תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המאבק הישראלי בהון השחור עולה מדרגה

אי דיווח לרשויות על חשבון בנק או נכס כלשהו במדינה זרה שבבעלותכם היא עבירה פלילית. לכן, מפעילה רשות המסים נוהל גילוי מרצון אנונימי עד סוף 2018. איך זה עובד?

ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון על גילוי מרצון - חשבונות ונכסים בחו"ל - דלג
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריוןנקודת מפנה

כחלק מהמאבק בהון שחור חתמה ישראל, על אמנה לחילופים אוטומטיים של מידע בנקאי עם למעלה מ-100 מדינות. אזרח שברשותו חשבון בנק, או נכס במדינה זרה - חייב לדעת כי רשויות המס יקבלו את המידע בגינם, כבר במהלך 2018. מי שלא מדווח לרשויות על הכנסות או נכסים, אפילו שקיבלם בירושה ואפילו אם לא העביר אותם עדיין על שמו - מבצע עבירה פלילית, שדינה עשוי להיות מאסר ואף חילוט הכספים והנכסים.

רשות המיסים הודיעה לאחרונה על הארכת נוהל גילוי מרצון הכולל מסלול אנונימי עד סוף 2018. במסגרת  זו ניתן לפנות לרשות המיסים, "להכשיר" את ההון ולהישאר חסין מפני הליך פלילי התנאים לכך הם שלושה:
פניה כנה ובתום לב, לרשויות אין מידע בגין אותם נכסים או הכנסות לא התחילה בדיקה בעניינו של הנישום במהלך עבודתנו נתקלנו במקרה בו למדינה היה מידע אודות נישום במשך 9 שנים, ו עדיין לא פנתה אליו לצורך חקירת העבירה. אותו נישום לא יהיה זכאי לנוהל גילוי מרצון.

ההליך חייב להתבצע על ידי עורך דין בלבד, מומחה לתחום המיסים, תחת שימוש בחסיון עורך דין לקוח. לרואה חשבון ויועץ מס אין חיסיון ולמעשה פקיד השומה - רשאי לחקור אותם באשר לזהות הלקוח וכך ייחשף הנישום לאישומים פליליים. הליך איסוף החומר וניתוחו עשוי לקחת זמן רב, ורשות המיסים כבר הודיעה כי בכוונתה להוציא מכתבי דרישה לקבלת מידע לעוד עשרות אלפי ישראלים באשר לדרישת הסבר על הון ונכסים - לכן הזמן והמהירות הם קריטיים - הפעם זאת הזדמנות אחרונה בהחלט !!

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

חזרה למדור >>