תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ביטוח בריאות פרטי במקום העבודה

ביטוחי הבריאות הקבוצתיים מספקים הזדמנות לכל קצוות האוכלוסיה לזכות בשרותי רפואה ברמה הגבוהה ביותר מבלי שיצטרכו לממן את הפרמיה מכיסם

העובדה היא שבמדינת ישראל, בדומה ליתר המדינות המפותחות בעולם, הממשלה לא יכולה לממן את כל הוצאות הבריאות של אזרחיה. מעולם לא היה ולא יהיה מצב, בו הממשלה תוכל לממן את כל הוצאות הבריאות האופטימליות של כל אזרחי המדינה.

ד"ר אודי פרישמן

פיתוחי הטכנולוגיה הרפואית מתקדמים בקצב שיא ומביאים לכך שתוחלת החיים עולה, מה שמעלה את המוטיבציה הכלכלית של היזמים ואנשי העסקים להשקיע יותר בפיתוח הטכנולוגיה, וכך כמו במעגל סגור, היזמים משקיעים יותר, הטכנולוגיה מתקדמת יותר, תוחלת החיים עולה, ובסוף היום הדבר מביא לכך שעלויות הבריאות מרקיעות שחקים. המצב שנוצר הוא, שהמדינה לא יכולה לשאת על עצמה את מלוא עלויות הבריאות הללו.

מחקרים מראים כי ככל שהרמה הסוציו אקונומית גבוהה יותר, כך אנשים רזים ובריאים יותר. מחקר מקיף שנערך ע"י קופת חולים 'כללית' בקרב 2.5 מיליון מטופלים, גילה את הקשר בין השמנה וסביבת המגורים. נמצא כי בפריפריה, האוכלוסייה סובלת מעודף משקל הרבה יותר מאשר במרכז הארץ. במחקר נמצא כי גבעתיים היא העיר "הרזה" בישראל.

כל מה שרציתם לדעת על רפואה פרטית >>

מדוע זה קורה?

ככל שהרמה הסוציו אקונומית גבוהה יותר, לאנשים יש יותר אפשרויות לרכוש מזון בריא ופחות ומשמין. לעומת זאת כאשר נשענים על מזון פחות בריא אבל מזון המסובסד עי הממשלה כגון: אורז, קמח לבן, שמן, לחם לבן וכד, תוחלת החיים קטנה בהתאמה. בדומה לכך גם מבחינת שירותי הרפואה. אנשים החיים ברמה סוציו אקונומית גבוהה יקבלו שירותי רפואה טובים יותר וזמינים יותר, והתוצאה  היא  תוחלת חיים ארוכה יותר בהתאם.

כבר כיום, קיים  פער של שבע שנים בתוחלת החיים הממוצעת בין ערים כגון גבעתיים, כפר סבא, הרצליה לבין ערים כגון חצור, נצרת, דימונה וכד. הדבר מהווה בעיה חברתית משמעותית כיוון שאם היום הפער הוא שבע שנים, מה יקרה כשהוא יגדל ל- 15 שנה?!. כאן נכנסים לתמונה הביטוחים הרפואיים בכלל והביטוחים הקבוצתיים בפרט. ביטוחי הבריאות הקבוצתיים מספקים הזדמנות לכל קצוות האוכלוסייה לזכות בשירותי בריאות מקיפים וברמה הגבוהה ביותר, מבלי שיצטרכו לממן את הפרמיה מכיסם.

ביטוח בריאות פרטי במקום העבודה

ארגון שמבטח את עובדי הייצור שלו, לדוגמה, מספק לאנשים ברמות סוציו אקונומיות נמוכות יחסית, ביטוח שיאפשר להם לקבל בעת הצורך טיפוליים ותהליכים רפואיים מתקדמים ביותר, תרופות חדשות שאינן בסל הבריאות, השתלות, ניתוחים וטיפולים בחול, וכד.

יש אשר יטענו שזו תפקידה של המדינה וזה נכון, אבל במציאות שקיימת היום, בקצב שבו מתפתחת הטכנולוגיה הרפואית, באילוצים התקציביים של מדינת ישראל, ועם העובדה שכמעט אין גבול לרפואה טובה, לא מדינת ישראל ולא אף מדינה בעולם יכולה לקחת על עצמה את מלוא מימון ההוצאה הרפואית של אזרחיה.

האפקט של ביטוחי הבריאות הקבוצתיים אינו מסתיים באפשרויות הטיפול המתקדמות לעובד הבודד,  ההשלכה רחבה בהרבה. יש כאן גם תרומה משמעותית רחבה לחברה, צמצום פערי תוחלת החיים בין מרכז לפריפריה ובין עשירים לעניים, ויש כמובן תרומה משמעותית לארגון עצמו, לתחושת השייכות של העובד לארגון שרואה שהמעסיק דואג לבריאותו לבריאות בני משפחתו, לנאמנות העובדים  לארגון, לצמצום ימי מחלה (הניתוח מבוצע מהר יותר) ולהרגשה הכללית של מקום עבודה טוב שאכפת לו ממני וממשפחתי.

ביטוחי בריאות פרטיים הם כבר מזמן לא מוצרים קפיטליסטיים לעשירים בלבד. ביטוחי בריאות פרטיים, הם כלי קפיטליסטי שמטרתו להשיג יעדי שוויון סוציאליסטיים וחברתיים מהמעלה הראשונה.

ד"ר אודי פרישמן, מומחה מוביל בישראל בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד, יו"ר ומייסד חברת Fresh Concept אשר מייצגת ארגונים מול חברות הביטוח להתאמת ביטוחי בריאות קבוצתיים מיטביים לעובדים.

כל מה שרציתם לדעת על רפואה פרטית >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#