תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מדוע חשוב להגן על התוכנות שלכם מבחינה משפטית

ההנחה שאין טעם להגן על תוכנות באמצעות הגנת פטנט היא שגויה. המציאות מוכיחה שהגנה כזו יכולה לחסוך לבעלי חברות זמן יקר והרבה כסף בבתי המשפט

עו"ד אהוד האוזמן, קבוצת ריינהולד כהן בנושא הגנה על תוכנה - דלג

קיימת הנחה לגבי תוכנות שאין טעם להגן עליהן בהגנת פטנט מאחר וזה לא אכיף בבית משפט. בנוסף קל לעקוף את הפטנט למשל באמצעות שינוי של כמה שורות קוד, או לחלופין בגלל שהקוד נמצא בקרביים של המוצר ולא נדע אם המתחרה משתמש בו. אלו הנחות שגויות. מדיניות העדר הגנה היא שגיאה עסקית. בשלב כלשהו משקיע או רוכשים ירצו לוודא עמידות מפני תביעות עתידיות של מתחרים של אותה חברה שהם מעוניינים בה והעדר הגנה תהווה גורם שיקשה על ביצוע העסקה.

טיפלנו בלקוח שבהדרכתנו ניהל פורטפוליו פטנטים מפורט ואיכותי על טכנולוגיה בתחום התוכנה. כשהחברה שלו עמדה על סף רכישה הודלפה העסקה לעיתונות, כנראה כאמצעי של הרוכש לבחון האם יצוצו טוענים לבעלות על הטכנולוגיה והאם יוכל להתנער מהם, ואכן היו חברות מה שמכונה FREE RIDERS)   ) שביקשו להגיע להסדר תשלומי רישיונות בגין פטנטים שבבעלותם. נערכנו ובדקנו את הפורטפוליו של ה  FREE RIDERS  וגילינו שעל בסיס הפטנטים של הלקוח ניתן לבטל חלק מהפטנטים שלהם, ואף לתבוע אותם על פעילות המפירה את הפטנטים שלנו. הוכנה אסטרטגיית הגנה בהתאם שאומצה על ידי הרוכש והעסקה הושלמה בהצלחה.

ניתן  להגן בפטנט על פתרונות  טכניים לבעיות כמו עיבוד זמן אמת, נפח זיכרון , מגבלות בהעברת  נפח תקשורת  ובתחומים מגוונים כולל האופנות החדשות  של סייבר ובלוקצ'יין . בהעדר הגנה ראויה עלולה חברה למצוא עצמה בנחיתות עסקית מול מתחרים שלמרות שהפתרון הטכנולוגי שלהם נחות, תדאגו להגנת פטנטים טובה ורחבה.  

* האמור מעלה אינו מהווה יעוץ משפטי

לפרטים נוספים אודות קבוצת ריינהולד כהן >>

חזרה למדור >>