תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כך משנה הטכנולוגיה את שיטות הבניה המסורתיות

המהפכה הדיגיטלית ושיתופי פעולה שהולכים ונרקמים בין סטארטאפים שונים וחברות בניה מציגים את הדור הבא של שיטות עבודה מתקדמות, יעילות וחסכוניות לחברת הבניה ולדיירים, והשינוי הגדול עוד בדרך

תשתיות תחבורה, אנרגיה ומבנים הם עמוד השדרה של כלכלה מתקדמת אך מחקרים מראים כי תשתיות הבנייה זוחלים הרחק מאחור בקצב האימוץ של טכנולוגיות חדישות. הקצב האיטי נובע מרצון להימנע בלקיחת סיכונים טכנולוגיים בפרויקטים מורכבים המערבים הנדסה וביצוע. התוצאה היא אתרי עבודה המנוהלים בשיטות מיושנות ותשתיות תחבורה, אנרגיה ומבנים שאינם עומדים בקצב הביקוש הגדל בקצב מסחרר.

שיתוף פעולה בין סטרטאפים ובין חברות בנייה ותשתיות מאפשרת לשני הצדדים להרוויח. הסטרטאפים נחשפים לדרישות ולצרכי הענף ויכולים להתאים ולפתח טכנולוגיות לפתרון עם בעיות אמתיות. חברות התשתיות נחשפות לטכנולוגיות חדישות ולחשיבה מחוץ לקופסה כיצד ניתן לקצר תהליכים תוך שיפור האיכות ללקוח. תכנית החדשנות והמעבדה שהקמנו מציעות לסטרטאפים תשתית טכנולוגית לפיתוח, חשיפה לפעילות הגלובלית, ומימון להוכחת ייתכנות לפתרונות. הטכנולוגיות שעתידות לכבוש את אתר הבניה העתידי הן טכנולוגיות של מציאות רבודה, רחפנים, הדפסה בתלת מימד ואילו לתחום התשתיות ייכנסו חיישנים, אמצעים אופטיים, ביג דאטה ועוד.

ענף התשתיות והבנייה הוא מהמיושנים בענפי המשק אך מומחים מעריכים כי הוא עומד בפני שינוי דרמטי וכי העולם הדיגיטלי הולך לכבוש גם אותו ולשנות סדרי עולם. בשנים האחרונות טכנולוגיות שונות הגיעו לרמת בשלות המאפשרת הכנסת אמצעים חדשניים תוך ניהול נכון של סיכונים. חיבור התשתית הפיסית למימד הדיגיטלי יחולל מהפכה בכל מה שקשור לתחבורה, לתנועת חומרי גלם, לייצור ולצריכה של אנרגיה. בקרוב נוכל לבנות מהר יותר, ירוק יותר, ובאיכות וברמת בטיחות גבוהה יותר.

לפרטים נוספים אודות שיכון ובינוי >>

חזרה למדור >>