איך מנהלים נכון את ההון המשפחתי?

קופת גמל, תיק השקעות, אגרות חוב, מניות, והשקעות אלטרנטיביות - כשיש כל כך הרבה אפשרויות, איך מוצאים את האפיק הנכון לניהול פיננסי משפחתי?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רו"ח גיא תירוש, מנהל תיכנון ובקרה בתירוש פיננסים

קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח חיים, ביטוחי רכוש, תיק השקעות, אגרות חוב, מניות, השקעות אלטרנטיביות - והרשימה אינה נגמרת. כדי להתנהל בצורה פיננסית נבונה, ההון שלנו עובד במקביל במגוון מכשירים פיננסים בגופים שונים. הניהול מתמיד ומשתנה בהתאם לצרכים, תשואות וכיסויים הוא דורש תשומת לב בלתי פוסקת. עירנות והכרת הפרטים, של כל כלי פיננסי לעומק, כולל מוצרים בעלי הטבה או פטור ממס.

קיבלנו לטיפולנו תיק לקוח משפחתי בגובה של כ- 50 מיליון. התיק היה בנוי כך שמדיניות ההשקעה שבחר הלקוח היתה זהה בכל מרכיב ללא הבחנה. אז מה עושים? בחרנו לפצל את התיק לארבעה מנהלים שונים בשיטת הליגה לפיזור הסיכון. את המניות הסטנו לקופות גמל והשתלמות במסלולים מנייתיים לחסוך מס רווחי הון, וגם חשפנו את התיק למוצרים פטורים או דוחי מס אחרים להנות מריבית דריבית. רה-ארגון שכזה מפחית את רמות הסיכון תוך שמירה על דמי ניהול נמוכים.

על ניהול כספי המשפחה חשוב שיהיה אמון איש מקצוע בעל יכולת ותודעת שירות גבוהה, שרואה את התמונה הכוללת של כספי המבוטח ומשפחתו, הנכסים וההשקעות, למנוע כפל ביטוחי ולוודא כיסויים לכל תרחיש. איש מקצוע שכזה, דואג למשפחה. מרכז את הגופים המנהלים וחברות הביטוח תחת קורת גג אחת, מהווה גוף בקרה על הביצועים לאורך זמן, דואג לתכנון מס אופטימלי ולהשקעה מתוחכמת יותר של כספיכם.

תירוש פיננסים הינה פעילות הבת של תירוש סוכנות לביטוח בע"מ, בבעלותו הפרטית של יוחאי תירוש ובניהולו של יובל כהן, המתמחה בתכנון פיננסי בראייה הוליסטית על כלל נכסי הלקוח, ניהול סיכונים לפי צרכיו ומתן חלופות השקעה בהתאם למידותיו.

חזרה למדור >>

לפרטים נוספים אודות תירוש פיננסים >>