תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רן קויתי: "בעלי עסקים שאינם משקיעים בהדרכות והכשרות של הצוות שלהם, אינם מודעים לסיכון העתידי המרחף מעל העסק שלהם"

קריסתם של עסקים קטנים קשורה בחלק מהמקרים להעדר ידע עסקי מספק. מה עושה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בנידון כדי לקדם את הסקטור העסקי הכי חשוב בישראל בתחום ההדרכות וההכשרות המקצועיות.

האימרה התמציתית "ידע שווה כוח" מתגלה ברוב המקרים כנכונה ובמיוחד כשמדובר בעולם העסקי. נכונותה של אימרה זו מתבססת על תשתית רחבה של עדויות ומחקרים שבוצעו בישראל ובעולם אשר קובעים, כי סיכויי ההצלחה של עסקים קטנים ובינוניים הולכים ופוחתים בהעדר ידע עסקי רלוונטי. במקרים מסוימים, חסם זה מתגלה כגורם העיקרי לקריסתם של עסקים קטנים ובינוניים רבים.

הדרכת עובדים
Dreamstime.com

לצורך שינוי המצב הקיים והדגשת הערך של ההשקעה במיומנויות, הן לעסקים והן ליזמים, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לקחה על עצמה להיות הגשר המחבר בין מקורות ההדרכה העסקית בישראל לבין קהילת העסקים נטולי הידע. זאת מתוך הבנה, כי מדובר בכשל שוק שאם יטופל כראוי בכוחו לייצר שינוי של ממש.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה: "מארג התחומים בהם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מסייעת לעסקים רבים בישראל רחב ומגוון. מליווי בתהליך קבלת מימון ממקורות אשראי, דרך ייעוץ עסקי ועד מימוש פעילות הדרכתית ענפה בפריסה ארצית המשרתת אלפי עסקים ויזמים, וזאת במחירים מסובסדים.
קויתי מוסיף: "בעלי עסקים שאינם משקיעים בהדרכות והכשרות של הצוות שלהם, אינם מודעים לסיכון העתידי המרחף מעל העסק שלהם. באמצעות מערך ההדרכה הארצי של מעוף אנחנו מספקים אלפי שעות הדרכה בשנה לקהילת העסקים הקטנים והבינוניים, זאת מתוך הכרת החשיבות הרבה הטמונה בהשקעה של פיתוח מיומנויות והכשרות לטובת הצמיחה העסקית שלהם".

רן קויתי

את חזון הנגשת הידע לבעלי עסקים מממשת הסוכנות לעסקים קטנים  ובינוניים באמצעות מעוף – מערך השטח הארצי שהקימה. בין השירותים העיקריים והפופולאריים המוצעים במעוף ניתן למצוא את פעילות ההדרכה הענפה.

ההדרכות של מעוף מועברות ע"י מיטב המרצים מהשוק הפרטי, שנבחרו בקפידה ומוינו לפי קריטריונים הכוללים התמקצעות בעולם התיאורטי וניסיון מעשי בשטח. עלות הקורסים נמוכה מאוד ביחס לשוק הפרטי על מנת שלא תשמש חסם עבור העסקים לצרוך אותם. כך לדוגמא, שעת הדרכה אקדמית עולה 20 (כולל מע"מ) כך שעלות מרבית הקורסים נעה בין 400-800  לעומת השוק הפרטי שמציע קורסים דומים באלפי שקלים. מאז החלה פעילות  מערך מעוף ברחבי הארץ, לפני כשלוש שנים, נפתחו מאות הדרכות וקורסים בנושאים רבים ומגוונים בהם השתתפו עשרות אלפי יזמים ועסקים.

אחד מהם הוא ארז רוזן, הבעלים של זלינסקי& רוזן, רשת חנויות ומפעל לייצור בישום וטואלטיקה שהשתתף במספר קורסים, "יש לי ניסיון רב בתחום בו אני פועל, אבל העולם משתנה. הבנתי שאני חייב להכיר את העולם הדיגיטלי כי הוא מנוע צמיחה לעסק שאי אפשר להתעלם ממנו", מסביר רוזן.

"אומנם יצאתי מאזור הנוחות שלי, וזה לא קל, אבל הקורסים של מעוף עזרו לי מאוד להבין את העולם העסקי החדש". רוזן השתתף בקורס מסחר ב- etsy, קורס הקמת אתר בפלטפורמת WIX  וכן בקורס פרסום ממומן בפייסבוק, "אני שוכר את שירותיהם של מקצוענים כדי לנהל עבורי את הפלטפורמות השונות, אבל בזכות הקורסים אני יכול להעריך את מידת המקצועיות שלהם, ויודע מה לדרוש ומהן האפשרויות הקיימות בפני", מוסיף רוזן, "אני מתכוון להשתתף בכל הקורסים בתחום עולם הדיגיטל, כיוון שהקורסים שלקחתי עד היו מקצועיים מאוד, והמדריכים היו מצוינים".

על קצה המזלג: הקורסים במעוף

במעוף יש מגוון קורסים שונים כמו שיווק דיגיטלי, שעוסק ביצירת תכנית עבודה שיווקית דיגיטלית ונוכחות אינטרנטית לעסק, קורס פתיחת חנות ברשת -  מ"דוכן למקוון", העוסק בהקמת חנות אינטרנטית, למידת פלטפורמות למכירות מקוונות, סליקה, מחקר שוק הקמה התחלתית,  תרגול פתיחת אתר בפלטפורמת WIX ועוד,  קורס ניהול פיננסי, שנותן כלים מעשיים לניהול פיננסי נכון במטרה להגדיל רווחים בעסק ועוד קורסים בנושאים רבים.

עסקים קטנים פוטנציאל גדול

החזון של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה הוא לפעול למימוש היכולות הכלכליות והחברתיות הטמונות במגזר העסקים הקטנים והבינוניים, וכך להגדיל את תרומתם לעוגת התוצר בישראל ולסייע להקטנת הריכוזיות במשק. לשם כך הסוכנות מסייעת באמצעות מערך השטח שלה, מעוף, להקמה של עסקים חדשים וכן מסייעת לעסקים קיימים לשפר את הפריון, את היעילות ואת כושר התחרות שלהם אל מול אתגרי המשק המשתנים.

חקלאים בשוק
Dreamstime.com

הלב של העסק הוא הראש של העובדים

בנוסף לקורסים הקיימים, הסוכנות ומעוף לעסקים מפתחות מודלים של הדרכות פנים ארגוניות שיענו על הצורך עבור הדרכות לעסקים בינוניים שמעסיקים 11 עובדים ומעלה. מערך הדרכה פנים ארגוני ממלאת פונקציות שונות בחיי העסק- אדמיניסטרטיביות, תפקודיות, מעצימות, תומכות ואף חינוכיות.

פיתוח תחושת יעילות של עובדים וכן קיום בסיס יציב ממנו הם מסוגלים ללמוד, מהווה את תחושת הביטחון הנדרשת לעובד על מנת לשפר את הבנתו, תפקודו וביצועו בתוך הארגון. תהליך הדרכה אפקטיבי בעסק בסדר גודל כזה, צריך לכלול תהליך איתור צרכים מקדים, לצד הבנת האסטרטגיה, היעדים העסקיים וכן את יכולות הארגון בפועל.

מתחילת פעילות המעוף ועד סוף שנת 2016 ,עשתה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מגוון פעולות, הן בסיוע ישיר לעסקים והן לשיפור הסביבה העסקית שבה העסקים פועלים. כ- 40 סניפי מעוף של הסוכנות, הפזורים ברחבי הארץ, נתנו ייעוץ מקצועי והדרכות לכ-60,000 יזמים ובעלי עסקים, במגוון שירותי סיוע ותחומים, בתקציב של כ- 100 מיליון ש״ח לשנה.

לסיכום, הצעתנו אליכם היא אחת: תשקיעו ברכישת ידע, בסופו של דבר תצליחו לתרגם אותו לכסף.

לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#