תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יד שנייה מהניילונים

רכב יד שנייה מיבואן עם אחריות לשנתיים וטיפולים? יש דבר כזה. בלובינסקי טרייד

שוק הרכב המשומש רווי בתחרות בשנים האחרונות, וההיצע האדיר מטה את הכף לטובת הקונים, שיכולים ליהנות מרכישה של רכב יד שנייה בתנאים משופרים.

גם זמן החלפת הרכב הישן בחדש התקצר מאוד. במקום חודשים רבים של הוצאות והתמקחות עם קונים פוטנציאליים, הרוכשים פונים כיום לסוכנויות טרייד אין ומסיימים את התהליך בתוך יום אחד בלבד.

כיוון שעסקת רכב היא אחת ההוצאות המשמעותיות עמן מתמודדת המשפחה, הפנייה לרכישת מכונית יד שנייה היא אך הגיונית ומשתלמת.

בפני הרוכשים עומדות כמה אפשרויות: רכישת רכב מיבואן, רכישה מחברות ליסינג והשכרה, או רכישה ממוכר פרטי וסוחרים עצמאיים. רכישה מחברה אמנם מקצרת את התהליך (כולל העברת בעלות ואפילו ביטוח) ומשפרת את האמינות לעומת מוכרים פרטיים, אך לא בהכרח משתלמת: במקרים רבים הקונים מגלים מאוחר מדי כי הרכב שרכשו אינו עונה על ציפיותיהם, או סובל מליקויים חמורים במקרה הגרוע.

ראובן קופצ'ינסקי

לתוך הוואקום של אי הוודאות המובנית ברכישת רכב משומש, נכנסו ביתר שאת חברות הטרייד אין של היבואנים, וכן חברות הליסינג וההשכרה. רובן ככולן מציעות כיום אחריות על מכלולי הרכב המרכזיים למשך תקופה או מספר קילומטרים מוגבל, השבחה חיצונית ו/או מכנית והסדרי מימון במגוון מסלולים. אך כמו תמיד, כאשר קוראים את האותיות הקטנות, מתגלים ההבדלים המהותיים בין החברות.

בימים אלה השיקה חברת לובינסקי טרייד מקבוצת לובינסקי (יבואנית פיג'ו וסיטרואן), חבילת טרייד אין שמספקת מענה מורחב לרוכשים: שנתיים אחריות יבואן מלאה כולל טיפולים - או עד 40 אלף ק"מ, זאת בניגוד לחברות אחרות המעניקות אחריות לתקופה של עד שנה או 20 אלף ק"מ. לאלה מצטרפים גם ליווי אישי של נציג לפני ואחרי הרכישה, שירות 24/7 לעזרה ומידע בנוגע לטיפולים ותקלות, והתחייבות לרכב חליפי בשהות של יותר מ-48 שעות במוסך.

"יצאנו למהלך הזה לאחר שלמדנו לעומק את פרופיל הלקוח הפוטנציאלי של רכב יד שנייה, במחקר אינטרנטי שכלל 800 משתתפים וקבוצות מיקוד", מספר אביעד כהן, מנהל לובינסקי טרייד. "כאשר לקוח מגיע למעמד של קניית רכב יש בו מצד אחד התרגשות רבה, ומצד שני אי ודאות – האם אצטרך להכניס את האוטו למוסך לאחר הקנייה? ואם כן, האם יש לי אחריות ועל מה? אחד הדברים החשובים ביותר ללקוח הוא לדעת שיש לרכב 'אמא ואבא', ולכן גיבשנו את הפתרון הרחב ביותר בשוק הרכב בחבילת 'המושלם', כדי לתת כתובת, ביטחון ואחריות".

מהו בעצם ההבדל בין סוגי האחריות שמציעות החברות?

כהן: "אנחנו שדרגנו את החוויה של רכישת רכב יד שנייה, לחוויה דומה מאוד לזו של רכישת רכב חדש. ברוב החברות נהוגה אחריות על 10-4 מכלולים ברכב – מנוע, גיר מזגן, ועוד – וזאת לתקופה של עד שנה או 20-10 אלף ק"מ - המוקדם מבניהם. אנחנו בעצם מציעים ללקוח רכב משומש עם שנתיים אחריות או עד 40 אלף ק"מ, שזה כיסוי חסר תקדים, ומכניסים פנימה גם את הטיפולים ותיקון כל המכלולים ברכב ללא יוצא מן הכלל. כאשר מציעים כיום ללקוח אחריות בחברות מתחרות הוא צריך לקרוא היטב את האותיות הקטנות. האחריות החלקית הזו מייצרת את אותה אי ודאות אצל הלקוחות, ואת זה אנו מנסים למנוע".

לדברי כהן, יחס ההמרה בין הלקוחות שמבקשים לרכוש רכב יד שנייה בלובינסקי טרייד לבין כאלה שגם מבקשים למכור את הרכב הישן, מוערך ב-35%-30%, כלומר, כשליש מהקונים גם מוכרים את הרכב הקודם. עם זאת, לא מתבצעת קנייה ממוכרים פרטיים ללא רכישה של רכב חדש/ משומש במקביל.

איך אתם עוזרים ללקוח "להיפטר" מהרכב הקודם?

"כידוע, ללקוח לא קל למכור רכב משומש בשוק הפרטי. הזמן הממוצע למכירה הוא 5-4 חודשים, בהם המוכר מבזבז זמן וכסף על בדיקות קנייה וירידת מחירון חודשית. הפתרון אותו אנחנו מציעים בלובינסקי טרייד הוא החלפת הרכב המשומש ברכב אחר מהמלאי שלנו מיד ראשונה. מדובר בעסקאות אטרקטיביות, המאפשרות לו לקבל את ערכו המלא של רכבו המשומש אל מול רכב אחר ממלאי הטרייד. העסקה מוגדרת כעסקת 'מחירון במחירון', כמובן בכפוף לבדיקה במכון מורשה. במקביל, הרוכשים מוזמנים לקחת את רכבים שלנו לבדיקה במכון המועדף עליהם ולוודא את המידע שנמסר להם וההתאמה למחיר המבוקש".האם יש יתרון לרכישה מיבואן על פני חברות השכרה וליסינג? כולן הרי חייבות בגילוי נאות ורובן מבצעות טיפולי השבחה ברכב.

"ההיצע והמגוון דומה ברוב החברות, אבל יש הבדל מהותי בין טרייד אין תחת יבואן לבין טרייד אין תחת חברות אחרות שפועלות בשוק הזה - כמו שלמה סיקסט, אלבר, אלדן ועוד. כיבואן, אנו מתחייבים לטיפול במוסך מורשה של היבואן, ומשתמשים בחלפים מקוריים בלבד, מה שלא בהכרח קורה אצל חברות רכב אחרות בשוק. אנו גם רוכשים רק מכוניות שטופלו במוסך מורשה יבואן – לרוב מיד ראשונה - ויש בידינו את כל ההיסטוריה שלהן. מכוניות שעברו תאונות קשות או קילומטראז' גבוה, כלל לא נכנסות למגוון. חשוב לציין שהמכוניות שלנו עוברות השבחה חיצונית ופנימית בהתאם לליקויים שנמצאו, ויחד עם חבילת הטיפולים והאחריות המורחבת זוהי הרכישה הקרובה ביותר לרכב חדש מיבואן".

 

כתבות שאולי פיספסתם

*#