תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מטבעות וירטואליים: חלופה חזקה למערכת הבנקאית?

הדעות לגביהם חלוקות, אבל מה שבטוח - הם פה כדי להישאר. כל אחד שצבר מטבעות, ודאי מי שנכנס לתחום בשלב ראשוני, מאוד מומלץ כי לפני קנייה או מכירה יפנה לעו"ד מומחה בתחום המיסים על מנת שזה יסייע במתן חוות דעת או החלטה מקדמית

ד"ר אריה ליבוביץ בנושא מטבעות וירטואליים - דלג
נקודת מפנה

מטבעות וירטואליים פה כדי להישאר. אפילו ראש הממשלה נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית. אם נתייחס אליו כמטבע רגיל - עליית שווי של מטבע וירטואלי פטורה ממס. ב-2017 פרסמה רשות המיסים טיוטת חוזר לפיה מטבע וירטואלי הוא נכס. כנכס - המכירה שלו חייבת במס. אך עמדת רשות המיסים אינה תורה מסיני, במקרה של ביטקוין ומטבעות דומים יש מקום מבוסס לטענה שלא מדובר בנכס אלא במטבע רגיל וההפרשים במחיר ובשער פטורים ממס.  

מי שיש לו מאה מטבעות ביטקוין יתקשה במציאת רוכש בודד להכל וייאלץ לבצע מספר עסקאות. רשות המיסים עשויה להתייחס למקרה זה כאל עסק למכירת ביטקוין ואז צפוי המוכר להיות כפוף לשיעורי מס מקסימליים של 50% ומעלה. הגיע אלינו בחור צעיר שרכש לפני 9 שנים מאתיים מטבעות ביטקוין וקנה כל מטבע ב-14 שקלים. הוא השקיע 2800 שקלים והיום יש לו נכס בשווי  מיליוני דולרים. פנינו לרשות המיסים כדי לקבל החלטה מקדמית  לגבי שיעור  המס הואיל וקשה למכור את כל המטבעות שברשותו כיחידה אחת. 

באופן כללי כל אחד שצבר מטבעות, ודאי מי שנכנס לתחום בשלב ראשוני, מאוד מומלץ כי לפני קנייה או מכירה יפנה לעו"ד מומחה בתחום המיסים על מנת שזה יסייע במתן חוות דעת או ישיג החלטה מקדמית לגבי אופן המיסוי של העסקה העתידית. ללא פניה לעו"ד המתמחה במיסים, סביר שתמצאו את עצמכם חשופים לתשלום מס של למעלה מ-50%.

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

לעמוד גילוי מרצון >>

ספריו של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

לצפייה בדירוג שקבע חברת Dun & Bradsheet לשנת 2017 >>