תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

התחדשות עירונית בברלין: כל מה שחשוב לדעת

אחרי נפילת החומה ועם הדרישה לחבר את מזרח ומערב העיר, הפכה ברלין ליעד להשקעות נדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית, ומושכת משקיעים שמשפצים ומשביחים נכסי נדלן באזורים פוטנציאלים

עד נפילת החומה הייתה ברלין עיר בסגר כלכלי, בעיקר בצד המזרחי, הקומוניסטי, שלא נהנה מהשקעות בבנייה, והבנייה הקיימת הייתה מיושנת שכל מטרתה דיור מהיר וזול. במערב נותרו שאריות של מבנים מסוף המאה ה-19 שלא זכו לטיפול וכן בנייני רכבת. בגלל האווירה הפוליטית סבלו שני חלקי העיר מהעדר תעשייה, מסחר ותיירות והדבר התבטא בהתבססותה של אוכלוסייה בעלת מרקם סוציו-אקונומי נמוך יחסית.

עם נפילת החומה וקביעתה מחדש של ברלין כעיר הבירה של גרמניה דרש החיבור של המזרח והמערב תקציבים מהממשל בכדי ליצור חיבור תשתית תעבורתי בין חלקי העיר המנותקים. התנופה משכה משקיעים שהתחילו לשפץ את כל מה שישן ותוך עשור אזורים כמו אלכסנדר פלאץ והקשה-מרקט התמלאו מועדונים ומסעדות שמשכו את הצעירים, ואח"כ גם לאזור קו-דאם הגיעו בנייני משרדים ומקומות תעסוקה וכל העיר התפתחה ובעצם ממשיכה להתפתח גם היום.

AOD קונה בניינים, משפצת אותם ומשכירה אותם. היום ברחבי ברלין אנו מתחזקים כ- 22,000 דירות כאלו. האתגר שלנו הוא תמיד לזהות את האזור עם הפוטנציאל הבא להתחדשות. אנחנו לוקחים אזורים שלמים והופכים אותם לסביבת חיים קהילתית תוך ניהול משותף, טיפול בגני ילדים ובתי ספר ומחנכים לשמירה על הנכסים בפרט והשכונה בכלל. האקלים הקהילתי מושך שוכרים איכותיים, הביקוש עולה ועמו גם מטפסים מחירי השכירות.

לפרטים נוספים אודות שיכון ובינוי >>

חזרה למדור >>