מה לעשות אל מול מציאות פנסיונית שאינה בטוחה כבעבר?

עם עליית תוחלת החיים ויוקר המחייה, השתנתה גם המציאות הפנסיונית והיא אינה בטוחה כבעבר. המצב החדש מחייב את החוסכים למצוא פתרונות אחרים - אחד מהם הוא תיקון 190

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דותן כהן מנהל מחלקת חיסכון ארוך טווח תירוש פיננסים בנושא תיקון 190קרדיט: נקודת מפנה
תוכן שיווקי

המציאות הפנסיונית בישראל השתנתה, ואינה בטוחה כבעבר. כל העולם חווה בשנים האחרונות משבר פנסיוני עם העלייה בתוחלת החיים: אנשים חיים שנים רבות יותר, צורכים חלק גדול יותר מהכנסתם, לעיתים אף אינם חוסכים בכלל ובנוסף הביטחון התעסוקתי נמוך יותר. סך המשוואה הזו מחייבת אותנו בשנים שאנו עובדים להיערך לגיל הפרישה.

עמותת הגימלאים של הסתדרות עובדי המדינה הזמינה את המומחים של תירוש פיננסים לכנסים בכל הארץ בכדי לעדכן את הגימלאים לגבי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, תקנה המאפשרת לגימלאים לנהל את כספם הפנוי דרך קופות גמל במקום בבנק. בכנסים שערכנו פגשנו חוסכים רבים אשר לא היו מודעים ליתרונות הרבים. ניהול הכספים הפנויים דרך תיקון 190 מאפשר לחוסכים: דחיית מס מלאה בהשוואה לבנק בו משלמים מס במקור. מס רווחי הון של 15% נומינאלי, במקום 25% ריאלי שיש בבנק. ביטול כמעט מוחלט של העמלות הבנקאיות, קנייה מכירה ודמי משמרת. אפשרות לשנות מסלולי ההשקעה ומנהלי השקעה ללא עלויות כלל. והיתרון המשמעותי ביותר העברת הכספים למוטבים כולל אפשרות לקבלת פטור מלא ממס רווחי הון בתנאים מסויימים.

היום כבר ניתן להצביע על מגמה ברורה בחזרה להשקעות בקופות גמל. הציבור מצביע ברגליים ובארנק פשוט בגלל שעכשיו יותר מתמיד ההשקעה דרך קופות גמל חזרה להיות כדאית. לראייה, עד כה, מתחילת 2012, גייס המוצר מילארדים ובכך מוכיח שהוא מהווה מנוע כלכלי אטרקטיבי. ואיך לא כשהמיסוי כל כך כדאי?

תירוש פיננסים הינה פעילות הבת של תירוש סוכנות לביטוח בע"מ, בבעלותו הפרטית של יוחאי תירוש ובניהולו של יובל כהן, המתמחה בתכנון פיננסי בראייה הוליסטית על כלל נכסי הלקוח, ניהול סיכונים לפי צרכיו ומתן חלופות השקעה בהתאם למידותיו.

חזרה למדור >>

לפרטים נוספים אודות תירוש פיננסים >>