תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מהי הסיבה שיותר מ-80% מהנישומים מפסידים בערעורי מס?

הגשת השגה לרשויות המס באמצעות רואה חשבון או יועץ מס יכולה לעלות לכם בהפסד, לכן יש לערב עורך הדין המתמחה במיסים כבר בשלב ההשגה, בו מתבצעת מרבית עבודת ההכנה, העלאת הטענות המשפטיות והעובדתיות, והגשת בקשות שונות לפקיד השומה

פוקסי מדיה בשיתוף ד"ר אריה ליבוביץ על ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ - דלג
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטיריוןנקודת מפנה

נישומים רבים מבצעים טעות קריטית כבר בשלב הראשון עם קבלת שומה מרשות המיסים עליה הם מבקשים לחלוק. כדי לחסוך כסף, הם מגישים השגה קצרה, לא מנומקת, באמצעות רואה החשבון או יועץ המס, הקבוע שלהם. רק כשההשגה נדחית הם פונים לעורך דין, שייצגם בבית המשפט ויעלה טענות משפטיות ועובדתיות חדשות. אלא שבמערכת המס, פניה לבית המשפט נחשבת ערעור - המשמעות: הנישום היה צריך להעלות את כל טענותיו - העובדתיות והמשפטיות - כבר בשלב ההשגה - אם לא עשה זאת, לא יוכל להעלותם מאוחר יותר. זו אחת הסיבות שבלמעלה מ-80% מערעורי המס בישראל, הנישום מפסיד.

בפסקי הדין בעניין תהודה ובעניין מיקרוקל, העלו החברות הנישומות, במסגרת הליך הערעור טענות עובדתיות ומשפטיות שלא עלו בשלב ההשגה, בין השאר ביקשו לדחות את מועד ההכרה בהכנסה  ולהגדיל את ההוצאות המוכרות. בשני המקרים בית המשפט סירב לדון בטענות אלו תוך שהוא קובע כי: "הצגת טיעונים חדשים, שלא עמדו בפני פקיד השומה אינה מתיישבת עם מטרת ההליך המשפטי." וכן שההליך המשפטי אינו מקצה שיפורים לטיעונים שעלו בשלב ההשגה". ביהמ"ש הודה שהטענות החדשות של עורך הדין טובות אך דינן להידחות כי לא עלו בשלב ההשגה. למעשה הנישום יכול היה לנצח אך במצב הנוכחי סירב ביהמ"ש לדון בבקשות ודחה אותן.

את עורך הדין המתמחה במיסים, יש לשלב כבר בשלב ההשגה בו יש לבצע את מרבית עבודת ההכנה, העלאת הטענות המשפטיות והעובדתיות, והגשת בקשות שונות לפקיד השומה. כך יש סיכוי שההשגה תתקבל, ובמידה ולא, יישמרו לנישום כל הזכויות והטענות, והוא לא יהיה חלק מהסטטיסטיקה של הפסדים מול רשות המיסים.

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

חזרה למדור >>