תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עוף טוב מאוד: איך הפך המפעל נכס לא מניב לרווחי מאוד?

באמצעות חשיבה מחוץ לקופסה, הצליחה חברת "עוף טוב" לייצר הכנסה משמעותית של חצי מיליון שקלים בשנה, מנכס שכלל לא נתפס כרווחי עד אז

שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולרית על מקסום רווחים ללא קשר לפעילות העסק - דלג
שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולריתנקודת מפנה

מטרתו של כל עסק היא למקסם רווחים. בדרך כלל זה נעשה באמצעות ייעול או קיצוץ בהוצאות, אבל כדאי לחשוב מחוץ לקופסה. יכול להיות שיש לעסק נכס שברמת הניהול העסקי בכלל לא נתפס כנכס והדרג הניהולי כלל לא יודע שניתן להניב ממנו רווחים. גג המפעל, למשל, אמור לשמש רק בכדי לשמור על המכונות, הפועלים והחלל התעשייתי בכללותו, אבל במקרים מסויימים גם מהגג אפשר לעשות כסף.

כשחברת עוף טוב פנתה אלינו זו כבר הייתה נקודת מפנה מחשבתית. ביצענו מיפוי של גגות המפעל בבית שאן, ומצאנו מספר גגות פוטנציאליים שניתן להקים עליהם מערכת סולרית. הצגנו להנהלה מודל כלכלי רווחי שטומן בחובו  תשואה דו ספרתית על ההשקעה והקמנו מערכת סולרית גדולה תוך ניצול שטח הגג הפנוי. המפעל עובד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, והמערכת הסולרית הוקמה ללא הפרעה לפעילותו השוטפת. בשורה התחתונה החיסכון בהוצאות החשמל של המפעל הינו כחצי מיליון שקל בשנה.

בניהול עסק כדאי לחשוב גם מעבר לסכמות המקובלות. זה שהמפעל שלך מייצר מוצר מסויים לא אומר שאין לך את היכולת לייצר מוצר לוואי נוסף אשר לא יפריע לפעילות השוטפת של המפעל ויניב תוצר שיעלה את רווחיות המפעל. במדינה שמשית כמו שלנו, מערכת סולרית על הגג יכולה להיות אמצעי שכזה.

לפרטים נוספים אודות ענבר אנרגיה סולרית >>

חזרה למדור >>