תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הליך גילוי מרצון על דירות שבבעלותכם יכול לחסוך לכם קנס ומאסר

בעלי דירות על כוונת רשות המיסים. הפתרון - הליך גילוי מרצון על דירה מושכרת שבבעלותכם

פוקסי מדיה בשיתוף ד"ר אריה ליבוביץ על גילוי מרצון - הכנסה משכר דירה - דלג
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטיריוןפוקסי מדיה - נקודת מפנה

לאזרחים רבים יש דירה שאינה משמשת למגורים אלא מושכרת ומספקת הכנסה נוספת. אלא שמי שהכנסתו מהדירה עברה את תקרת הפטור ממס, חייב בתשלום מס ואם לא עשה זאת במדובר בעבירה פלילית. יתירה מכך גם אם רשמתם חלק מן הדירות על שם הילדים אך אתם אלו המקבלים את ההכנסה - גם במקרה זה אי הדיווח הינו עבירת מס.

לאחרונה, הוארך נוהל גילוי מרצון ביוזמת רשות המיסים - לרבות המסלול האנונימי המאפשר לבעל נכס לדווח על ההכנסה מהשכרתו, ולהגיע להסדר תוך קבלת חסינות מהליך פלילי. אי דיווח בגין הכנסה משכר דירה גורר קנסות, מעצרים, ותשלומי ריבית והצמדה היכולים לאפס את הרווח שנצבר במהלך השנים. כחלק מהמאבק בהון השחור מתקיימים מעצרי ראווה שפרטיהם נמסרים לתקשורת. לא פעם מדובר בנישומים שהחזיקו 3 או 4 דירות, חלקם פנסיונרים, חלקם תושבי חוץ ובמקרים אחרים היו חלק מהדירות רשומות על שם הילדים. לאחרונה הודיע מנהל רשות המיסים כי בכוונתם לפנות באופן יזום, לדרוש מידע ולפתוח בחקירה, גם מול כאלו המחזיקים 2 דירות בלבד.

חשוב לפנות באופן דחוף להליך גילוי מרצון בטרם יתקבל בידיכם מכתב דרישה לדיווח על מקורות הכנסה מרשות המיסים. מכתב זה שהתקבל כבר בידי למעלה מ-150,000 איש מונע את האפשרות להיות חלק מהליך גילוי מרצון. מידע על הכנסותיכם יכול להגיע גם מהלשנה אפילו של הדייר השוכר מכם את הדירה. את הליך הגילוי מרצון יש לערוך אך ורק באמצעות עורך דין המתמחה במיסים ותחת חיסיון עו"ד - לקוח. שימוש ברואה חשבון או יועץ מס עשוי לחשוף את הנישום לחקירה הואיל והמייצג לא יוכל להימנע מלמסור מידע במידה ויידרש לכך.

לאתר הרישמי של ד"ר אריה ליבוביץ' >>

חזרה למדור >>