תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כך תבנו נכונה את הפורטפוליו העסקי שלכם

פורטפוליו פטנטים איכותי ומעודכן משקף את היתרונות הטכנולוגיים והעסקיים של מוצרי חברת הסטרטאפ מאפשר ללמוד כיצד החברה פועלת במסגרת הפיתוח העסקי שלה מעבר לפיתוח הטכנולוגי

עו"ד אהוד האוזמן, קבוצת ריינהולד כהן על ניהול אסטרטגיה - דלג

בליווי משפטי נכון של חברת סטארט אפ חשוב ללמוד כיצד החברה פועלת במסגרת הפיתוח העסקי שלה מעבר לפיתוח הטכנולוגי. בניית פורטפוליו פטנטים מתחילה בדרך כלל בפטנט שמקנה הגנה על הרעיון הבסיסי ואחר כך יש לערוך באופן דינאמי תהליך של התאמת פורטפוליו הפטנטים בהתאם להתפתחות ה R&D ,דרישות  הלקוחות, מה התחרות  מציעה, להיכן השוק "הולך", מה הם תחומי הפעילות של החברה שפוטנציאלית תרכוש את הסטרטאפ וכו'. עדכון פורטפוליו פטנטים שמעניק הגנה רחבה יוערך על ידי חברות גדולות שבוחנות רכישה כיוון שהוא מאפשר להן להשתמש בו בתחומים ושווקים שחברת הסטארט אפ, בשל מגבלות תקציב וכוח אדם, לא פעלה בהם.

מנהלי סטארט אפ בתחום הביג דאטה והסטוראייג' נערכו בהדרכתנו מבעוד מועד להכין פורטפוליו פטנטים התואם לפעילות העסקית והטכנולוגית של רוכש פוטנציאלי. ההערכות כללה התייחסות להיבטי סימני מסחר, זכויות יוצרים וסודות מסחר.
החברה הרוכשת התרשמה לא רק שהפורטפוליו שיקף כראוי את נכסי הקניין הרוחני של הסטרטאפ  אלא גם ממידת התאמתו לצרכיה. העסקה הסתיימה בהצלחה.

פורטפוליו פטנטים איכותי ומעודכן המשקף את היתרונות הטכנולוגיים והעסקיים של מוצרי  חברת  הסטרטאפ, יאפשר לחברה רוכשת שתבצע אודותיו מה שמכונה  IP Audit לקבל תמונת מצב לגבי הסטארט אפ לרבות נכסי הקניין הרוחני, נקודות החולשה, קיומם של חסמים או איומים אבל יותר מכך קיומן של הזדמנויות שהופכות את ערכה הפוטנציאלי של החברה גבוה מערכה הנקוב לצורך ביצוע העסקה. 

* האמור מעלה אינו מהווה יעוץ משפטי

לפרטים נוספים אודות קבוצת ריינהולד כהן >>

חזרה למדור >>