תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מה יכול לשפר את איכות החיים ולהוביל להוזלת מחירים במשק הגז?

שוק חופשי ותחרותי, פירושו מחירים מוזלים עבור הצרכן ושירות מקצועי ואיכותי. חברות קטנות מתנהלות ביעילות רבה ואינן קופאות במקום. פתיחת שוק הגז הבייתי לתחרות אמיתית, תשפיע על כל אזרח ואזרח

אבי פרל, מייסד ויו"ר מרכז הגז בנושא תחרות בין ספקים והסדרת רגולוציה - דלג
אבי פרל, מייסד ויו"ר מרכז הגז בנושא תחרות בין ספקים והסדרת רגולוציהנקודת מפנה

רגולציה שתעזור לפתוח את השוק בפני ספקים נוספים, זו הדרך הבלעדית להורדת מחירים ושיפור באיכות החיים של אזרחי המדינה. חוסר בתחרות, פוגע בכולנו ללא תחרות המחירים עולים, השרות ובטיחות הצרכנים נפגעת. זה קרה בכל שוק ובכל מגזר. ללא תחרות אמיתית, אזרחי המדינה סבלו לאורך שנים ארוכות. ראו מה קרה באגד, בשוק סלולאר, בכבלים ובכל שוק אחר. מתחרות בריאה כולנו נהנים, מחסור תחרות כולנו סובלים.

רגולציה מתאימה בשוק הגז הבייתי יכולה להתבצע על ידי חקיקה בתחום. כל חברות הגז מספקות רק מוצר אחד בלבד – גז בישול. גז הבישול במדינת ישראל הוא מוצר במחסור.
בתי הזיקוק במדינה יכולים לספק רק כ- 50% מהביקוש מבלי שיהיה בידי החברות את היכולת הממשית לספק גז ללקוחות, לא תהיה תחרות אמיתית. חלוקת הגז לחברות הגז נעשית בהתאם לתקנות שהממשלה קבעה. ללא תיקון אמיתי של התקנות הללו ועידוד החברות הקטנות, לא תתקיים לעולם תחרות בשוק זה.

שוק חופשי מונע מהחברות הגדולות לפעול באופן בלתי תחרותי ולמנוע בכך את מעבר הצרכנים מספק לספק. בשוק חופשי, אין לחברות ריכוזיות השולטות בשוק, את היכולת לסכל את החלטת הצרכנים לקבוע מי יהיה ספק הגז שלהם. שוק חופשי ותחרותי, פירושו מחירים מוזלים עבור הצרכן ושירות מקצועי ואיכותי. חברות קטנות מתנהלות ביעילות רבה ואינן קופאות במקום, פתיחת שוק הגז הבייתי לתחרות אמיתית, תשפיע על כל אזרח ואזרח. תשפר את איכות החיים ותאפשר לכולנו להנות ממחירים זולים.

>> למידע נוסף אודות משק הגז הישראלי

 >> חזרה למדור