מרוקן את הכיסים: אלון גל

ארגזי הוויסקי שהוא סחב בנמל חיפה כשהיה ילד, קו חלוקת הלחמניות שניהל בחיפה והחבר שקיבל ממנו מאות אלפי שקלים ואיבד את כולם בבורסה. נכנסים לכיס של המפורסמים, והפעם: אלון גל

שירלי גל, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון גל
שירלי גל, תוכן מקודם
תוכן מקודם

אלון גל, מתגורר בזיכרון יעקב, אב לשלושה ילדים, מאמן אישי ועסקי בכיר, מנכ״ל חברת האימון תות תקשורת ותוצאות

1. דמי כיס

"בתור ילד, הייתי מאלה שעובדים. מגיל צעיר הייתי שחיין במכבי חיפה, ובכל קיץ עבדתי כעוזר שחיה והרווחתי על זה כסף כיס. לפני שהתגייסתי, במשך כמה חודשים, הייתי סבל ברחוב הנמל בחיפה. סחבתי ארגזים של וויסקי ווודקה לברים של הימאים. אלה שרצים ברחוב עם המריצה ההיא? זה הייתי אני. שם קיבלת את פריצת הדיסק הראשונה ואת הקילה הראשון שלי. אני 1.93 מטר, ואף אחד מעולם לא לימד אותי לסחוב. וזה לא עסק פשוט, צריך ללמוד את זה. איך להתכופף, להשאיר את הגב זקוף, לכופף את הברכיים. זה היה סיפור, אבל גם חוויה לכל החיים".

2. המצב בבית

"אבא שלי היה איש קבע. הוא עבד כמפקד קישור לאו"ם, היה ממקימי היחידה, איש צבא כזה. אימא שלי הייתה חמה, ואוהבת, ומדהימה. היא הייתה עקרת בית. המצב הכלכלי שלנו היה נורמלי לתקופה. חיינו בבית רגיל בסטנדרטים של פעם. בית של שבעים מטרים, עם ארבע נפשות, בשכונת רוממה בחיפה. לכל אחד היה את הפינה שלו, והסתדרנו".

3. העבודה הראשונה שלי

"היה לי קו לחלוקת לחמניות, הייתי טייקון אמיתי. השתחררתי מהצבא וכבר גרתי בדירה משלי. רציתי ללמוד באוניברסיטה והבנתי שממלצרות לא אצליח לממן הכול, אז חיפשתי מה לעשות. באותה התקופה היה בעל מכולת בשכונה שלנו, ארליך. הייתי מגיע אליו למכולת ורואה שמעמיסים שם לחמניות בכמויות. לא הבנתי מה הסיפור והוא הסביר שככה זה בבתים של שלושה או ארבעה ילדים, קונים לחמניות לבית הספר, לארוחות הערב, סתם שיהיה. ופה זיהיתי פוטנציאל. מתחת לבית שלי הייתה מאפיה של רומנים. הם מכרו את הלחמניות ב-18 אגורות, ובמכולת מכרו את אותן לחמניות ב-30. הבנתי שיהיה לי משתלם לקנות ישירות מהרומנים ולמכור ב-30 אגורות + עמלת שירות. וככה עברתי בין הבתים בחיפה, וגייסתי לקוחות שירצו לקנות ממני. במשך שנתיים הייתי קם בכל יום בשתיים וחצי בלילה, הולך למאפייה, מעמיס את החיפושית בלחמניות, ועובר בית בית, מחלק אותן. אחרי שנתיים וחצי זה הפך לעסק שמגלגל 18 אלף שקלים בחודש, והיה האקזיט הראשון שלי. כל מיני אנשים מפוקפקים גילו את הפוטנציאל והגיעו לאיים עלי. במקום להיבהל, הצעתי להם לקנות את הרשימות שלי ב-54 אלף שקל, הם הסכימו והשאר היסטוריה".

4. נסגר על מקצוע

"אחרי קו חלוקת הלחמניות עברתי לאמן את נבחרת השחיה במכבי חיפה. יום אחד, ישבתי לשיחת לב אל לב עם אמא של אחד השחיינים, והתלוננתי על זה שאני המאמן הכי בכיר בקבוצה, ועדיין מרוויח שכר מינימום. היא הייתה מנהלת באחת מחברות הביטוח וסיפרה לי על תפקיד של סופרווייזר בחברות הביטוח עצמן. היא אמרה שמהות התפקיד דומה למה שאני עושה היום, רק ששם ארוויח הרבה יותר כסף. היא צדקה, ובאמת עברתי לעבוד שם. אחרי תקופה בתפקיד החלטתי להקים בעצמי חברה לאימון סוכני ביטוח, ואחרי שנתיים – מכרתי את החברה הזו לחברת הביטוח עצמה. ואז, בגיל 29, מצאתי את עצמי באיזו סדנת תקשורת. אני ממש זוכר את עצמי יושב שם כשנכנס המנחה ואמר: 'שלום, קוראים לי צביקה, ואני מנחה את הסדנה.' באותו הרגע הבנתי מה אני רוצה להיות".

5. ההצלחה

"אחרי אותה סדנה עם צביקה הצטרפתי לחברת CFA כאיש שיווק. תוך כדי למדתי הנחיית קבוצות והלך לי טוב ממש מההתחלה. יצאתי לעצמאות, השגתי חוזה הדרכה גדול מול אל-על, ומשם הדברים זזו דיי מהר. פתאום התחלתי להצליח והגעתי לעוד ועוד ארגונים. לתקשורת הגעתי במקרה. הזמינו אותי לייעץ לתכניות טלוויזיה, ויום אחד התקשרו וביקשו שאני אופיע בתכנית שעוסקת בייעוץ לאנשים. סירבתי ואמרתי שאני לא בנוי לזה. אחרי כמה חודשים התקשרו שוב, וחזרו עם אותה ההצעה. בפעם הזו ציפי, המפיקה, הצליחה לשכנע אותי, והצעד הזה באמת שינה לי את החיים, בעיקר ברמת היכולת להשפיע ולהיות משמעותי מאוד בחיים של יותר אנשים".

6. משבר כלכלי

"אני בן אדם מאוד מחושב, ולא היה לי באמת משבר כלכלי גדול. מה שכן היה הוא, שכשמכרתי את העסק שלי לחברת הביטוח, קיבלתי כמה מאות אלפי שקלים, והשקעתי אותם אצל חבר שסחר בבורסה. יום אחד הוא עשה טעות וכל הכספים שהשקעתי אצלו פשוט נמחקו. באותו הזמן רק התחלתי את העבודה ב-CFA והרווחתי משכורת מינימום. הבנתי באותו הרגע שאני אצטרך להתחיל את הכול מההתחלה, ובאמת, התחלתי מאפס, אחרי דרך לא קטנה שעשיתי. זה היה שוק אבל בסך הכול חוויה שזכורה לי לטובה כי הבנתי שאני חייב לעוף קדימה. לא הייתה לי ברירה, והייתי חייב להתפרנס".

7. הקנייה הכי משתלמת

"לפני שבע שנים קניתי מאזדה 2005 שהייתה כמעט חדשה, עם 15 אלף קילומטרים על הכביש. בכל השנים שעברו מאז היא לא ראתה מוסך. רציתי רכב לילדים, לעוזר שלי ובכלל לצרכי החברה, הלכתי עליה ובדיעבד – זו הקניה הכי טובה שעשיתי. הבנתי שאנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף על מכוניות, והמאזדה הזו לא פחות טובה מהיונדאי שאני נוהג בה. באמת שלא חסר בה כלום. אומרים לנו היום להתקדם, להחליף שנתון, וכך הערך של המשומשות יורד והן עולות גרושים, כי כולם קונים את הרכבים החדשים".

8. הקנייה הכי מיותרת

"אני קניין רע מאוד. אפילו את משקפי השמש שלי אני קונה במבצעי שניים במאה כי בכל פעם מחדש אני יושב עליהם, מאבד אותם, או משאיר אותם בכל מיני מקומות. ביום יום שלי אני הולך יחף רוב הזמן, ובאמת, לא מתעסק בלקנות דברים. מה שכן, לפני כמה חודשים ראיתי פרסומת בפייסבוק למקרן שמחברים לסמארטפון ומאפשר להקרין את מה שעל המסך - על הקיר. כמובן שכשהגיע אלי המשלוח ראיתי שאפילו את עצמו הוא לא מצליח להקרין. היו לי עוד כמה פעמים כאלה, שקניתי דרך פרסומות וכולם הגיעו דיי מקולקלים".

9. ומה עם דירה?

"את הבית שלנו בזיכרון יעקב קנינו, אני ואשתי, לפני בערך 13 שנים. זה קרה רגע לפני שהמחירים קפצו וכשקנינו אותו המחיר שלו היה ברצפה. באחד הימים הלכנו סתם לטייל באזור, ראינו בית אבן עתיק, ואז הוא באמת עלה גרוש וחצי. עמדנו והסתכלנו עליו והחלטנו שזה זה. בלי לחשוב, בלי סקר שוק ובלי כלום, פשוט קנינו אותו. כבר ידענו שאנחנו רוצים לגדל את הילדים מחוץ לתל אביב, אבל עד אותו הרגע בכלל לא חשבנו על זיכרון. הכל הסתדר, כי באותו היום הוא יצא למכירה וסגרנו את זה. תוך שנתיים הוא הכפיל את הערך שלו, ותוך ארבע שנים הוא שילש את המחיר".

10. החלום הגדול

"אני לא כל כך טוב בחלומות, אני מודה. אם יש לי משהו שמאוד בא לי לעשות – אני הולך ועושה אותו. רציתי לשיר - אז כתבתי שירים והופעתי שנה וחצי בברים. רציתי להופיע על במה ולהרגיש את עולם התיאטרון - אז העליתי מופע יחיד. אני לא משאיר את החלומות שלי בגדר חלומות. אני מוציא לפועל, לא חולם. אני אבא לשלושה ילדים, זה מה שאני עושה רוב הזמן וזה החלום הכי גדול שלי. לגדל אותם בכיף ובאהבה, ולהיות שם בשבילם. מבחינה כלכלית החלום שלי הוא להיות בטוח שלא משנה מה יקרה בעסק שלי - תהיה לי הכנסה פאסיבית גדולה מספיק מההשקעות כדי לא להיות מודאג משינויי קריירה".

בחזרה למנטור – מתחם הגברים החדש של TheMarker Labels >>