תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תחנת כוח תרמו-סולרית תייצר אנרגיה נקייה באשלים

תחנת חשמל נקי שתוקם ותתפועל באשלים על ידי חברת נגב בונה תסייע לעמוד בהתחייבות הממשלה שעד עד שנת 2020, 10% מהפקת האנרגיה במדינה תהיה ממקורות מתחדשים

ממשלת ישראל הציבה יעד לפיו עד שנת 2020, 10% מייצור החשמל יתבסס על מקורות אנרגיה מתחדשים.

נגב אנרגיה, חברת בת של שיכון ובינוי, קיבלה בשנת 2013 את הזיכיון לתכנן, לממן, להקים ולתפעל במשך 25 שנה תחנת כוח תרמו-סולארית באשלים המבוססת על טכנולוגיה של שוקת פרבולית. מדובר במגה-פרויקט, בהיקף השקעה של 1.1 מיליארד דולר. שטח התחנה כ-4,000 דונם ומרביתו מכוסה בכ-16 אלף קולטים בצורת פרבולה. בכל קולט עובר צינור ייעודי בו זורם שמן המתחמם על ידי אנרגיית השמש לטמפרטורה של 400 מעלות ומוזרם למרכז התחנה. החום שבשמן הופך מים לקיטור המייצר חשמל. בתחנה מערכת ייחודית לאגירת אנרגיה, המאפשרת ייצור בתפוקה מלאה למשך כ-5 שעות נוספות אחרי רדת החשכה.

עם השלמתה במחצית 2018, תחנת הכח בהספק של 121 MW תספק את צרכי האנרגיה של כ-60,000 בתי אב - חשמל ירוק ונקי שיפחית משמעותית את זיהום האוויר. תחנת הכוח תתרום למעלה מ-10% מהיעד הלאומי להפקת אנרגיה ממקורות מתחדשים. היכולת הייחודית לאגירת אנרגיה תאפשר גמישות תפעולית ותיצור ערכים מוספים משמעותיים לניהול יעיל של מערכת החשמל הארצית. 

לפרטים נוספים אודות שיכון ובינוי >>

חזרה למדור >>