המהפך של קריית מטלון בפתח תקווה: מאזור תעשיה מיושן למוקד משיכה למשקיעים ובעלי עניין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טופ סיב
תוכן מקודם בשיתוף MSN
תוכן מקודם
תוכן מקודם בשיתוף MSN
תוכן מקודם

בשנים האחרונות אזור קריית מטלון בפתח תקווה עובר מהפך: מאזור תעשייה ישן ואפרורי הוא הפך למוקד הבילוי של פתח תקווה עם מסעדות, ברים ובתי קפה שמשובצים לאורכו. בימים עצמם הוא שוקק חיים כזירת פעילות ומסחר מרכזית ובלילה הוא משנה את פניו והופך לבית לסועדים ולבליינים המהפך שעבר וההיצע הרחב של מקומות הבילוי גרמו לאזור להתפתח משמעותית, ולהפוך ליעד אטרקטיבי עבור המשקיעים.

"אזור קריית מטלון הפך לתל אביב הקטנה של פתח תקווה," אומר גיל מולכו, המנכ"ל והבעלים של MSN ייזום ושיווק נדלן בע"מ. "אנחנו רואים את האזור ואת הדרך שבה התושבים מתייחסים אליו. הוא מוקד משיכה של כל תושבי פתח תקווה והסביבה, ומהווה את מוקד המסחר והתעסוקה של העיר. יש בו מסעדות ומקומות בילוי, מרכז מסחרי גדול והוא נמצא בקרבת בנייני משרדים ואזור היי טק משמעותי."

בואו לשמוע על הטופ של ההזדמנויות >>

פתח תקווה מציגה: מהפך

כדי להבין את המהפך שעבר אזור התעשייה קריית מטלון, כדאי להתבונן בפתח תקווה כולה. בעשור האחרון פתח תקווה עברה מהפך. מעיר שינה בפרברי תל אביב היא הפכה לעיר גדולה ושוקקת עם שני מתחמי היי טק מרכזיים. בעשור הזה נוספו לה כ-20 אלף יחידות דיור חדשות, שהפכו אותה לעיר הצומחת ביותר מבין ערי גוש דן. יחידות הדיור האלו נוספו בעיקר בעקבות הקמת פרויקטים חדשים בשכונות חדשות בעיר, ובכללן בשכונת רמת סיב הצמודה לאזור התעשייה קריית מטלון. היום פתח תקווה נחשבת לעיר עם שיעור הדיור החדש הגבוה ביותר בכל אזור המרכז, דבר שהופך אותה לאטרקטיבית במיוחד בעיניי בעלי העסקים ואוכלוסיית המשקיעים.

כשמתבוננים בשכונת רמת סיב, הצמודה לקריית מטלון, הדבר נכון פי כמה. הרכבת הקלה שצפויה לעבור בה תהפוך בעוד שנים ספורות בלבד את השכונה המתפתחת לאטרקטיבית במיוחד. הנגישות התחבורתית שלה והגישה המהירה לכביש 4 ולציר התנועה המרכזי ז'בוטינסקי שמחבר אותה לבני ברק ורמת גן גורמת להגירה משמעותית אליה, והתחלות הבניה הרבות בה, שעומדות על מאות רבות של יחידות דיור בפרויקטים של 20 קומות ויותר, מציגות את השינוי.

"אזור התעשייה קריית מטלון, שיושב בסמוך לרמת סיב, נמצא במיקום מרכזי ונגיש תחבורתית לכל מקום אליו רוצים להגיע במרכז." אומר מולכו. "ישנה יציאה ישירה ממנו לרחוב ז'בוטינסקי שמוביל לפתח תקווה עצמה וממנה לערים המקיפות את תל אביב, לכביש 4, משם מיד לכביש 5 וכמובן לכביש 471. כל אלה גורמים לבעלי עסקים וחברות לבחור למקם את המשרד שלהם דווקא בקריית מטלון. ואנחנו באמת רואים את זה בהתחלות הבנייה הרבות באזור ובאחוזי התפוסה של בנייני המשרדים."

משריינים משרד לטווח הארוך

קבוצת MSN ייזום ושיווק נדל"ן בע"מ משווקת בימים אלו את פרויקט Top Siv שנמצא במרכזה של קריית מטלון ומציעה מחיר אטרקטיבי מאוד ביחס לשוק. "היום נוצר מצב מטורף בו אנשים משלמים אלפי שקלים לחודש על משרד לשימוש עצמי. בעוד שאנחנו יכולים להציע למי שיש לו הון עצמי של כ-125 אלף בלבד לרכוש ולהיות הבעלים של המשרד. זה מחיר שפרילנסר או עצמאי יכול לשלם, ואם יחליט לא לאכלסו,תמיד יוכל למכור ברווח גבוה ביום קבלת המפתח או אפילו לפני. בנוסף לעצמאיים שמחפשים משרד לשימוש עצמי, שבדרך כלל גם יהיה ליד שכונת המגורים שלהם, כמובן שההצעה הזו אטרקטיבית מאוד למשקיעים שמחפשים תשואה גבוהה. אנחנו יודעים שבעוד שהתשואה על נדל"ן למגורים עומדת היום על כ-2-3%, התשואה על נדל"ן מניב עומדת על כ-7-10%. כשלוקחים את התשואה שממילא גבוהה משמעותית ואת המחיר למ"ר שעומד אצלנו על 7,400 למ"ר אל מול כ-10,500 בבנייני משרדים דומים  בסביבה בשוק החופשי, מבינים שההשקעה הזו כדאית במיוחד."

אבל למה דווקא קריית מטלון?

יש כאן שילוב של שני גורמים מנצחים. הראשון הוא המחיר הנמוך משמעותית ממחירי תל אביב ואפילו בני ברק והסביבה. הגורם השני הוא שהמחיר הנמוך לא משקף אחוזי תפוסה נמוכים יותר אלא בדיוק להיפך. יש בניה מאסיבית בשכונת רמת סיב הצמודה ושכונות נוספות בפתח תקווה ובגבעת שמואל. האכלוס המהיר והמשמעותי הזה ידרוש, ובהקדם, הקמת שטחי מסחר ותעסוקה נוספים. יש הרבה מאוד אנשים שעברו לגור כאן ורוצים שהמשרד שלהם יהיה קרוב לבית, והרבה מאוד אנשים שיצטרכו שירותים חדשים ואזורי מסחר משמעותיים יותר."

Top Siv: הפרויקט שמצליח לחדש בשוק שכבר ראה הכול

"כשניגשנו למשימת תכנון הפרויקט עמדו לנגד עינינו הצרכים של העצמאיים ושל בעלי העסקים והפרילנסרים. לכן גם בתכנון המבנה עצמו עשינו שינויים חדשניים שיתאימו לצרכים הייחודיים להם." השינויים שמולכו מדבר עליהם הם חדשניים בתפיסת האדריכלות של בנייני המשרדים המקומיים. פרויקט Top Siv מציע, בכל אחת מחמש מתוך שש הקומות רחבות הידיים הפרוסות על פני כ-1000 מ"ר ושבהן מסחר ומשרדים, גם חדרי ישיבות משותפים, לובי ולאונג'.

"הפרויקט נבנה תחת קונספט ייחודי בו ב-2 קומות פרימיום שבבניין ישנם שלושה חדרי ישיבות שישרתו את דיירי המשרדים, וזה ערך מוסף אדיר. הבנו שהיום כשעצמאי או פרילנסר רוצה לערוך ישיבות, הוא מוצא שקשה לו לעשות את זה, ואנחנו מאפשרים בדיוק את זה. בכל קומת פרימיום תהיה עמדת מזכירות, לאונג', חדר אורחים וחדר ישיבות, כשהכוונה היא שמזכירה תנהל את לו"ז השימוש בחדר הישיבות בהתאם לשטח ששכר כל דייר, או על בסיס מקום פנוי."

ובאמת, בהתאם למגמה השיתופית בעולם בה אנשים זרים חולקים רכבים ואפילו דירות על מנת לחסוך במשאבים, נראה שחברת MSN החלה ליישם חדשנות אמיתית שמשקפת את הדבר החם הבא בעולם המשרדים, ומציעה לישראלים בשורה אמתית בתחום.

בואו לשמוע על הטופ של ההזדמנויות >>

חזרה למדור >>