תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ביטוח בריאות פרטי לארגונים - מהי הנוסחה המנצחת?

חברת 'פרש קונספט' הקימה מערך ליווי מומחה לכתיבת והתאמת פוליסת ביטוח בריאות קבוצתית לעובדי ארגונים, להשגת מקסימום הכיסויים בהתאם ליכולות הארגון

אחת המגמות הרווחות כיום בתחום התעסוקתי היא רכישת ביטוח בריאות קבוצתי לעובדים. ארגונים המספקים ביטוחי בריאות לעובדיהם מקדמים את גיוס, שימור וחיזוק נאמנות העובדים למקום עבודתם, מצמצמים היעדרויות ומשפרים את יעילות העובדים. עם זאת, התאמת ביטוח בריאות קבוצתי לעובדי חברה עשויה להיות משימה מאתגרת.

עו"ד אריק בן עזרא, מנכ"ל פרש קונספט

מנכ"ל חברת הייעוץ 'פרש קונספט', עו"ד אריק בן עזרא, אומר: "כשארגון מחליט ליישם ביטוח בריאות לעובדי ומנהלי הארגון, הוא מעוניין לקבל את הכיסוי הביטוחי המיטבי, לצד עלות אטרקטיבית. לצורך כך יש להיעזר במומחים בתחום." עו"ד אריק בן עזרא, שעבד כעו"ד בישראל ובארה"ב, נבחר לשמש כמנכ"ל חברת 'פרש קונספט' לאחר שניהל את ביטוחי הבריאות הקבוצתיים של אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל.

מה הצורך שבגינו הוקמה החברה?

"מייסד החברה, ד"ר אודי פרישמן, רופא במקצועו, אשר הקים את חטיבת הבריאות בחברת  הפניקס, היה מנהל בכיר באסותא ,יועץ לשר הבריאות והינו אוטוריטה בעולם ביטוחי הבריאות, הקים את "פרש קונספט" לפני יותר מעשור, לאחר שהבין את מורכבות התאמת פוליסות ביטוחי הבריאות לעובדים ואת משמעות הפער העצוםביכולת להתמודד עם הפוליסות, בין חברות הביטוח והארגונים."

מדוע בעצם צריך חברה שתייצג ארגונים מול חברות הביטוח בתהליך רכישת פוליסות ביטוח בריאות קבוצתית לעובדים?

חשוב להבין שקיים חוסר איזון אינהרנטי בין הארגונים וחברות הביטוח. לחברות הביטוח יש עורכי דין, רופאים ואקטוארים המכירים את נושא ביטוח הבריאות על בוריו ואשר הוא כל עולמם. הארגונים, לעומתן, מתמחים בתחומי עיסוקם ואינם מכירים את התחום כלל. כתוצאה מכך לארגונים יש יכולת מוגבלת מאד לנהל מומ אפקטיבי על תוכן הפוליסה והפרמיות. מבחינה זו, המצב דומה לארגון שמחליט לנהל ליטיגציה מורכבת בבית משפט ללא עורך דין.

המטרה של חברת הייעוץ היא להחזיר את האיזון למקומו. אנו מביאים את הניסיון המצטבר הרב שלנו לצד של הארגון כשאנו נעזרים גם באנשי מקצוע מתאימים (כגון רופאים, אקטוארים ועורכי דין). אחד היתרונות החשובים שלנו הוא שאנו כותבים את הפוליסות בעצמנו ולא מסתמכים על הפוליסות של חברות הביטוח, השומרות מן הסתם על האינטרסים של חברות הביטוח."

מדוע פוליסות ביטוחי הבריאות כל כך מורכבות ומה חשוב לדעת?

כאשר אדם מן השורה פותח פוליסת בריאות, הוא למעשה מתחיל לקרוא ספר בן 60-100 עמודים.  האפשרות באמת להבין מה כתוב שם לפרטי פרטים, היא אפסית.

ביטוח בריאות פרטי לארגונים - מהי הנוסחה המנצחת?

מורכבות פוליסת הבריאות הקבוצתית נעוצה בכך שהיא מבוססת על 4 דיסציפלינות שונות: משפטית, רפואית, אקטוארית וביטוחית, כאשר היכולת להתמודד באפקטיביות עם מסמך ארוך ומקיף שנכנס לעומקן של ארבעת הדיסציפלינות הללו, אינה מובנת מאליה והיא תוצאה של הרבה עבודה וניסיון בתחום.

מה התפקיד שלכם כמייצגי הארגונים מול חברות הביטוח?

 אם מדובר בארגון שיש לו כבר פוליסת בריאות קבוצתית, אנו בודקים את המלל הקיים בקפידה ומציעים שיפורים ועדכונים. אם מדובר בארגון ללא פוליסת ביטוח, אנו כותבים עבורו פוליסה חדשה שתתאים לעובדים ולמנהלים בארגון. לאחר מכן אנו מנהלים הליך מכרזי בין חברות הביטוח המובילות בישראל ולאור תוצאות המכרז בוחרים עם הלקוח את חברת הביטוח שתבטח את הארגון.

האם השירות שלכם כולל גם ליווי שוטף?

בהחלט. מערכת היחסים עם הארגונים שלנו היא ארוכת שנים ומלאת הערכה וכבוד הדדי. אנחנו מלווים אותם לכל אורך חיי הפוליסה. כשיש תקנות חדשות, אנו מסייעים למנהלי משאבי האנוש בהבנת התקנות ומשמעותן. אנו מסייעים לארגונים עם תביעות שחברת הביטוח דחתה ומלווים אותם בכל הליך ערעורי מול חברות הביטוח.

לפרש קונספט יש גם יתרון נוסף בכך שדר פרישמן הוא רופא בעצמו ומתעדכן כל הזמן בהתפתחויות בתחום הרפואה ונמצא עם יד על הדופק לגביי כל התרופות, הטכנולוגיות והטיפולים החדשים שנכנסים לתחום. כך אנו מעדכנים את הפוליסה שלנו באופן שוטף.

האם היית אומר שהמודל שלכם עובד?

המודל והחזון של ד"ר פרישמן הוכיח ומוכיח את עצמו כבר שנים רבות. החברה מצליחה מאוד וכיום הינה החברה המובילה בישראל בתחום ומייעצת לארגונים גדולים ומובילים כגון: אוניברסיטת תל אביב, בזק, אלביט מערכות, קבוצת ישראכרט, אל על, שופרסל, בנק ישראל, לשכת רואי חשבון, GE, קבוצת שטראוס, כנסת ישראל ומאות ארגונים נוספים.

אני יכול לומר, בשם יועצי החברה ובלי טיפת ציניות, שאנו רואים בעבודתנו שליחות. אנו גאים לספק שירות איכותי, מקצועי ומהיר ליותר מרבע מיליון מבוטחים שיודעים שאנו נהיה שם עבורם ברגע האמת. 

בחזרה לערוץ >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#