק שריפה

גיא ברק, מהנדס אפליקציות, פיקוטק בנושא פיצוח חקירות משטרה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת - דלג
גיא ברק, מהנדס אפליקציות, פיקוטקנקודת מפנה

מי לא אוהב לצפות בסדרות משטרה אמריקאיות? לראות איך לוקחים חלקיק של פנס רכב שנשבר בעת תאונה חשודה ובאמצעות ציוד מתוחכם להוכיח שבניגוד לטענת הנהג, פנסי הרכב שלו היו כבויים כשפגע בקורבן למרות שהתאונה אירעה באמצע הלילה. אנחנו מתענגים על הצעצועים היקרים שיש לאמריקאים ובו בזמן בטוחים שלמדינה שלנו אין כסף למותרות שכאלו.

לאחרונה ביקשה משטרת ישראל להצטייד בצעצוע שכזה: מיקרוסקופ אלקטרונים סורק - SEM. מיקרוסקופ אלקטרונים, בשונה ממיקרוסקופ רגיל, לא משתמש באור, אלא מפציץ את האובייקט באלקטרונים - או במקרה של חקירות משטרה - את הראייה, ויכול לספר לנו דברים נחבאים כמו למשל טמפרטורה בעת האירוע או שרידי אבק שריפה. במכרז ציינה המשטרה שהשימוש במיקרוסקופ יהיה מסביב לשעון 24/7, בעל יכולת אבחון אוטומטית של מספר דוגמיות חומר ברצף ולספק אנליזה מהירה הקבילה בבית המשפט וכראייה קריטית מבחינת המשטרה שמתחקה אחר פושע שממהר להימלט או לטשטש את עקבותיו. במדינה שלנו הרבה דברים נופלים בגלל תקציב, אבל במכרז הזה סיפקה חברת פיקוטק למשטרה הצעה שהם לא יכלו לסרב לה.

מיקרוסקופ האלקטרונים של חברת Tescan, היה מסוגל לענות על כל הדרישות הטכניות המחמירות, יחד עם עמידה בתקציב מאתגר. כך, מחלקת זיהוי פלילי של משטרת ישראל מיצבה עצמה בקו אחד עם המחלקות המקבילות לה במדינות מתקדמות אחרות ברחבי העולם ואנחנו, האזרחים, יכולים להרגיש בטוחים יותר. 

לפרטים נוספים אודות פיקוטק >>

חזרה למדור >>