תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם קיימות חלופות למסלולי ההשקעה המסורתיים?

שוקי ההון המסורתיים נתונים בסיכון מתמיד, שכן מניות של חברות גדולות ויציבות עלולות להתרסק. עולם ההשקעות האלטרנטיביות מאפשר פיזור רחב של אפיקי השקעה ובכך מפחית את הסיכון

דותן כהן, מנהל מחלקת חיסכון ארוך טווח בתירוש פיננסים על חלופות השקעה - דלג
דותן כהן, מנהל מחלקת חיסכון ארוך טווחנקודת מפנה

שוקי ההון המסורתיים נתונים בסיכון מתמיד וכבר נוכחנו שמניות של חברות גדולות ויציבות עלולות להתרסק. המשבר הכלכלי ב-2008 גרם לבורסות בכל העולם לצנוח ותפס רבים לא מוכנים. מאז, יותר ויותר משקיעים מבינים שהחלופות לשוקי ההון הכרחיות לפיזור נכון והקטנת החשיפה לסיכוני ניירות ערך

חוק הייעוץ בהשקעות מגדיר לקוח כשיר כמי שעומד באחד משני התנאים הבאים: אחד - שכלל נכסיו הנזילים גבוה מ-8 מיליון ש"ח. שתיים – שגובה הכנסתו עולה על 1.2 מיליון שח בשנה.
ללקוחות כשירים קיימים מספר אפיקי השקעה חלופיים: קרנות גידור, הזדמנויות נדל"ן מניב או יזמי בחו"ל, השקעה בחוב ואשראי, קרנות פרייבט אקוויטי ועוד. עם זאת, בעולם ההשקעות האלטרנטיביות עדיין קיים סיכון ולעיתים הוא יותר גדול משוק ההון. לדוגמא, משקיע רוצה פיזור בהשקעות. לצורך זה הוצע לו לרכוש דירה להשקעה בפרויקט באטלנטה עבור תשואה "צפויה" של 14% לשנה. בפועל נתוני הגירת התעסוקה בשכונה היו שליליים מה שגרם לו להיות לא מבוקש, התשואה בפועל צללה  ל3% בלבד, והמשקיע אפילו לא יכול למכור את הנכס.

העולם האלטרנטיבי מאפשר פיזור רחב של אפיקי השקעה ובכך מפחית את הסיכון. משקיע מתוחכם מחפש אפיקים בעלי קורלציה נמוכה לשוק ההון להוסיף לפורטפוליו שלו.  בעולם חדש של הזדמנויות השקעה חשוב לבחון את הסיכון לצד הסיכוי ובמיוחד כשמדובר בתחומים שאינם מומחה בהם.

תירוש פיננסים הינה פעילות הבת של תירוש סוכנות לביטוח בע"מ, בבעלותו הפרטית של יוחאי תירוש ובניהולו של יובל כהן, המתמחה בתכנון פיננסי בראייה הוליסטית על כלל נכסי הלקוח, ניהול סיכונים לפי צרכיו ומתן חלופות השקעה בהתאם למידותיו.

חזרה למדור >>

לפרטים נוספים אודות תירוש פיננסים >>