תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד מצליח מפעל להתגבר על גג מאתגר ולייצר חסכון כלכלי לקיבוץ?

בטיחות והתמודדות נכונה עם תוואי שטח בעייתי מאפשרים יישום פתרון סולרי גם על המשטחים המסובכים ביותר

שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולרית על אתגר הגג - דלג
שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולריתנקודת מפנה

במפעלים רבים כבר הבינו שניתן להניב רווחים נוספים  שלא בצורה ישירה מהמוצר שהם מייצרים. ידוע כי ניתן להשיג תשואה גבוהה מהקמת מערכת סולרית הממוקמת על גג המפעל, שלעיתים קרובות הינו פנוי ולא מנוצל, אולם לא תמיד גג המפעל או המפעל עצמו אופטימליים לכך. לפעמים יש על הגג מערכות מיזוג מרכזיות, ארובות או אנטנות, או שהמפעל מייצר מוצרים רגישים. בהקמה של מערכת סולרית על הגג חיוני להתייחס לכל הנתונים.

במפעל ימאתון שבקיבוץ געתון ביקשו לחסוך בחשמל ולנצל את שטח הגג, אך כשפנו אלינו היו בהם חששות  רבים. המפעל מייצר פתרונות לאריזה ובנייה מקרטון שהנו חומר דליק ורגיש. על הגג יש הרבה ארובות ובנוסף לכך הוא מוצל באופן חלקי. נקודת המפנה הגיעה כאשר שכנענו אותם שהפתרון שלנו להקמת המערכת על הגג הינו בטוח ומאפשר לייצר מקסימום חשמל למרות ההצללות. ביישום הפתרון וכהתמודדות עם תנאי השטח התקנו ממירי סולאראדג', שמאפשרים ניצול מרבי של כל פאנל. כדי להתמודד עם החשש מהתלקחות ושריפה הושם דגש על הפן הבטיחותי הן ברמה התכנונית של המערכת והן ברמת הביצוע בהקמה.

המערכת מייצרת כמיליון קילו וואט שעה בשנה, וחוסכת לקיבוץ געתון כחצי מיליון שקל בשנה. היא עומדת בדרישות בטיחות אש מחמירות ביותר, ומאפשרת למפעל רווחיות גבוהה יותר מבעבר. 

לפרטים נוספים אודות ענבר אנרגיה סולרית >>

חזרה למדור >>