תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המפתח להורדת עלויות לצרכנים: תחרות חופשית במשק הגז הישראלי

שוק חופשי עומד בקנה אחד עם רגולציה ממשלתית, בהעדר תמיכה ובהעדר סנקציות כנגד חברות גדולות החוסמות תחרות, המצב הקיים ימשיך לפגוע בכיס של כולנו. אז מהו הפיתרון היעיל ביותר?

אבי פרל, מייסד ויו"ר מרכז הגז בנושא תחרות חופשית והוזלת עלויות עבור הצרכן - דלג
אבי פרל, מייסד ויו"ר מרכז הגז בנושא תחרות חופשית והוזלת עלויות עבור הצרכןנקודת מפנה

שוק חופשי ותחרות פתוחה, הם המפתח להורדת עלויות לצרכנים. מונופול או קרטל דואגים בעיקר לאינטרסים של עצמם, בהעדר תחרות אין מניע להתייעלות והמשק כולו סובל. שירות יעיל ואיכותי נמנע מהציבור והמחירים מוגזמים ולא מותאמים למשכורת הממוצעת במשק. שוק חופשי עומד בקנה אחד עם רגולציה ממשלתית, בהעדר תמיכה ובהעדר סנקציות כנגד חברות גדולות החוסמות תחרות, המצב הקיים ימשיך לפגוע בכיס של כולנו.

הפתרון היעיל מכולם הוא פתיחת השוק לתחרות ומניעה של החברות הגדולות מתיאום מחירים. תיאום מחירים, מסכל את האפשרות של חברות קטנות להשתלב בשוק ומונע מהם כל סיכוי להצלחה. באמצעות חקיקה ורגולציה, בדיוק כפי שהתקיימו בעבר בשוק הסלולר ובתחומים נוספים, המחירים ירדו והשירות ישתפר באופן משמעותי. חברה קטנה שתלויה בלקוחות שלה לצורך הקיום, לא יכולה לאפשר לעצמה לתת שירות לא מקצועי. 

איכות החיים, קשורה באופן הדוק ליכולת שלנו לחיות בכבוד. תשלומים מוגזמים על צריכה של גז וחשמל ודברים נוספים, חייבת להיות נחלת העבר. לאחר שינוי השיטה, הורדת המחירים תורגש באופן ישיר, כולנו נזכה לחיים טובים יותר ולאפשרויות להתפתח ולצמוח. מלחמה על הקיום שלנו, אינה הכרח המציאות, ניתן גם לחיות אחרת אם נשנה ביחד את מבנה השוק.

>> למידע נוסף אודות משק הגז הישראלי

 >> חזרה למדור