תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משא ומתן: להגן על נכסי הארגון ולחסוך במשאביו

ארגונים רבים מוצאים את עצמם תקועים בהליכי משא ומתן ומגיעים לנקודות משבר שעלולות להימשך זמן רב. אז מה הפתרון היעיל ביותר לכל האתגרים והכשלים?

עו"ד מיכאל צור, מייסד ומקים שקלא וטריא בנושא משא ומתן - דלג
נקודת מפנה

המטרה של כל ארגון היא להתנהל בצורה יעילה ומועילה מתוך חיסכון במשאבים כמו, זמן, כסף ובעיקר עצבים. אך לפני שנסביר כיצד עושים זאת, בואו נסכים על שתי נקודות מוצא: הראשונה, העידן הטכנולוגי החליש ומחליש את היחסים הבינאישיים ואת מיומנויות התקשורת הבלתי אמצעית. השנייה, מקצוענות, יחסי אנוש ופרשנות נכונה של סיטואציה חברתית הם המפתח להצלחה בכלל והשגת מטרות במו"מ בפרט. במציאות העסקית, לנושאים והנותנים שנבחרו מטעם הארגון אין הכשרה פורמאלית ולעיתים הם גם חסרי ניסיון מו"מי רלבנטי. נושאים ונותנים אלו נשענים בד"כ על נסיון העבר ועל האינטואיציה שלהם. כתוצאה מכך, ארגונים רבים מוצאים את עצמם תקועים בהליכי משא ומתן ומגיעים לנקודות משבר. 

הפתרון לאתגרים ולכשלים אלה יכול להינתן בעזרת  negotiation specialist – מקצוע שהוא תוצר ישיר של אתגרי המציאות החדשה. תפקידו של מומחה המשא ומתן היא להכין וללוות אדם או צוות מתוך הארגון או העסק שינהלו את תהליך המשא ומתן. מלווה מו"מ מקצועי מופקד על ייעול קבלת-ההחלטות במסגרת תהליכי משא ומתן ועל תמיכה בניהול מצבים ארגוניים עדינים ומאתגרים בשוטף, בעשותו זאת הוא מכוון למטרת-על שהיא -
להגן על נכסי הארגון ולחסוך במשאביו. 

ל-Negotiation Specialist יש ידע, וניסיון מעשי בעשרות מתודולוגיות ייעודיות לסוגים וסגנונות שונים של תהליכי משא ומתן. מתודולוגיות אשר עוזרות לנהל תהליכי משא ומתן בהתבסס על משנה סדורה וגישה מובנית. ביכולתו של מלווה המו"מ המקצועי לפרק תהליכים מורכבים לשלבים פשוטים וישימים עם מטרות ביניים ריאליות ובעיקר לזהות את יכולותיו של המלווה והתאמת המתודולוגיות לאישיותו בבחינת "חנוך למנהל או למנהלת על פי דרכו/ה". 

היתרון המרכזי של התפיסה החדשנית הוא שמלווה המו"מ המקצועי מכין ומכשיר אדם מתוך הארגון אשר בזכות ההכנה והליווי מסוגל לנהל את תהליך המשא ומתן או המשבר בהתבסס על היכרותו  מקרוב את כל האספקטים של הארגון-הערכים, המורכבות, השאיפות ונקודות החולשה והתורפה. תיהלוך משברים וניהול משא ומתן באופן פנים וחוץ ארגוני מאפשר לזהות בעיות בזמן אמת ולטפל בהן במהרה. מדובר בחיסכון משמעותי של משאבים, זמן ניהולי וכסף ואולי הדבר החשוב מכל, הוא מאפשר לארגון להשיב לעצמו את האמון ביכולותיו ובמשאביו האנושיים. לקחת אחריות על התהליך ולא פחות חשוב לחיות בשלום עם התוצאה.

>> מידע נוסף ניתן למצוא כאן