"ארגונים מדברים היום בשפה של יעדים ותוצאות"

בחברת הייעוץ ERA, המלווה כבר יותר מעשור ארגונים גדולים במשק הישראלי, מציינים כי בשנים האחרונות גוברת הדרישה לתהליכים מדידים, הכוללים אסטרטגיה ברורה ויעדים מוגדרים מראש

עינב בן יהודה בשיתוף ERA
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פורום משאבי אנוש ענף הבנייה
עינב בן יהודה בשיתוף ERA
תוכן שיווקי

בזכות פרספקטיבה של יותר מעשור על שוק הייעוץ הארגוני, יכולה רונית לוין, שותפה-מנכ"לית בחברת הייעוץ ERA, להצביע על מספר שינויים משמעותיים שחלו בשוק שבו החברה פועלת.

לוין, שהצטרפה לחברה זמן קצר לאחר הקמתה, לפני כ-12 שנה, היתה העובדת הראשונה שלה. עם תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בייעוץ ארגוני, וניסיון רב בעולמות המיון וההערכה, היא החלה כיועצת, ולאחר מספר שנים השתלבה בתפקידים הניהוליים בה. "ERA הוקמה במטרה להוות בית שנותן מענה רחב ככל שניתן בתחומים של ייעוץ ופיתוח ארגוני. העשייה שלנו נוגעת בכלל ההיבטים הארגוניים: מהחלקים הפסיכולוגיים שקשורים למיון, הערכה, הנעה ומוטיבציה, דרך החלקים המערכתיים-אסטרטגיים-תהליכיים. אנחנו מלווים ארגונים בבניית אסטרטגיה למימוש היעדים שלהם, לגרום למערכת לפעול במיטבה".

מתוך התפיסה הזו נבנים הצוות של החברה והשירותים שהיא מספקת. "בתחילת הדרך, לאור הרזומה של השותפים המייסדים, ד"ר אייל אפרתי ורמי בן חיים, פעלנו בעיקר במגזר הביטחוני וליווינו את כלל הגופים והחברות הביטחוניות בארץ", אומרת לוין, "אחרי כמה שנים הבנו שאנחנו יכולים לתרגם את המומחיות שלנו למגזרים נוספים בדגש על ארגונים רחבי היקף וארגונים ציבוריים וסמי-ציבוריים המתמודדים עם מורכבויות ואתגרים ניהוליים".

כיום החברה עובדת עם ארגונים המעסיקים מאות ואלפי עובדים, בהם חברות תשתיות, בתי חולים וקופות חולים, משרדי ממשלה, מוסדות אקדמיים וגם חברות עסקיות גדולות כמו ביטוח איילון, ישראכרט, KPMG ועוד. הצוות מונה כ-30 אנשי ונשות מקצוע, ממגוון מקצועות - יועצים ארגוניים, מהנדסי תעשייה וניהול, פסיכולוגים, מפתחי הדרכה וכלכלנים. "השילוב הזה של הפרופסיות מאפשר לנו לספק פתרונות הוליסטיים, חוצי ארגון ופרדיגמות", אומרת לוין.

רונית לויןצילום: נירי גתמון

החברה מספקת שירותים שונים, בהם ליווי בתהליכים של מיון והערכת עובדים, ייעוץ ופיתוח ארגוני, ייעוץ הנדסי והדרכה ופיתוח מנהלים. עבור חלק מהלקוחות החברה מבצעת את כל תהליכי המיון והערכה בארגון החל בשלב הקליטה והכניסה לתפקיד, דרך הערכת ביצועים והערכת מנהלים, וכלה בסקרי שביעות רצון של העובדים עצמם ושל לקוחות, בחינת העמידה ביעדים של היחידות הארגוניות ועוד. כמו כן החברה מבצעת תהליכים של ייעוץ קריירה והכוון תעסוקתי וייעוץ אישי למנהלים. "לצד זה אנחנו מלווים ארגונים בתהליכים אסטרטגיים משמעותיים", אומרת לוין. כך בעשור האחרון ליוותה החברה הקמה של חברות ממשלתיות, תהליכי מיזוג והפרטה, הקמה של יחידות חדשות בתוך ארגונים, בחינה וקידום יצירת מנועי צמיחה ועוד.

מצפים לשורה התחתונה

לוין מציינת שבשנים האחרונות התחזקה מאוד הדרישה של ארגונים לתהליכי ייעוץ סדורים. "במגזר העסקי הצורך הזה היה יותר חזק, אבל בשנים האחרונות אנחנו רואים את זה מתחזק מאוד גם במגזר הציבורי. ארגונים מתחילים לדבר ברמה של מדדים, של יעדים כמותיים, לא רק תחושות בטן. יש יותר ציפייה לשורה תחתונה, לראות איך כל העשייה הזו מתכנסת לידי השפעה, ליצירת ערך".

שינוי נוסף שהיא רואה הוא בתחום פיתוח המנהלים. "עד לפני כחמש שנים הרבה ארגונים פנו לתהליכים כאלו בעיקר במטרה לתת למנהלים ידע וכלים לבצע את התפקיד שלהם טוב יותר, כלומר למטרת הדרכה. היום פונים לתהליכים האלו עם מטרות רחבות יותר כגון הטמעת שינוי ארגוני, עיצוב תרבות ארגונית, למשוך ולשמר טאלנטים ועוד. כלומר ההדרכה היא גם אמצעי ולא רק מטרה בפני עצמה".

מגמה נוספת המתחזקת בשנים האחרונות היא שיותר ויותר מנהלים מתמקצעים בתחומי הייעוץ הארגוני וההתנהגות הארגונית, כתואר שני או כלימודי העשרה. "אם פעם היינו באים ומדברים עם מנהלים בשפה ובמונחים שחדשים עבורם, ממש מתחילים מהבסיס, היום יותר קל לנו. יש מכנה משותף שממנו ניתן להתקדם ולעבור לתכנים העמוקים יותר. מנהלים שלמדו את התחומים האלו ונחשפו אליהם, מגיעים ממקום בשל ופתוח לעשות את קפיצת המדרגה הניהולית המשמעותית".

יסודות חזקים וחזון ארוך טווח

כשמדברים על שינויים בשוק, אי אפשר להתעלם ממגפת הקורונה והשפעותיה. "בשנתיים האחרונות ניתן לראות ארגונים שעשו תהליכים מדהימים בזכות המשבר, אל מול ארגונים שעצרו מלכת. זה מדהים לראות את ההבדלים האלו", אומרת לוין. "ארגונים שפגשו את הקורונה עם מערכת חיסונית חזקה הצליחו למנף את המשבר לטובתם. למשל להוביל שינויים שבשגרה היו מתקשים לממש. ארגונים אחרים, עם מערכת חיסונית חלשה יותר, פחות אסטרטגיים ויעילים בשגרה, התקשו למנף את הפוטנציאל לתזוזה וצמיחה ונכנסו להקפאת תצורה".

לוין מאמינה כי משבר הקורונה צריך לייצר לקח מרכזי עבור ארגונים באשר הם, והוא - החשיבות של בסיס ארגוני חזק ואיתן. "ארגונים צריכים לטפל באתגרים היומיומיים אבל לא להזניח את התשתית. עליהם לחשוב כל הזמן איך בונים יסודות חזקים וחזון ארוך טווח עליהם ניתן לייצר בהמשך שגרות ניהוליות ותהליכי מדידה נכונים. כל זה יכול לקרות רק כשהמהות של הארגון ברורה וכל המערכת פועלת לטובת ייעוד אחד ומוגדר".

על השוק שבו פועלת החברה אומרת לוין לסיכום: "יש לא מעט שחקנים בתחום הפעילות שלנו, ולכן חובת ההוכחה הלכה וגדלה עם השנים. אנחנו מצליחים לבלוט כי אנחנו מקפידים על סטנדרטים מקצועיים בלתי מתפשרים ומייצרים ערך שאי אפשר לערער על הנראות שלו".

בשיתוף ERA

למעבר לאתר >>