תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מאיצטדיון כדורגל למקור הכנסה ציבורית

באמצעות פלאי ההנדסה והמון יצירתיות הפך איצטדיון טדי לאפיק הכנסה נוסף לקופה הציבורית, בזכות מערכת אנרגיה סולארית

שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולרית על חסכון בכסף וחשמל בעזרת אצטדיון טדי - דלג
שי פורת, מנכ"ל ענבר אנרגיה סולרית נקודת מפנה

אחד הדברים המורכבים איתם מתמודדת עירייה או רשות מקומית הינו התקציב. רוב העיריות בארץ נמצאות במצב מתמיד של גירעון. ארנונה אי אפשר להעלות סתם, והעירייה נמצאת בניסיון מתמיד למצוא מקורות הכנסה נוספים לקופה הציבורית.

בפרויקט שעשינו בשביל מוריה, החברה הכלכלית של עיריית ירושלים, מצאנו דרך כזו. הקמנו מערכת אנרגיה סולרית על גג אצטדיון טדי. אמנם לאצטדיון אין גג מסודר אלא רק קונסטרוקציית פלדה מה שהפך את פרויקט ההתקנה לאתגר הנדסי. ההקמה דרשה פיתוח פתרונות ייחודיים ועזרה באמצעים לא קונבנציונליים כמו גלישת סנפלינג לשם ביצוע ההתקנה. ואמנם האצטדיון בכלל לא צורך חשמל בשעת הייצור, אבל את הייצור ניתן היה לקזז מצריכה של העיר במקומות אחרים.

מערכת האנרגיה הסולרית על גג אצטדיון טדי מייצרת 1.2 מיליון קילו ואט לשעה, ושווי החשמל המיוצר הינו חצי מיליון שקל מדי שנה. הודות לייצור החשמל הירוק במערכת נמנעה פליטה של קרוב ל-700 טון פחמן דו חמצני לאטמוספירה. אצטדיון טדי היה גלגולו של תהליך שהחל בהקמת מערכות לייצור אנרגיה סולרית על גגות בתי ספר ומבנים ציבוריים אחרים ברחבי העיר שבעקבות הצלחתם חיפשה העירייה מבנים עם גגות גדולים שיוכלו להפוך אותם למקור השקעה פיננסי.

לפרטים נוספים אודות ענבר אנרגיה סולרית >>

חזרה למדור >>