תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קיימות בבנייה ציבורית מיושמת במבנה ראשון מסוגו בחדרה

בית המשפט בחדרה ייבנה במודל ראשון מסוגו של מבנה ציבורי מאופס אנרגטית, תוך מתן דגש על צמצום צריכת האנרגיה באמצעות תכנון ביו-אקלימי פאסיבי

קיימות היא שילוב של שלושה דברים: סביבה, כלכלה וחברה. האתגר הוא חיבור כל המערכות לטובת הקיימות. כשיש תמריץ כלכלי לעשות פעולות בשביל הסביבה - אין סיבה שלא לעשות זאת.

זכינו במכרז ראשון בארץ לבניית מבנה ציבורי Near Net Zero Energy. המכרז, לבית המשפט בחדרה, כלל תכנון, רישוי, ביצוע, מימון, אחזקה והפעלה למשך 25 שנים. הקיימות בו ניצבת כערך עליון. כל מה שהוא צורך - הוא מייצר.  צמצום צריכת האנרגיה נעשה באמצעות תכנון ביו-אקלימי פאסיבי, למשל תצורת העמדת המבנה ביחס לצפון, שימוש בבידוד תרמי, הצללות בחלונות, שימוש במערכות אנרגיה אלקטרומכניות חסכוניות ושימוש במערכות אנרגיה מתחדשות, כמו תאים פוטווולטאיים. תנאי קריטי במכרז: ההשקעה באלמנטים צריכה לחזור תוך 6 שנים. המודל שבו החיסכון בחשמל מחזיר את העלויות המיוחדות תוך זמן קצוב - הכרחי.

בליווי "אלפא פרויקטים ירוקים" ביצענו תכנון מולטי דיסציפלינרי של כל האספקטים בפרויקט כולל חשמל, מיזוג אוויר, אלומיניום, בידוד תרמי, ואפילו מעליות. הכל כדי לצמצם בצריכה. הצלחנו לא רק לעמוד בדרישות משרד האוצר ולחסוך למעלה מ 80% מצריכת האנרגיה אלא גם להחזיר את ההשקעה הראשונית במערכות בתוך פחות משש שנים.

אנחנו מקווים שמזמיני עבודה שונים יראו בפרויקטמודל לבנייה אחראית ונכונה, ויבינו שככל שדרישת היזמים  לבניינים מאופסי אנרגיה תגדל, כך עלויות המערכות יפחתו והטכנולוגיות שיפותחו בתחום יורחבו וכולם ייהנו מהתוצר. 

לפרטים נוספים אודות שיכון בינוי >>

חזרה למדור >>