תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חלומות לחוד ומציאות לחוד - עובדי הייטק נדרשים לתכנון פנסיוני ייחודי להם

לצד היתרונות והזוהר, עובדי הייטק נדרשים להתמודד עם מגוון בעיות אופייניות לענף ההייטק שעלולות לפגוע קשה בחסכונות הפנסיה שלהם. הדרך להתגבר על כך עוברת דרך תכנון מוקדם ורציף של התכניות הפנסיוניות והתאמתן למאפיינים הייחודיים של העבודה בהייטק

איש קטן עורם מטבעות גדולים
Dreamstime

בשבועות האחרונים שוטף את ישראל גל אקזיטים מרשים. חברות הייטק מקומיות נמכרות בזו אחר זו לחברות בחו"ל תמורת עשרות ומאות מילוני דולרים. בסוף יוני התבשרנו כי חברת השתלים הישראלית MIS נמכרה ל- Dentsply Sirona חברת הציוד הדנטלי המובילה בעולם, זאת תמורת 375 מיליון דולר. אחרי כן פורסם על אקזיט הבוט הראשון בישראל לפיו חברת Meekan שהוקמה רק לפני שלוש שנים ועוסקת בפיתוח סייעות וירטואליות לניהול לוחות שנה ופגישות, תימכר לחברת Tamedia השוויצרית. בתחילת יולי נסגר עוד אקזיט כשחברת סלינג הישראלית העוסקת בתחום התשלומים הדיגיטליים נרכשה על ידי  חברת Avante  הברזילאית, זאת כשנתיים בלבד לאחר הקמתה. וממש בימים האחרונים נחתמה עסקה נוספת ומרשימה לפיה ענקית המסחר האלקטרוני איביי תרכוש את חברת סיילס פרדיקט המתמחה בחיזוי התנהגויות צרכניות תמורת 30-40 מיליון דולר.

אבל לא הכל ורוד. לצד היוקרה והמשכורות הגבוהות, תחום ההייטק מאופיין גם בתופעות שליליות שעלולות בעיקר לפגוע בפנסיה שיצברו העובדים בענף. תחלופה גבוהה של עובדים, גלי פיטורים גדולים, חברות שנסגרות או מעתיקות את מקומן לחו"ל, אחוזי הצלחה מאוד נמוכים של חברות סטארט-אפ בישראל, עובדים שהופכים לפגי תוקף בגיל מוקדם - כל אלו משליכים ישירות על היכולת של אנשי הייטק לבנות לעצמם תכניות פנסיוניות עקביות ומסודרות. ללא תכניות כאלו, החיסכון לפנסיה יפגע ועובדי הייטק שרגילים לרמת חיים גבוהה יתקשו לשמור עליה בעת הפרישה לגמלאות.

מבחירה ושלא מבחירה, מוצאים את עצמם עובדים רבים עוברים תכופות בין עבודות בחברות שונות. נתונים שפורסמו לאחרונה מלמדים כי בממוצע עובדי הייטק מחליפים מקום עבודה כל שנתיים. כמו בעולם, גם ההייטק הישראלי מתעורר מדי תקופה לגלי פיטורים שמקיפים מאות ואלפי עובדים, זאת לרוב בשל תהליכים גלובאליים. רק לאחרונה, התבשר הענף על פיטורי-ענק בחברת אינטל שמקיפים כ-12אלף עובדים ברחבי העולם, מתוכם מאות בישראל.

אינפו חסכון

חוסר היציבות התעסוקתית האופיינית להייטק, משליכה לרעה על החסכונות של העובדים בענף ופועלת עליהם כמעין תנועת מספריים. מצד אחד בתקופה שבין עבודות, לרוב לא מתבצעות הפרשות לפנסיה ובכך נפגע החיסכון הפנסיוני של העובד. מצד שני, במהלך תקופות ביניים כאלו, נזקקים העובדים לחסכונות שצברו ומרוקנים אותם כדי לכלכל ולתמוך בשגרת היומיום אליה התרגלו. בנוסף, בתקופות הללו עובדים רבים פודים את כספי הפיצויים שלהם, מה שחותך בצורה בלתי הפיכה כשליש מהחיסכון לפנסיה.

לא רק שכירים

בתקופות שבין עבודות, עובדים רבים מפסיקים לשלם פרמיה על המרכיבים הביטוחיים שבחיסכון הפנסיוני, אבדן כושר עבודה וביטוח שארים. מצב מסוכן שכזה משאיר אותם ללא כיסוי במהלך אותו זמן ובעתיד עם הצטרפותם מחדש לתכנית פנסיונית, ידרוש מהם תקופת אכשרה. בנוסף, הקצב הגבוה של החלפת מקומות עבודה בהייטק גורר את ביטולן האוטומטי של הטבות פנסיוניות שניתנות במסגרת מקום העבודה, כמו הנחות בדמי ניהול וביטוחים מוזלים.

גם יזמים הייטקיסטים ש"בונים" על אקזיט קרוב שיסדר להם את החיים לגמרי, צריכים לדאוג. על פי נתוני מחקר משותף לחברות IVC ו-Reversexit, שיעורי ההצלחה של סטארטאפים בישראל עומדים על 2.5% בלבד. המחקר בדק אלפי חברות הזנק בישראל בהווה ובעבר במגוון פרמטרים. מתוך כ-5,400 חברות שפעילות כיום, רק 139 הוגדרו מצליחות. בבדיקה לאורך זמן מ-1999 נמצא שמתוך למעלה מ-10,000 חברות סטארט-אפ שקמו בישראל, רק 480 הוגדרו מצליחות, כאשר כ- 50% נסגרו ואינן פעילות.

עמדת עבודה, מחשב ועפרונות
Dreamstime

אז מה עושים ?

הדרך הנכונה להתנהל בשגרה היא לא לקשר בין השניים, חלומות על אקזיט וקריירה לבין דאגה לפנסיה. נדרש לבנות את החיסכון לפנסיה באופן שגרתי לאורך כל שנות העבודה תוך דגש על המאפיינים הייחודיים של עבודה בהייטק. תכנית ייחודית לעובדי הייטק היא "מבטחים הייטק" של מנורה מבטחים. בין ההטבות שמציעה "מבטחים הייטק" ניתן למצוא הנחות על דמי הניהול בחיסכון הפנסיה ובקרנות השתלמות והנחות גדולות של עשרות אחוזים במוצרי ביטוח שונים שנפוצים אצל עובדי הייטק.

"מה שעשינו זה לקחנו דברים שמאפיינים עובדי הייטק ומצאנו להם פתרונות. אחד הדברים זה קצב החלפת עבודות. בדרך כלל בתכניות פנסיה, כשעוזבים מקום עבודה העובדים מפסידים את ההטבות הייחודיות שקיבלו במסגרת אותו מקום עבודה. במבטחים הייטק אנחנו נותנים לעובדים הטבה שהיא לא תלויה במקום העבודה וגם כשהוא עוזב אותו הוא שומר על ההטבה שקיבל. התכנית מציעה פתרונות מעבר לחיסכון הפנסיוני. עובדי הייטק בחברות קטנות כמו סטרטאפים נפגעים מכך שאין מי שדואג להם לפנסיה ולשאר צרכים ביטוחיים", מסביר נדב טסלר מנהל מוצר הפנסיה במנורה מבטחים.

עולם ההייטק עשוי להיות גן עדן של הזדמנויות מבטיחות שהשמים בהן הם הגבול. אך על העובדים בו לתכנן את עתידם בתבונה ולא לסמוך רק על משאלות לב, חלומות ותרחישים אופטימיים. הדרך הנכונה והבטוחה לצלוח מצבים בלתי צפויים ולהיות מוכן לכל תרחיש, דורשת תכנון פנסיוני איכותי ומדויק המותאם למאפיינים הייחודיים של עבודה בהייטק.

רוצים לשפר את התנאים שלכם בקרן הפנסיה או בקרן השתלמות? לפרטים נוספים>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#