תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כל הסיבות למה אסור לוותר על בדיקת נאותות

בדיקת נאותות היא נדבך חשוב במהלך השקעה או רכישת חברה, שיכולה לקבוע או להפיל עסקה. כאן תמצאו את הנקודות שחשוב לבדוק בעת ביצוע בדיקה כזו

תמר מורג-סלע, קבוצת ריינהולד כהן, בנושא בדיקת נאותות - דלג
תמר מורג-סלע, עורכת פטנטים, קבוצת ריינהולד כהןנקודת מפנה

נדבך חשוב בפעילות העסקית הוא השקעות במיזמים או רכישת חברות. לקראת עסקאות כאלה מבוצעת בדיקת נאותות מקיפה ומול חברות מבוססות טכנולוגיה מושם דגש על בדיקת ערכו של הקניין הרוחני שבידיהן. בבדיקה נעשה בירור מקיף לגבי הפטנטים והידע שבבסיס המיזם, הסודות המסחריים והידע הסודי אשר משמש בפעילות, סימני המסחר ועוד. המטרה - לנסות ולהעריך את ערך הקניין הרוחני וכיצד הוא יכול לשמש את העסק. תוצאות הבדיקה קריטיות לקביעת Go/No Go לקיום העסקה או בעלות השפעה על תנאי העסקה. הבדיקה גם מאפשרת לעיתים הגדרה של כיווני צמיחה חדשים לחברה.

לדוגמא, פנתה אלינו חברת השקעות לקראת השקעה של עשרות מיליוני דולרים בחברה, שלה מיזם טכנולוגי פורץ דרך. הבדיקה הראתה שלחברה תיק פטנטים אשר מעניק לה בלעדיות בתחום, ובנוסף חשפה כמות רבה של ידע סודי אשר יכול להיות בסיס לבניית תיק פטנטים בעל משמעות עסקית מרחיקת לכת מעבר לתחום עסקיה של החברה. המלצנו על אסטרטגיית פטנטים חדשה אשר תעניק לחברה מעמד דומיננטי בשטחים עסקיים רבים. ההמלצה התקבלה והחברה שינתה את פניה.

ללא בדיקת נאותות על קניינה הרוחני של החברה, המשקיע או הרוכש משול למהמר בקזינו, וחשוב שלא לוותר על נדבך קריטי זה בבדיקת הנאותות שמתבצעת לקראת ההשקעה או הרכישה. מנגד, חברות סטארט-אפ צריכות להתכונן לקראת בדיקת הנאותות דרך רישום והגנה על הקניין הרוחני שברשותן בכדי להגביר את הסיכוי להשקעה בחברה או לרכישה שלה.

* האמור מעלה אינו מהווה יעוץ משפטי

לפרטים נוספים אודות קבוצת ריינהולד כהן >>

חזרה למדור >>