מתלבשים על שינוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן ניידיץ,יהב דרייזין,מירב עוז ועדי קידר ירדני
כל אחד חייב להגשים את החלום שלוצילום: שי פרנקו
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם

איפור ושיער: אלה רן סטיילינג: ענבל גומפריך ומאי מיוחס צלם: שי פרנקו

כמעט לכל אחד יש חלומות, שאיפות, רצון לכבוש את העולם ולהגשים את הייעוד האמתי שלו. אלא שאז מגיעים החיים עצמם – העבודה, המשרה והמסלול הרגיל שאנחנו ממשיכים בו כדי לא לאבד את הפרנסה ולשמור על יציבות. כמה אומץ צריך כדי לקבל החלטה לצאת מהמעגל הזה ולעשות את מה שאנחנו אוהבים באמת? כנראה שהרבה מאוד, אבל התגמול על הצעד הזה יכול להיות משנה חיים.

במותג הבינלאומי GANT, שחוגג בימים אלה 70 שנה, עובדים עם מוטו מרכזי אחד: "אף פעם לא להפסיק ללמוד". הם אוהבים לשאול שאלות, והשאלות האלה הובילו לא פעם למהפכות של ממש בעולם האופנה שכולנו נהנים מהן עד היום.

הסקרנות ממשיכה להניע את ראשי החברה גם היום, והיא חלק מה-DNA  של החברה. פותחת את החשיבה היצירתית ושוברת מוסכמות. ב-GANT מאמינים שהחיים טוב יותר כשאתה לא מפסיק להתחדש ולהמציא את עצמך מחדש – והחליטו גם להפיץ את הבשורה הזאת לעולם.

כחלק מהמהלך, הם גם השיקו סרט דוקו חדש – Flipping the ladder, העוסק בחייהם של שלושה אנשים שהחליטו לעשות שינוי. הפסיקו "לטפס בסולם" המובנה של חייהם ו"שברו הצידה" ממנו כדי להגשים חלום ואת עצמם. הסרט הוקרן בפסטיבל טרייבקה היוקרתי בארצות-הברית ובמהלך השנה יוקרן גם ברחבי העולם.

גם אנחנו ב"דה מרקר לייבלס" יצאנו לחקור את הנושא ומצאנו ארבעה אנשים שלא מפסיקים ללמוד, להעז, לנסות ולאתגר את עצמם. עידן ניידיץ, שעזב קריירה מצליחה בפרסום לטובת הסטאנד-אפ, יהב דרייזין שעזב תפקיד ניהול בכיר לטובת עצמאות משלו, מירב עוז שיצאה ממסלול הקידום המסחרר אל הלא נודע ועדי קידר ירדני שעשתה מהפכה בחברת הענק בה היא עובדת.

"חד משמעית – המצאתי את עצמי מחדש"

עידן ניידיץ, בן 40, סטנדפיסט ויוצר תוכן

תחילת הדרך: "במקביל לתואר הראשון, התחלתי לעבוד כנציג מכירות בחברת HOT במשרת סטודנט. נשארתי שם כמעט 9 שנים בתפקידים שונים".

חלום ילדות: "תמיד חלמתי להיות סטנדאפיסט, אפילו בספר מחזור כתבו שאהיה כזה. לא ידעתי שזה ייקח 20 שנה".

יומן מסע מקצועי: "רק בגיל 34 שיניתי כיוון ועברתי לתחום הפרסום, כפלנר בענבר מרחב, פלנר בכיר באדלר חומסקי ומנהל מחלקת תוכן סושיאל באינטרקשן, חברת הדיגיטל מקבוצת אדלר חומסקי. במקביל כתבתי ויצרתי תוכן ברשת והתחלתי לעשות סטנדאפ. אחרי 5 שנים עזבתי כדי להתמקד רק בסטנדאפ ותוכן שזו האהבה האמתית שלי".

תהליך אישי: "השינוי הכי המשמעותי בדרך היה שינוי המין. סתם. עם הזמן למדתי להירגע, להבין שלא הכול דחוף והעולם או הארגון לא יקרוס אם תצא הביתה כשיש לך מיילים שלא קראת. אין ספק שהניסיון הניהולי, שיווקי והפרסומי עוזר לי היום בניהול הקריירה שלי כקומיקאי".

עידן ניידיץצילום: שי פרנקו

נקודת תפנית: "אין ספק שעזיבת הדיי ג׳וב והמעבר לעצמאות מוחלטת היא זאת ששינתה לחלוטין את איך שהחיים שלי נראים. זה היה על אש קטנה הרבה זמן. בסוף הטריגר היה כמה ימי מחלה בבית עקב תאונה ששינו את תפיסת עולמי. כשחזרתי לעבודה הרגשתי שאני עושה לעצמי לא טוב ועוד באותו היום ניגשתי למנכ״ל והודעתי על רצוני לעזוב".

להיוולד מחדש: "חד משמעית - המצאתי את עצמי מחדש. בתחום שלי צריך כל הזמן להמציא את עצמך מחדש, לרענן, לשנות, לחשוב אחרת. חלקים גדולים מהמופע השתנו בשנה האחרונה כשאני ממוקד רק בהופעה".

השיעור הכי חשוב: "משפט פיתגורס. זה משהו שאני לוקח עם עצמי לכל מקום. לך תדע מתי תיתקל במשולש ישר זווית ותרצה לדעת את השטח שלו".

האם אפשר גם להגשים את החלומות וגם להתקדם בעבודה? "קשה לנהל מערכות יחסים נפרדות בו זמנית. זה יעבוד, אבל תמיד תרגיש שאתה לא נותן מספיק לאחת מהן. אני החלטתי לעזוב את 'האישה' כדי לתת את כל כולי ל'פילגש'״.


"חייבים להתחדש, להסתקרן ולרוץ קדימה"

יהב דרייזין, בן 42, מנכ״ל ובעלים של משרד הפרסום CRACKER 

תחילת הדרך: "הקריירה המקצועית התחילה בכלל בעולם המשפט, כעורך דין בתחום שוק ההון והחברות. מהר מאוד הבנתי שאני חייב לחשב מסלול מחדש ועברתי לתחום שמאז ומעולם התחברתי אליו- שיווק".

חלום ילדות: "החלום היה לעבוד בעבודה שאני אוהב. להגיע לעמדה ניהולית בתפקידים שיאתגרו אותי ויאפשרו לי לשלב חשיבה שיווקית אסטרטגית עם יצירתיות וחדשנות".

יהב דרייזיןצילום: שי פרנקו

יומן מסע מקצועי: "התחנה הראשונה הייתה בעריכת דין, מהר מאוד הבנתי שעדיף לי להשתמש בידע המשפטי כיתרון תחרותי בתחום השיווק ולא להישאר עו״ד במשרה מלאה. התחנה השנייה הייתה כסמנכ״ל שיווק בחברת סלטי שמיר בה הייתי אחראי על פיתוח תחום השיווק והפיתוח העסקי ובמקביל אחריות על פיתוח מוצרים חדשים. לאחר ארבע שנים בתפקיד עשיתי מעבר לעולם הפרסום שמאז ומעולם ריתק אותי. התפקיד הראשון היה לפני כ- 12 שנים, כאסטרטג בכיר באדלר חומסקי, ומאז עבדתי בכמה ממשרדי הפרסום המובילים בארץ לצד האנשים המוכשרים ביותר בענף עד לתפקיד מנכ"ל. לפני שנה עשיתי את ההחלטה המקצועית המשמעותית ביותר ופתחתי את CRACKER- משרד חדש משלי בשותפות עם הפרסומאי יורם חוטר ישי, המשרד מספק שירותי פרסום 360 אמתיים בעולמות האופליין והאונליין".

תהליך אישי: "המסלול המקצועי שלי כלל מעבר בין תחומים שונים ובין תפקידים שונים, אבל לאורך הדרך תמיד התחדדה לי ההבנה שעבודה שאתה אוהב ושמצליחה לרגש אותך היא לא באמת 'עבודה' וזאת הדרך היחידה להצליח להתקדם ולהתפתח מקצועית עם אנרגיות שיא בכל יום מחדש".

נקודת תפנית: "ללא ספק המעבר מפוזיציה של מנהל בכיר שכיר לבעלות על משרד משלי. היכולת למנף את הידע והניסיון שצברתי, ובמקביל לקחת את האחריות המלאה עליי בענף המאוד מאתגר של הפרסום היא אתגר אדיר".

להיוולד מחדש: "האמת היא שההחלטה הזאת התבשלה יותר משנתיים. הענף עובר שינויים אדירים מכל הבחינות, והכניסה של עולם הדיגיטל למשוואה רק העצימה את האתגרים בפניהם עומדים משרדי הפרסום. ההבנה שאני חייב להמציא את עצמי מחדש על מנת להתאים למצב החדש, ובמקביל שיחות עם מנכ״לים ומנהלי שיווק רבים, הביאו מבחינתי להחלטה הבלתי נמנעת. המצאתי את עצמי מחדש - אבל זה בדיוק מה שגורם לי לאהוב את המקצוע הזה כל כך. הצורך לא להפסיק להתחדש, לא להפסיק להסתקרן, לא להפסיק לרוץ קדימה. ענף הפרסום מחייב אותך לחבק שינויים, לא לפחד מהם ומי שבאמת נדבק בחיידק לא מצליח להשתחרר ממנו".

השיעור הכי חשוב: "למדתי שבמקום שאני מרגיש תקרת זכוכית אני מאבד עניין ונכבה, שהדבר שהכי מאתגר ומרגש אותי זה הלחץ התמידי לחדש וליצור".

האם אפשר גם להגשים את החלומות וגם להתקדם בעבודה? "לדעתי אין דרך אחרת. אם שני הדברים לא מתקיימים במקביל, זה לא באמת יכול לעבוד. כשאתה באמת אוהב מה שאתה עושה, אתה בעצם במרדף בלתי פוסק אחרי החלומות של עצמך".

"לא לפחד לזרוק לפח קריירה של 12 שנה כדי להתקדם"

מירב עוז, מייסדת ובעלים של חברת השמה לענף הפרסום והשיווק

תחילת הדרך: "נכנסתי לעולם הפרסום בגיל 26, אחרי שזה היה החלום שלי מאז ומתמיד. לקח לי זמן למצוא עבודה כי באותם ימים היה קשה מאוד לתת צ'אנס לאדם בלי ניסיון בתחום. אז שלחתי קורות חיים והתקשרתי ובסוף באתי למשרד שבו אמרו לי שאין מה לעשות איתי, אבל רואים את הלהט שלי אז רוצים לנסות".

חלום ילדות: "החלום שלי היה להצליח בענף הפרסום, לעבור מכפר סבא לתל-אביב, להכיר הרבה אנשים ולהגשים את עצמי. אני טובה בניהול תהליכים וזה מאוד מצא חן בעיניי, ומרגע שקיבלתי את הצ'אנס פרחתי בטירוף".

יומן מסע מקצועי: "הייתי 12 שנה בעולם הפרסום ובכל פעם עברתי ממשרד למשרד כדי להתקדם בתקציבים. התחלתי כתקציבאית והתקדמתי במשרדים גדולים כמו באומן, יהושוע, מקאן ועד לתפקיד של סמנכ"לית לקוחות באדלר חומסקי. במהלך הדרך טיפלתי בלקוחות ענק כמו סלקום שהייתה אז מפלצת ענק עם 15 מיליון דולר בשנה. לקראת סוף הדרך הוצאתי את הספר שלי 'תנועה אחת לא נכונה' והפכתי למרצה וגידלתי דור של תקציבאים עד שהרגשתי שהגיע הזמן לשינוי בחיים שלי".

מירב עוזצילום: שי פרנקו

תהליך אישי: "הייתי מכורה לעבודה בקטע לא נורמאלי וטוטאלי, זה עשה לי נזק גדול מאוד. הבנתי שאני נמצאת בתוך עולם ששואב לי את הנשמה, ובגלל שאני כל כולי בתוך זה אני לא מצליחה לעשות משהו אחר. הבנתי שאני כמו עבד לדבר הזה, ושזה בא על חשבוני גם ברמה האישית. היה שלב שבו הבנתי שאת מה שיכלתי להרוויח הרווחתי כבר, ועכשיו אני כבר סוחבת על אדים של דלק".

נקודת תפנית: "היו כמה רגעי ייאוש שבהם ישבתי עם עצמי ואמרתי שאני צריכה להיות במקום של התרגשות ואיבדתי אותה. שאני ממשיכה רק כדי לא להרוס את השם שלי, אבל האש בעיניים כבר נעלמה. עזבתי בלי שהייתה לי תכנית, אמרתי למנהלים שלי שאני לא יכולה יותר ושאני הולכת. זו הייתה החלטה של רגע, לא משהו מושכל, הלכתי בלי להביט אחורה ועד שמצאתי את הדרך החדשה שלי פשוט ישבתי בבית אחרי שנים של טרפת".

להיוולד מחדש: "היום בדיעבד אני לא מבינה איך הייתי שכירה 12 שנה שמגיעה למשרד בתשע בבוקר ונשארת עד הלילה. הוצאתי ספר שמכר יפה מאוד, כתבתי סדרת טלוויזיה וניסיתי להפיק אותה עד שהחלטתי לותר בשלב מסוים אחרי שהגעתי למצב כלכלי שבו לא הייתי אף פעם. בינתיים המשכתי לסדר לאנשים עבודה בעולם הפרסום, ולא הבנתי שהעסק האמתי שלי נמצא בכלל מולי כל הזמן. אז פתחתי עסק שבו אני מחברת בין עובדים מוכשרים לבין משרדי פרסום".

השיעור הכי חשוב: ״לא לפחד לזרוק קריירה של 12 שנה כדי למצוא את הדבר הבא. המהלך שלי בזמנו לעזוב את ענף הפרסום כדי ללכת לכתוב וליצור, נחשב צעד מסוכן ולא חכם כלכלית, אבל לולא התקופה הזו שנתתי לעצמי לחפש את הדבר הבא שירגש אותי, לא הייתי מגיעה לרעיון של העסק. לכל דבר יש סיבה. בסופו של דבר חזרתי לתחום שבו הייתי כל חיי המקצועיים אבל מהמקום של החיבורים בין אנשים וחברות. וה-12 שנה היו העוגן והסיבה לנסיקה של העסק שלי. בחיים שלי התהפכו רגע אחד ממצוקה כלכלית לשפע שנחת עלי פתאום״. 

האם אפשר גם להגשים את החלומות וגם להתקדם בעבודה? "כן, אבל יש לזה מחיר. לכל דבר יש מחיר. צריך הרבה אומץ, כוח רצון וסבלנות".

"אם לא הייתי חולמת, לא הייתי מתקדמת"

עדי קידר ירדני, בת 39, מנהלת השיווק בבית ההשקעות אלטשולר שחם

תחילת הדרך: "הצטרפתי לבית ההשקעות אלטשולר שחם לפני כ-15 שנה. בתחילת דרכי הייתי אחראית על הקשר מול הבנקים במחלקת קשרי יועצים. מהר מאוד הבנתי שאני נמשכת לתחום השיווק ומכאן הציעו לי את תפקיד מנהלת מחלקת האינטרנט (הרבה לפני שמישהו הכיר את המילה 'דיגיטל'). את המחלקה - שברבות הזמן אימצה את השם 'שיווק דיגיטלי' - בניתי מאפס".

חלום ילדות: "החלום שלי היה להגיע למקום שיאפשר לי שלושה דברים מרכזיים: למידה, התפתחות ואתגר מתמשך. צמחתי עם הארגון; אני מרגישה שאני מגשימה חלומות יחד עם ארגון צומח, לומד המהווה בית והמאפשר הגשמה".

יומן מסע מקצועי: "תחום הדיגיטל רחב ודינמי, הטכנולוגיות משתנות והטרנדים מתחלפים כהרף עין. בשל כך, מצאתי בו המון הזדמנויות להתפתח כמנהלת. התחנה האחרונה (בינתיים) הגיעה בשנה שעברה, כאשר קיבלתי את הזכות לנהל גם את הדיגיטל וגם את התקשורת השיווקית, תחת המטרייה הענפה שהיא מחלקת השיווק הארגונית. אני מרגישה ברת מזל שניתנה לי ההזדמנות לגדול ולצמוח בתוך הבית, ושהצלחתי לפתח קריירה משגשגת".

עדי קידר ירדניצילום: שי פרנקו

תהליך אישי: "אני חשה שהתבגרתי בהיבט המקצועי. למדתי עד כמה חשוב לרתום את האנשים סביבי למטרות שאני רואה לנגד עיני, כמה חשוב ליצור בצוות שלי את ה-engagement, המחויבות, המטרות המשותפות. למדתי שההצלחה שלי היא ההצלחה של האנשים סביבי, ולהיפך, וכל יום מחדש אני מבינה כמה חשוב שהעובדים שלי יהיו מאושרים במקום עבודתם".

נקודת תפנית: "המעבר לתפקיד הנוכחי בעצם הגדיל את הפרספקטיבה שלי ואת הראייה האסטרטגית-ארגונית. עד לא מזמן, בתפקידי הקודם כמנהלת השיווק הדיגיטלי, עסקתי בעיקר בעולמות הדיגיטל. בניתי את האסטרטגיה בהיבט הזה, על-מנת לבדל את אלטשולר שחם מהמתחרים וליצור אימפקט עסקי משמעותי. היום, בתפקידי הנוכחי – מנהלת השיווק - אני רואה את התמונה המלאה". 

להיוולד מחדש: "בכל מעבר תפקיד בקריירה שלי נפתחו בפניי עולמות נוספים ומרגשים שאפשרו לי להרחיב את ארגז הכלים שלי ואת תחומי האחריות שלי. שיווק הוא תחום שלא מפסיק להתפתח ולהפתיע, ומי שרוצה להישאר במשחק חייב כל הזמן לחפש את 'הדבר הגדול הבא', ולחתור אליו בתשוקה ובדרייב אינסופיים – ואת זה הצוות שלי ואני עושים כאן על בסיס יומיומי".

השיעור הכי חשוב: "הכי חשוב לי ללכת עם הלב ולהקשיב לקול הפנימי שלי. לדעת שלמרות שקשה – הכול אפשרי. לא לוותר, לא להרים ידיים - כי בסוף דברים מסתדרים. אני מאמינה שמחשבה יוצרת מציאות, ולכן בכל פעם שרגש שלילי מנסה להתגנב ולהציף, אני עוצרת ושואלת את עצמי מה עומד בבסיסו, ואיך ניתן להפוך אותו דווקא למחשבה חיובית".

האם אפשר גם להגשים את החלומות וגם להתקדם בעבודה? "בהחלט כן. חלומות וקידום יכולים להיות שזורים זה בזה. אם לא הייתי חולמת, לא הייתי מתקדמת ולאו דווקא בהיבט המקצועי. ההיבט המקצועי מקרין גם על האישי, על המימוש העצמי ואפילו על מצב רוחנו. אני רוצה להוסיף ולומר לכל אישה - אל תפחדי להגשים את עצמך ואת חלומותיך. לכי עם הלב תמיד! אני מאמינה שאם קמים כל בוקר עם ווייב חיובי ותשוקה לעשייה, עושים עבודה מצוינת ומעלים את הסטנדרטים, וחיים באיזון נכון, אפשר בהחלט ליצור תמהיל נכון ומוצלח של עבודה ומשפחה".

בחזרה למנטור – מתחם הגברים החדש של TheMarker Labels >>