תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הצ'ק פוסט החדש - נעים להכיר: ירוק, חכם ומחובר

לכתבה

מתחם הצ'ק פוסט המחבר בין חיפה, הקריות ואזור הצפון עומד בפני שינוי מוחלט בתמהיל העסקים ובתשתיות התחבורה. המתחם יהפוך בקרוב למתחם לתעשיית הי טק ולתעשיות נקיות וייהנה מתשתיות תחבורה ציבורית שיחברו אותו לטכניון ולאוניברסיטה תוך 10 דקות ולשאר הארץ באמצעות רכבת ישראל ומנהרות הכרמל

העיר חיפה נהנית מפריחה משמעותית בשנים האחרונות, ששיאה באישור תכנית המתאר של העיר בשנה שעברה. בירת הצפון הפכה בשנים האחרונות לאחד ממוקדי ההי טק, התקשורת והמחקר בקנה מידה עולמי וניכר כי תכנית המתאר של העיר עומדת לחזק את מעמדה בתחום ביתר שאר.

בחזרה למדור >>

אחד ממתחמי העסקים שעומדים להתחזק באופן משמעותי מתכנית המתאר ומההתפתחויות המשמעותיות בתחום התחבורה הוא ללא ספק אזור הצ'ק פוסט שנחשב עד לאחרונה כמתחם תעשייה. המתחם הפך להיות מוקד המסחר, הפנאי והבילוי של תושבי חיפה והאזור ובמסגרת תכנית המתאר העירונית הוא עתיד להפוך למתחם המועדף בקרב תעשיות הי טק ותעשיות נקיות. זאת בשל כמה סיבות עיקריות:

צק פוסט סלע בינוי

מתחם ההי טק המסורתי של העיר – מת"ם, מיצה את עתודות הקרקע הזמינות לבנייה. הביקוש המתגבר של חברות טכנולוגיות ישראליות ובין לאומיות המעוניינות להמשיך וליהנות מכוח אדם איכותי מעלה את קרנו של המתחם החדש.   
קיים ביקוש קשיח בעיר חיפה למשרדים המסווגים ב- Class A, כלומר בנייני ומגדלי משרדים בעיצוב מתקדם, המסוגלים לעמוד בדרישות הסטנדרטיות בתחום התקשורת, העיצוב, השירותים לדיירים ועוד. מומחים מעריכים שעם הקמת בניינים בסיווג זה, הם ייהנו ממעבר מסיבי של חברות המשתמשות בימים אלה במבני תעשייה שהוסבו למשרדים.
תשתיות התחבורה הציבורית שיעמדו לשירותם של העובדים והמבקרים במתחם ממשיכות להתפתח. כבר היום עומדת לרשות המגיעים לאזור תחנת רכבת לב המפרץ, המשרתת עשרות אלפי נוסעים ביום.

בימים אלה עובדים על תכנון והקמת טרמינל צפון שייבנה במתחם. חברת יפה נוף הבונה את הטרמינל מעריכה כי יעברו בו מעל 100 אלף אנשים ביום, שישתמשו בתחנה מרכזית לאוטובוסים, במטרונית: שירות אוטובוסים ארוכים במיוחד הנוסע על מסלולי תחבורה ציבורית וברכבל שיפתח ב- 2019 ויוביל לאוניברסיטה ולטכניון בנסיעה שתארך 10 דקות בלבד, בעלות נסיעה בתחבורה ציבורית.

כל אלה מצטרפים לעובדה כי הצ'ק פוסט נמצא ביציאה ממנהרות הכרמל ונהנה מגישה לכבישים 22 ו- 75.

עירוב השימושים שייווצר במתחם הצ'ק פוסט ויכלול משרדים, מסחר, פנאי ובילוי ויהפוך למתחם דינמי, חי ופועל במהלך כל שעות היום. כבר היום אנו עדים לפופולריות של המתחמים האלה בקרב כל המשתמשים ונראה כי ממתחם הצ'ק פוסט יהפוך להיות מרכז מטרופוליטני של הצפון כולו.

לב המטרופולין הצפוני

אלעד כהן - מנהל מחלקת נדל"ן מסחרי בסלע בינוי - הבניין הראשון במתחם, מסביר: "המרחב המטרופוליטני של חיפה מהווה צומת עצבים עסקית לכל אזור הצפון – מחיפה וצפונה, וכולל כמיליון תושבים. יתר על כן, חיפה הפכה להיות אחת הערים החשובות והמשפיעות בתחום תעשיית המידע, בקנה מידה עולמי. הביקושים למשרדים בחיפה נמצא בעלייה מתמדת ולא רק בשל העלויות האטרקטיביות, יחסית למרכז הארץ ולשרון. ההשפעה של הטכניון ואוניברסיטת חיפה וכוח האדם המצוין ששני מוסדות אלה מייצרים, הם אלה שגורמים לחברות אלה להצפין לחיפה ולחפש אלטרנטיבות למת"מ.

השקתו של הנמל הסיני שיפתח ב- 2021 מחדירה לשוק המשרדים החיפאי כמות גדולה של לקוחות פוטנציאליים דוגמת חברות ספנות, עמילי מכס ונותני שירותים נוספים.

לובי צק פוסט

הפיתוח העצום של תשתיות התחבורה, הן ברמת הכבישים והן ברמת תשתיות התחבורה הציבורית, מקצר את הטווחים בין הצ'ק פוסט ובין המוסדות האקדמאים, ואת המרחק בין חיפה ובין תל אביב ושדה התעופה. שני גורמים אלה מהווים מבחינתנו יסוד מבוסס להניח כי ההשקעה במשרדים באזור תהפוך עד מהרה להשקעה סולידית במיוחד, המשלבת תשואה גבוהה.

הצ'ק פוסט נצבע בירוק

פיתוח מתחם הצ'ק פוסט והפיכתו למתחם תעסוקה לתעשיות הי טק ולתעשיות נקיות, מהווה הזדמנות שתמומש להפוך אותו למתחם ירוק ובריא יותר. חלק משמעותי מתהליך זה הוא ללא ספק השילוב המסיבי של תשתיות תחבורה ציבורית ויצירת מנגנון שיאפשר שימוש ברב קו – האויסטר הישראלי, בכל אמצעי התחבורה באזור: ברכבת ישראל, באוטובוסים ובמטרונית וגם ברכבל. כך המגיעים לאזור יעניקו העדפה משמעותית לתחבורה ציבורית באזור ויפחיתו נפחי תנועה ברכבים פרטיים. כדי להבין את התרומה של הפחתת התנועה ברכבים פרטיים, כדאי לזכור כי המזהמים מספר 1 בישראל הם הרכבים הפרטיים.

אבל המהפך האזורי לא מסתיים שם. במסגרת פיתוח האזור ייבנה פארק ירוק בלב מתחם המשרדים, שיכלול כרבע מיליון מטרים רבועים. פארק זה ישרת את העובדים במשרדים ואת המבקרים באזור ויעניק ריאה ירוקה במתחם.

הבניין הראשון במתחם יוצא לדרך!

צ'קפוסט – בניין המשרדים הראשון במתחם, קיבל לאחרונה את אישור הוועדה המקומית לאחרונה ובימים אלה הוא אמור לקבל היתר בניה. הבניין תוכנן על ידי האדריכל עוזי גורדון כבניין ירוק הכולל, בין השאר, חיפויים ירוקים מסנני קרינה, מערכות חשמל ומיזוג חסכוניות, חניון אופניים, חדרי הטענה לאופניים חשמליות ומקלחות לרוכבים.

בבניין 13 אלף מ"ר בשבע קומות משרדים, קומת מסחר ובו בית קפה יתהדר בלובי מפואר, עיצוב הי טקי ושירותים מתקדמים. פרט לחניון הבניין ממוקם בסמוך חניון ציבורי רחב ידיים שיאפשר לבאים גישה נוחה ומהירה לבניין.

ייחודו של הבניין הוא לא רק בשילוב טכנולוגיות ירוקות אלא גם במיקום שלו: הבניין נמצא בצמוד לטרמינל התחבורה הציבורית ומאפשר להגיע אליו מכל נקודה בחיפה באמצעות תחבורה ציבורית. החיבור בין רכבת ישראל ובין הרכבל והמטרונית בתוך הטרמינל יאפשר הגעה מכל הערים בהם פעילה רכבת ישראל, לרבות הערים הצפוניות המחוברות לרכבת העמק.

אלעד כהן מסכם: "הצ'ק פוסט מהווה את צומת העסקים הראשית של הצפון והתוספת המבורכת של תעשיות הי טק ותעשיות נקיות למתחם, הופכות אותו ללב הפועם של הפעילות העסקית בצפון. הפיכתו להאב של תחבורה ציבורית מתקדמת מתיישר בקו אחד עם התעשיות שיעברו אליו בקרוב. כל אלה הופכים את ההשקעה בנדל"ן למשרדים הופכת לאטרקטיבית במיוחד. אנחנו נהנים כבר היום מהתעניינות שיא של חברות הי טק וסטארט אפיסטים, לצד בעלי מקצועות חופשיים ומשקיעים בנדל"ן למשרדים וסביר להניח כי ככל שהפרויקט יתקדם ההתעניינות תגבר".

בחזרה למדור >>