ביטוח מיוחד לכלי רכב מיוחדים

רכבי יוקרה ורכבי שטח מצריכים ביטוח אחר, ייחודי ומקצועי יותר. ביטוח רוטברג מספקת אותו כבר יותר משלושים שנה."זה עולם רכב אחר שהוא חלק מהדנ"א שלנו", אומר מנהל החברה

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש עומד לצד רכבו
אסף לבנון
תוכן מקודם

בניגוד למה שניתן בטעות לחשוב, ביטוח רכב אינו מוצר גנרי. כן, ייתכן שכאשר מדובר במכוניות מן השורה, אותם כלי רכב נפוצים שכולנו רואים על הכביש כל הזמן, המרכיב המשמעותי ביותר בבחירת סוכנות ביטוח הוא עלות הצעתה. אבל מכוניות מיוחדות מצריכות פתרון ביטוחי מיוחד.

בסוכנות הביטוח "רוטברג" מתמחים בביטוח רכבי יוקרה ורכבי שטח כבר יותר משלושים שנה. מקים החברה ומנהלה, מאיר רוטברג, לקח ב-1985 את הפלז'ר שלו - רכבי יוקרה - והפך אותו לביזנס: סוכנות המתמחה בביטוח מכוניות פרימיום. "ביטוח לרכבי יוקרה זה עסק למקצוענים", הוא מסביר. "זה מה שעושה את ההבדל בין לקבל את הכסף שלך תוך שבועיים לבין חברת ביטוח שמחפשת איך לא לשלם לך.

צריך להכיר את כל סוגי הרכבים המיוחדים הללו ואת צורכיהם הספציפיים. את התוספות, את השיפורים. זה פשוט עולם רכב אחר שהוא חלק מהדנ"א של המשרד שלנו. כשמנהלת המשרד שרון נוהגת בב.מ.וו ספורט - לא צריך להסביר לה מה זה מתלים אדפטיביים, מערכות פליטה חדשניות או ניהול מנוע סטייג' 1.

זה לחם חוקנו. כשברכב רגיל נדפק ג'אנט, מספיק להגיע למוסך ולהחליף אותו כי יש להם סטוק קיים. ברכב של מיליון שקל בו כל ג'אנט עולה 11,000 יורו צריך להזמין את הג'אנט הזה מחו"ל, שם הוא מיוצר במיוחד. אנחנו עסק שיודע להתמודד עם דברים כאלו ולנהל כל תהליך ביטוחי שדורש רכב יוקרה, מהג'אנט הזה דרך דלת שנדפקת, שרק היא לבדה שווה כ-60,000 ש"ח, ועד גניבת רכב יוקרתי. במקרים של גניבה יש לנו אנשים משלנו בשטח שפעמים רבות מצליחים לאתר את הרכב".

במה שונה השירות שאתם מספקים לבעלי רכבי יוקרה לעומת סוכנויות אחרות?

"קודם כל בכלל צריך למצוא סוכנות שתסכים לבטח פרארי ששווה 2 מיליון ש"ח ושבמקרה של גניבה תרשום צ'ק על הסכום הזה בלי בעיה ולא תחפש סיבות לא לשלם את זה. רוב החברות ורוב הסוכנים בכלל לא מוכנים לבטח מכוניות בסכומים כאלו. אנחנו כן. יש לנו יש את הידע הדרוש ואת היכולת לזהות מי לקוח ששווה להסתכן עבורו.

הרי בחור בן 24 שהאבא העשיר שלו קנה לו רכב שטח מהיר וייכנס אלינו לבטח אותו - זה לא אותו הסיכון כמו אדם מבוגר ומיושב שקנה רכב יוקרה ובא אלינו לבטח אותו. זה עניין של ניהול סיכונים שאנחנו, כמומחים בתחום, יודעים לעשות. כשכבר מסכימים לבטח רכב כזה - צריך לדעת איך. חברות ביטוח אחרות לפעמים מתעלמות מנושאים חשובים כמו תוספות ברכב - שגם אותן יש לבטח.

מאיר רוטברג

אז בן אדם קנה מכונית פורש והלך לבטח אותה - אבל חברת הביטוח לא שאלה אותו אילו תוספות יש לו ברכב, כששוויין עומד על 250,000 ש"ח - מחיר של שתי מכוניות רגילות. אנחנו נדע לשאול על כך ולתפור ביטוח שיכלול גם את הרכיבים האלו, כך שהלקוח יהיה מכוסה במקרה של נזק שייגרם להם. ייחוד נוסף שלנו הוא היכולת לארגן חלקים מיוחדים מחו"ל. חברות ביטוח אחרות לא מציעות את זה, הן ממתינות עד שהיבואן יביא את החלקים לארץ - תהליך שיכול לקחת גם חודשים ולעתים אפילו לא להסתיים בהצלחה. לנו יש את הקשרים לבצע את זה בעצמנו".

אז איך מתנהל תהליך ביטוח של לקוח עם רכב יוקרה?

"כשמגיע לקוח חדש הוא מתושאל על כל הפרטים הרלוונטיים: גילו, עיסוקו, העבר הביטוחי שלו והאם היו לו כבר רכבי יוקרה בעבר. אנחנו בוחנים את סוג הרכב, את סגנון הנהיגה שהוא מכתיב ואת כישורי הנהיגה של הלקוח.

אי אפשר להשוות רכב ספורט עם הנעה אחורית לרכב עם הנעת 4x4 או הנעה קדמית. אנחנו יודעים לזהות את פוטנציאל הסיכון בכל סוג רכב ואת רמת מקצועיות הנהיגה של הלקוח. לאחר שהחלטנו שמצדנו ניתן לבטח - פעמים רבות יש צורך לקבל אישור מיוחד מחברת הביטוח. אנחנו יכולים להחליט עצמאית על ביטוח רכב בשווי של עד מיליון ש"ח, אבל מעל הסכום הזה - יש לפנות לשמונה חברות הביטוח איתן אנחנו עובדים כדי לראות מי מהן מוכנה לספק אישור לבטח את הרכב. לאחר קבלת אישור אנחנו מקבלים את כל הניירת הרלוונטית, הלקוח מקבל כתב כיסוי ויכול לנסוע לשלום".

ומה במקרה של תאונה?

"אם לא מדובר בטוטאל לוס אנחנו מפנים את הלקוח למוסך הרלוונטי ודואגים לו לרכב חלופי. כמובן שזה לא יהיה דגם מקביל לזה שלו, אלא רכב יומיומי", צוחק רוטברג."הלקוח יודע שתמיד נהיה שם בשבילו. קהל של רכבי יוקרה זה קהל שמגיע לו שירות יוקרה.

לכל לקוח שלנו יש שני מספרי טלפון אליהם הוא יכול להתקשר 24/7 ולקבל מאיתנו מענה על כל צורך שמתעורר. אני אישית מטפל בלקוחות גם כשאני נמצא בחו"ל. הכל בשביל שהם יהיו בשקט נפשי. כעסק שחי, נושם, נוהג ונהנה ממכוניות ספורט ויוקרה - אנחנו ב'ביטוח רוטברג' מכירים היטב את צורכי הלקוחות ויש לנו את היכולת המקצועית למלא אותם, גם כשמדובר בעניין מורכב כמו איתור חלקים יקרים ונדירים בחו"ל. איתנו הלקוח יודע שזה לא 'אם יקרה', אלא 'כשיקרה'. לא נרפה עד שהלקוח יהיה מרוצה לחלוטין. אנחנו רואים את זה כחובה שלנו הן כסוכני ביטוח הן כחלק אינטגרלי מקהילת רכבי היוקרה".

לאתר החברה >>