תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ניהול ספרים הוא הרבה מעבר להוצאת חשבוניות

אכיפה המתבצעת באמצעות בדיקת ספרים ובאמצעות ביקורות פתע, אשר תעלה אי תאימות תגרור תשלום קנסות, ואף העמדה לדין. כאן תמצאו את כל הדרכים להימנע מכך

ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון בנושא ניהול ספרים - דלג
נקודת מפנה

בעל עסק שלא רוצה להסתבך עם רשויות המס חייב לנהל את ספרי החשבונות שלו בתשומת הלב הראויה. ניהול ספרים, אינו כולל הוצאת חשבוניות בלבד, אלא גם ספרי הזמנות ומשלוחים, ספרי קבלות ועוד. כמו כן ניתן דגש משמעותי למועד הרישום הנדרש להיות מיידי. 
ניהול ספרים מדויק מאפשר לרשויות המס לוודא שמופרש למדינה מס כדין. אכיפה, המתבצעת באמצעות בדיקת ספרים, לרבות באמצעות ביקורות פתע, אשר תעלה אי תאימות תגרור תשלום קנסות, ואף העמדה לדין. במקביל עשויות הרשויות "לפסול" את ספרי העסק ולקבוע שומה על פי מיטב השפיטה, למנוע אישור ניכוי מס במקור ועוד!

בעל עסק, שלא ניהל את ספריו כדין ולא רשם בהם את כל התקבולים, או רשם אותם אך לא על פי הוראות ניהול ספרים ולא באופן מיידי, עלול למצוא עצמו עומד בפני פסילת ספרים.
בעל העסק יוכל לטעון לסיבה חיצונית שאינה תלויה בו כמו תקלה טכנית, או טעות של עובד ולתלות בהם את העדר הרישום המיידי. בדרך כלל סיבות שכאלו לא יתקבלו בביהמ"ש, אך בייעוץ נכון יוכל בעל העסק לטעון לנסיבות אשר יתקבלו כאירוע חריג ובלתי צפוי. 

עו"ד המתמחה במיסוי יוכל לספק לבעל העסק ייעוץ שבכוחו להטות את הכף לטובתו עד כדי דחיית הבקשה לפסילת הספרים, או לחילופין ייצוג בהליך שימוע ובכך לחסוך הוצאות אדירות על ניהול משפט, מחלוקות על שומות לפי מיטב השפיטה, הגדלת מקדמות ופגיעה בעסק  בהעדר ניכוי מס במקור. התייעצות מבעוד מועד תוכל למנוע את קיום השימוע תוך הגעה להסדר מול רשות המיסים ותאפשר לעסק להמשיך לעבוד ללא הגבלות. 

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

לעמוד גילוי מרצון >>

ספריו של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

לצפייה בדירוג שקבע חברת Dun & Bradsheet לשנת 2017 >>