איך מייצרים עובדי היי-טק מבוקשים?

חברת Infinity Labs R&D מציעה מסלולי הכשרה למקצועות ההיי-טק לבוגרי אקדמיה מצטיינים ללא עלות, תוך התחייבות לשלבם בתעשייה. מנכ"ל החברה מספר איך פועלת התוכנית ומי מחזר אחרי בוגרי ההכשרה

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"אנחנו מחפשים בוגרי תואר ראשון בהצטיינות שיש להם נטייה ריאלית חזקה ואנגלית טובה"צילום: יובל חן
מירי ורד
תוכן שיווקי

"התוכנית שלנו מחוללת שינוי אדיר בחיים של אנשים. אפשר לומר שהמשתתפים בתוכנית עוברים טרנספורמציה מואצת ונכנסים לעולם מתגמל מאוד, הן מבחינת העניין והן מבחינת השכר", אומר חיים גרון, מנכ"ל משותף ומייסד Infinity Labs R&D, חברת מחקר ופיתוח מבית Matrix המפעילה מסלולי הכשרה ייחודיים וללא עלות למקצועות ההיי-טק בחיפה וברמת גן.

על רקע האופק התעסוקתי, המשכורות הגבוהות ובכלל פריחת התחום, רבים מבקשים להיכנס לעולם ההיי-טק. באומת הסטארט-אפ קמות עוד ועוד חברות ובהתאם גובר הביקוש לכוח אדם איכותי. "חסרים בישראל לפחות 10,000 אנשי פיתוח, כך לפי רשות החדשנות, והנתון הזה רק צפוי לעלות שכן האקוסיסטם הישראלי מצמיח חברות ישראליות חדשות כל העת והביקוש רק יגדל", מסביר גרון, "בישראל אין יותר מדי אלטרנטיבות ומי שלא ייכנס לעולם ההיי-טק, ירגיש שהוא נשאר מאחור". 

חיים גרון צילום: יובל חן

לדברי גרון, בשבע השנים האחרונות הוכשרו 120 מחזורים ואלפי בוגרים ללא עלות במקצועות ההיי-טק ב-Infinity Labs R&D, והשתלבו בתעשייה. "באופן חסר תקדים, הודות לשיטת הלימוד הייחודית ואיתור האנשים המתאימים, בוגרי התוכנית התקבלו לאחר הכשרה של שבעה חודשים לעבודות שדרוש להן כמה שנות ניסיון", הוא אומר.

"מחפשים מצטיינים שרוצים להשפיע על העולם"
לגרון מאוד ברור מי מתאים למסלולי ההכשרה: "אנחנו מחפשים בוגרי תואר ראשון ומעלה בהצטיינות שיש להם נטייה ריאלית חזקה ואנגלית טובה שרוצים לעשות שינוי חיובי בחיים שלהם", הוא אומר.

לדבריו, אמנם ניתנת עדיפות לבוגרי לימודי הנדסה ומדעים מדויקים, אבל מתקבלים מועמדות ומועמדים גם מתחומים אחרים, כמו למשל מתחום המוזיקה. "כל אדם שאוהב אתגרים ואוהב ללמוד כל הזמן דברים חדשים ולהתפתח מוזמן לפנות אלינו", אומר גרון, "המשותף לאנשים שמתקבלים אלינו הוא אלמנטים של מצוינות השזורים בהם. אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה וכושר התמדה שכל הזמן משפרים ומשכללים את עצמם, ורוצים להיכנס לתהליך הלמידה עם כל הלב והנשמה".

"מדובר באנשים שבסופו של דבר ייפתחו מוצרים שישפיעו לטובה על העולם באינספור תחומים", הוא מוסיף, "לכן אנו מחפשים אנשים שלא חיים בוויתור, אלא אנשים פורצי דרך שלא מקבלים את המוסכמות כמו שהן ויחתרו למציאת פתרונות חדשניים".
אלו שמתקבלים לתוכנית לומדים תחילה את העקרונות הבסיסיים של המקצוע על ידי מנטורים מובילים בתחום. "כמי שעבד בחברת ייעוץ שנים רבות, ראיתי כמה קשה להזיז עובדים מטכנולוגיה אחת לאחרת. כל עובד הוא מומחה בתחומו ומכיר את הפיצ'רים ואת המערכות שהוא מפתח בהקשר הספציפי שלו, אך אם מזיזים אותו מעט, הוא חסר אונים", אומר גרון, "לכן החלטנו לעשות כאן את הדברים הפוך. אנחנו מלמדים את התלמידים את העקרונות העמוקים של המקצוע, את המנגנונים שמאחורי הקלעים, את הבסיס, ונותנים להם את הכלים לשגשג בעולם טכנולוגי משתנה ודינמי. רק לאחר מכן אנו משלימים להם את הכלים הספציפיים לתחום שלהם. זו הסיבה שהבוגרים שלנו מתמודדים על משרות שדורשות מספר שנות ניסיון וחלקם כוכבים עולים בשמי עולם ההיי-טק הישראלי".

"התואר חשוב, אבל מקצוע צריך ללמוד מהמקצוענים"
שיטת הלימוד ב-Infinity Labs R&D שונה מהאקדמיה ומותאמת מראש לצרכים של התעשייה, במטרה לשלב כמה שיותר בוגרי מסלולי הכשרה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, והתלמידים מלווים על ידי מנטור מקצועי שמלמד מתוך ניסיונו שיעורים המדמים ימי עבודה אמיתיים בחברות ההיי-טק, כמו למשל עבודה בצוות פיתוח. "בעולם האמיתי, חלק קטן מהעבודה של המפתחים הוא לשבת ולקודד.  רוב הזמן הם חוקרים ומחפשים פתרונות עם שאר חברי הצוות, ואנחנו מכינים אותם לעולם הזה", מסביר גרון, "זו הסיבה שהם מספקים תוצרים ברמה מאוד גבוהה. התואר חשוב, אבל מקצוע צריך ללמוד מהמקצוענים ולא באקדמיה". 

גרון מעיד שכבר במהלך ההכשרה המשתתפים מגלים התלהבות רבה. "העיניים שלהם בורקות. הם מדברים כמו אנשי היי-טק, מחליפים דעות, עושים סיעור מוחות, ועובדים הרבה שעות תוך כדי ההכשרה, כי הם נהנים מזה".

מסלול ההכשרה לפיתוח תוכנה אורך כשבעה חודשים ולדברי גרון בסיומו בוגריו משתלבים במערכות ביטחוניות, בתעשיית המובייל, ובעולמות ה-Cyber Security, Al, big data וה-R&D . באחרונה פתחה  Infinity Labs R&D מסלול נוסף ללימודי DevOps האורך כארבעה חודשים וחצי. מסלול הכשרה זה אמנם קצר אך מאוד אינטנסיבי, והלימודים אינם מאפשרים עבודה במקביל. עבור אלו שנזקקים למימון עבור מחייה במהלך ההכשרות, מעניקים ב-Infinity Labs R&D אפשרות ללקיחת הלוואה בתנאים מועדפים, בסכום של עד 50 אלף שקל, עם התחייבות להחזר לאחר השתלבות בעבודה.

"מציאת עבודה לבוגרים בתום ההכשרה היא האינטרס שלנו"
התלמידים שמתקבלים לתוכנית אינם משלמים כלל עבור הלימודים במסלולי ההכשרה. "במשך שבעה חודשים אנחנו משקיעים בכל תלמיד סכום שמתקרב ל-100 אלף שקלים", מסביר גרון, "בתום תקופת ההכשרה, התלמידים משתלבים בעבודה בחברות רב לאומיות, בסטארט-אפים מובילים או בחברות ישראליות צומחות, כאשר בשנתיים הראשונות הם נחשבים לעובדים שלנו. ברובם המכריע של המקרים, לאחר שנתיים הבוגרים נקלטים כעובדי החברות עצמן. אנו מאמינים בשיטה הזו של לא לגבות כסף עבור ההכשרה. כך אנחנו מחויבים לשבץ כל בוגר שלנו בתעשייה, אחרת לא נחזיר לעצמנו את ההשקעה. מציאת עבודה לבוגרים בתום ההכשרה הופכת להיות אינטרס שלנו".

בעניין שילוב הבוגרים בתעשיית ההיי-טק גרון רגוע. לדבריו, חברות רבות מחזרות אחר הבוגרים של  Infinity Labs R&D. "המעסיקים אוהבים את הבוגרים שלנו שנחשבים ליוצאי דופן בשוק. בזכות שיטת הלימוד שלנו, יש להם ראש פתוח ויכולת אדפטציה לדברים חדשים", הוא אומר, "לאחר ההכשרה שלנו, הבוגרים ירוויחו לפחות בין 3,000-10,000 שקל יותר ממה שהם מרוויחים כיום. לאורך השנים הסכום מצטבר למיליון או מיליונים. שלא לדבר על הסיפוק מהעבודה, אותו לא ניתן לכמת".

Infinity Labs R&D
ליצירית קשר: 4963*
לפנייה בדוא"ל >>