תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד לטפל נכון בהון העצמי של החברה?

עם הריביות הנמוכות ומצב שוק האג"ח קשה להניב רווחים משמעותיים, ולכן כדאי ללכת על שיטת הליגה, שמפזרת את ההשקעה על פני מספר בתי השקעות ובוררת מהם את הפחות מניבים

ארז גבע, מנהל מחלקת מוצרים פיננסיים בתירוש פיננסים - דלג
נקודת מפנה

אצל חברות ומוסדות רבים שוכבים סכומים גדולים של רווחים שהצטברו לכדי מיליוני שקלים הקרויים נוסטרו - הון עצמי. השוק הזה נאמד במילארדים וקיימת חשיבות עצומה לאופן ניהול ההשקעות של הרווחים הללו. הריביות היום בבנק נמוכות וקשה להשיג תשואה בשוק האג"ח. עבודה מול בית השקעות אחד גם היא אינה ממצה את פוטנציאל התשואות.

בשיטת הליגה ההון העצמי מתחלק בצורה שווה בגודל ובאחוזי השקעה בין מספר בתי השקעות שונים. בית ההשקעות שמניב את הרווחים הנמוכים ביותר אחרי תקופה קצובה, יוצא מהמשחק וההון בו טיפל או מועבר לבית השקעות אחר שנכנס לליגה, או מתחלק בצורה שווה בין שאר בתי ההשקעות שנותרו במשחק. חברה שהגיעה אלינו עם תיק נכסים של מאה מיליון ש"ח כבר ניהלה את השקעותיה בשיטת הליגה. לאחר בחינה של מסלולי ההשקעה, תשואות והתמחות בתי ההשקעות בהם הצטבר ההון שלה, החלפנו שני בתי השקעות בשניים אחרים מתאימים יותר, והפחתנו את דמי הניהול שלהם בשלושים אחוזים.

חברה לתכנון פיננסי שמטפלת בהון העצמי של חברה או מוסד מכינה בכל חודש טבלה מסודרת העורכת השוואות וחריגות ממדיניות ההשקעה וגובה דמי הניהול בכל אפיק. בטיפול כזה החברה יכולה להיות בטוחה שההון שלה מניב את התשואות הטובות ביותר ויש מישהו שעומד עם האצבע על הדופק.

תירוש פיננסים הינה פעילות הבת של תירוש סוכנות לביטוח בע"מ, בבעלותו הפרטית של יוחאי תירוש ובניהולו של יובל כהן, המתמחה בתכנון פיננסי בראייה הוליסטית על כלל נכסי הלקוח, ניהול סיכונים לפי צרכיו ומתן חלופות השקעה בהתאם למידותיו.

חזרה למדור >>

לפרטים נוספים אודות תירוש פיננסים >>