תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מדוע בעלי הכנסות ונכסים בחו"ל חייבים לדווח עליהם לרשות המיסים

חילופי מידע פיננסי אוטומטי בין מדינות במסגרת אמנה בינ"ל מבטיחה שלא ניתן יותר להעלים הכנסות ונכסים. מה אתם חייבים לדעת על האמנה ותהליך הדיווח, וכיצד תוכלו להיערך בהתאם?

פוקסי מדיה בשיתוף ד"ר אריה ליבוביץ על חילופי מידע בנקאי אוטומטיים בין מדינות - דלג
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטיריון נקודת מפנה

בעבר מדינת ישראל החליפה מידע פיננסי אודות אזרחיה במסגרת אמנות מס רק כאשר התבקש מידע על נישום ספציפי, אך היום המצב השתנה. ישראל חתומה על אמנת מס מולטיטרלית עם למעלה מ-100 מדינות המכונה גם אמנת ה-CRS. האמנה קובעת חובה לחילופי מידע פיננסי ובנקאי אוטומטיים בין המדינות. המידע של אזרחי ישראל בבנקים השונים יועבר בין המדינות באופן אוטומטי וכמעט ולא ניתן יהיה יותר להעלים הכנסות ונכסים.

ניקח דוגמא, בנק הנמצא בארצות הברית, שוויץ, או גרמניה. הבנק בודק את החשבונות ומוצא סממנים זרים או סממנים המלמדים על ניהול לא "נורמלי" של החשבון, כמו: הוראה לא לשלוח דואר, מספר טלפון או כתובת להתקשרות מחוץ לתחומי המדינה, פרטי דרכון זר ועוד. אם הבנק מגיע למסקנה שקיים סיכוי שמדובר בתושב או אזרח חוץ, הוא יעביר את המידע לאותה מדינה. חשיפת בעל החשבון מובטחת. בנוסף, אם הלקוח לא יעביר אישור מרואה חשבון או עו"ד כי הכספים דווחו לרשויות המס במדינת מושבו, חשבון הבנק שלו יוקפא. אותו אדם חייב לחתור בהקדם להגעה להסדר שומה או גילוי מרצון. גילוי מרצון ייעשה רק במידה והמידע טרם הגיע לרשויות בישראל או שטרם התחילה בדיקה בעניינו של אותו נישום, בת זוגו או חברה הקשורה אליו.

בעליו של חשבון בנק בחו"ל חייב לפנות לעו"ד בהקדם בכדי שזה יסדיר את חובותיו מול רשות המיסים. אדם שהמידע לגביו עבר למדינה, גם אם לא פנו אליו, לא יהיה זכאי להגנה מפלילים במסגרת הליך גילוי מרצון - ולכן למעשה מדובר בהזדמנות אחרונה. הסדרת חובותיו באמצעות עו"ד מומחה בתחום חיונית ותספק לו חיסיון עד תום ההליכים. 

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

חזרה למדור >>