תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אשדוד - רגע לפני צמיחה דרמטית והזדמנויות לנדל"ן מניב

לכתבה

אשדוד היא העיר השישית בגודלה בישראל ונמצאת רגע לפני צמיחה אדירה. במסגרת הסכם הגג שנחתם בה תכפיל אשדוד את כמות התושבים בשנים הבאות ולאור זאת הביקוש למסחר, תעשיה ומשרדים יגדל לאין שיעור

באוגוסט 2017 נחתם הסכם גג חסר תקדים בין משרד השיכון והאוצר לבין עיריית אשדוד. ההסכם, בהיקף של כשישה מיליארד שקלים, מבטיח להפוך את אשדוד לאחת מהערים המרכזיות ביותר, ולהביא לגידול ולצמיחה דרמטית בכמות התושבים שחיים בה ומקבלים שירותים ממנה. במסגרת ההסכם נקבע כי בתוך כשבע שנים יוקמו בעיר כ-30 אלף יחידות דיור חדשות שיפרסו ב-15 מתחמים. בנוסף, כשני מיליארד שקלים יושקעו בתשתיות עירוניות ובמבני ציבור. ההסכם הזה צפוי להביא לתוספת של כ-160 אלף תושבים חדשים לעיר, שיצטרפו לכ-250,000 תושבי אשדוד הקיימים.

"הסכם הגג הזה משמעותי לעיר בצורה בלתי רגילה, והוא כמובן יגדיל משמעותית את הצורך בכל שירותי המעטפת באשדוד" אומר אסף וידבסקי, סמנכ"ל שיווק ומכירות ב"קלוד נחמיאס - חברה לבניין בע"מ". "כבר היום הביקוש למשרדים ומסחר בעיר גבוה, בזכות הסכם הגג אנו צופים שהדרישה למסחר, לעסקים, לבעלי מקצועות חופשיים ובהתאם - גם למגדלי משרדים, תגדל דרמטית".  

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

מטרופולין אשדוד: עיר חזקה המספקת שירותים לאזור כולו

לאשדוד, העיר השישית בגודלה בישראל, יש מוטת שליטה על כל הנעשה באזור והיא מספקת שירותים גם ליישובים הסמוכים. העוצמה שלה מגיעה בין השאר מהנגישות התחבורתית הגבוהה שלה, מהכבישים הרחבים ומהרכבת שעוברת בה. כמו כן, בעיר נמצא נמל אשדוד, הנמל הגדול במדינת ישראל, ותוך כ-3 שנים יפתח בסמוך אליו נמל פרטי שנמצא בבניה. בנוסף, אשדוד מספקת שירותי בריאות, בידור, פנאי ותרבות לתושבי סביבה, ולאחרונה נחנך בה בית החולים הציבורי "אסותא" שמהווה אבן שואבת לתושבי השפלה. "אשדוד נמצאת בנקודה אסטרטגית עבור בעלי העסקים, כשמצד אחד יש בה נגישות מדהימה למרכז ומצד שני היא מהווה מטרופולין שמרכז אליו במידה רבה את כל הפעילות באזור. התוכנית שנקבעה בהסכם הגג רק תגדיל את כל אלו ותביא לביקוש גובר לשטחי משרדים ומסחר."

בניינים קלוד נחמיאס

חדש באשדוד: מגדל עסקים בסגנון תל אביבי

כהכנה לגידול המאסיבי בכמות התושבים בעיר, חברת "קלוד נחמיאס" משווקת בימים אלו מגדל משרדים בסגנון תל אביבי שנמצא במיקום אסטרטגי באשדוד, ובקרבת עורקי התחבורה הראשיים בעיר. "זיהינו צורך ברור של הקהל באשדוד. היום אין כמעט בנייני משרדים בעיר המתוכננים ומעוצבים בסטנדרט שאנחנו מכירים מהמגדלים בתל אביב. קיימים היום בעלי מקצועות רבים, בין אם בעלי מקצועות חופשיים כמו עורכי דין ,רואי חשבון, אדריכלים וכו', שהפסיליטיס של הבניין, הלובי המעוצב שלו, הנראות החיצונית – משמעותיים מאוד לעסק שלהם. הם לא יכולים להביא את קהל הלקוחות שלהם לבניין משרדים ישן שנראה לא טוב, ואנחנו מציעים בניין משרדים בליגה אחרת, שבנוי בסטנדרט הבניה הגבוה ביותר, עם 9 מעליות, שפע חניות לרכבים, אופניים ואופנועים, לובי מפואר ורחב ידיים עם עמדת קבלה מרשימה ופינות ישיבה מעוצבות. הבניין יהיה שונה מנוף המשרדים האשדודי וזה מה שיעניק לו את היתרון והייחודיות. קבוצת "קלוד נחמיאס" ידועה בסטנדרט הבניה הגבוה שלה וההבנה העמוקה שלה את השוק האשדודי, ולכן דווקא כאן היא בחרה לבנות מגדל מושקע וייחודי כמו K. Business."

המשקיעים נוהרים לנדל"ן המסחרי

הקהל המיידי של פרויקט K.Business, הוא קהל המשקיעים. על פי נתוני השנה האחרונה, התשואה על נדל"ן למגורים עמדה על כ- 2-3% בשנה, בעוד שהתשואה על נדל"ן מניב  עומדת על כ– 8% (פי 3 מדירה) "אנחנו רואים כאן מגמה ברורה. המשקיעים מחפשים מקורות השקעה ולאחרונה גילו את ההזדמנות הגדולה בהשקעה במשרדים ושטחי מסחר. זה קורה בגלל מדיניות ממשלתית שמערימה קשיים על המשקיעים בדירות למגורים ובגלל שלרבים מהמשקיעים אין את ההון העצמי הנדרש להשקעה בדירה,  אך יש הון עצמי מתאים להשקעה בנדל"ן מסחרי שעלותו נמוכה יותר. כשאנחנו משלבים את זה עם שוק כמו השוק האשדודי, שהולך כמעט להכפיל את כמות התושבים בו – אטרקטיביות ההשקעה הופכת לברורה."

ויש קהלים נוספים שהפרויקט יכול לעניין?

"בוודאי, יש לנו שני סוגי קהלים מרכזיים. הקהל הראשון הוא קהל המשקיעים, והקהל השני הוא מי שמסתכל כמה שנים קדימה ומבין שיש פוטנציאל רב בלרכוש לעצמו את המשרד שיעבוד בו. בסופו של דבר כשאנחנו מסתכלים על בעלי המקצועות החופשיים אנחנו מבינים שיש יתרון רב בלרכוש משרד לשימוש עצמי. פעם אחת – כי זו השקעה שתחזיר את עצמה, ושיש לה פוטנציאל תשואה גדול. פעם שניה – מתוך נוחות ומתוך הרצון להשקיע במשרד שישרת אותך לאורך זמן ומבלי "לזרוק" את הכסף על שכירות משרד לשנים רבות, וכמובן שכל נושא הטבות המס משחק כאן תפקיד רציני."

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

משרדים קלוד נחמיאס

מה הכוונה?

"עוסקים מורשים או חברות בע"מ שבוחרים לרכוש משרד מקבלים מגוון הטבות מס, כמו החזר על המע"מ, הכרה בהוצאות המימון, הכרה בהוצאות פחת וכו'. ההטבות האלו בשילוב הצפי לתשואה הגבוהה, בטח ביחס לנדל"ן למגורים, וכן המחסור במגדלי משרדים יוקרתיים בעיר והמיקום האסטרטגי של הבניין, הופכים את ההשקעה הזו לאטרקטיבית במיוחד הן לקהל הפרטי והן למשקיעים."

השקעה בטוחה

"אחד מהיתרונות הבולטים של הפרויקט הוא העובדה שמדובר בפרויקט יזמי-קבלני בו יש ערבות חוק מכר שקובעת הגנות ברורות לרוכשים. אנחנו מתחייבים למחיר סופי, לזמן אכלוס, ולמפרט טכני. בעולם בו זמן שווה כסף הדבר הזה חשוב מאין כמוהו. צריך להבין שבקבוצות רכישה החוק כמעט ולא מגן על הרוכשים ורמות הסיכון גבוהות. המחיר הסופי של הנכס יכול לעלות בלא מעט וזמן האכלוס יכול להתאחר בחודשים רבים. "

ואכן נראה שה - K. Business מהווה אלטרנטיבת השקעה משתלמת ובטוחה. פרויקט שמוקם במיקום אסטרטגי באשדוד, עם שדרת חנויות ומסחר גדולה וסטנדרט בניה תל אביבי בבניין עצמו, הופך את הפרויקט לאלטרנטיבת השקעה משתלמת במיוחד. 

לפרטים נוספים לחצו כאן >>