תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איך מגיעים למצב ששוכר ומשכיר מניבים רווח משותף?

בבאר טוביה הוקמה מערכת סולרית על גג הנכס לטובת מיקסום רווחים של המשכיר ושל השוכר. כך זה קרה

שי פורת

בעלי נכסים הכירו זה מכבר בכדאיות של הקמת מערכת סולרית על גג הנכס לצורך מקסום הרווחים ממנו. הסדרת מונה נטו עונה על צורך זה כיוון שהיא מאפשרת לצרכני חשמל להקים מערכת סולרית לצריכה עצמית, להקטין את ההוצאה על חשמל ולהגדיל את הרווחיות מהנכס. איך בעל גג שאינו צרכן חשמל מצליח להרוויח מהנכס שלו, ואיך שוכר שהוא צרכן החשמל מרוויח מכך למרות שאינו בעל הנכס?

באזור התעשייה של באר טוביה פנה אלינו בעל נכס, אותו הוא משכיר למפעל למוצרים פלסטיים שהינו צרכן חשמל גדול. מצאנו עבור בעל הנכס דרך להניב רווחים גבוהים יותר מהנכס שברשותו, כך שגם הוא וגם השוכר יצאו מורווחים. נקודת המפנה הייתה כשהוסכם כי יחד עם בניית המערכת הסולרית, בעל הנכס יחליף את גג המפעל וישדרג אותו, דבר שישרת הן את המערכת הסולרית והן את השוכר של הנכס. הקמנו על גג המפעל מערכת סולרית, וכך הפך הגג לנכס מניב בנוסף להשכרת המפעל עצמו. בעל הנכס מקזז את החיסכון שנוצר מהייצור הסולרי ובתמורה החליף את הגג לטובת השוכר.

בעל הנכס ניצל את שטח הגג שברשותו והקטין את הוצאות החשמל של המבנה בצורה משמעותית. את החיסכון הוא יכול לגבות כתוספת דמי שכירות מהשוכר, שגם נהנה משדרוג הגג. זו דוגמא קלאסית למצב של win-win בו שני הצדדים מרוויחים, גם השוכר וגם המשכיר. 

לפרטים נוספים אודות ענבר אנרגיה סולרית >>

חזרה למדור >>