באר שבע - מודל לשוויון מגדרי

מנהיגות נשית פורצת דרך. בעיר באר שבע מובילים את החזון, מיישמים אותו בגדול הלכה למעשה ומבטיחים שזוהי רק ההתחלה

ענת יפה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנהיגות נשית פורצת דרךצילום: דיאגו מיטלברג
ענת יפה
תוכן מקודם

מתחילת תפקידו כאיש ציבור צעיר הניף ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' את דגל השוויון בין נשים לגברים והצהיר באופן ברור שנשים מוכשרות וחזקות הן נכס יקר לשלטון הציבורי, ולא רק. ראש העיר הציב רף ציבורי לו הוא מחויב עד היום – שיטת הריצ'רץ'. באופן זה בנויה רשימתו למועצת העיר, כשהיא משלבת באופן שווה בין גברים לנשים. במבחן המציאות, התוצאות מדברות בעד עצמן. 

יוזמה נוספת שהוביל ראש העיר דנילוביץ' הייתה לקרוא את כל שמות הרחובות בשכונת "כלניות" בצפון - מערב העיר, על שמן של נשים פורצות דרך. מטרת היוזמה, שאושרה במועצת העיר, להגביר את המודעות לתרומתן הגדולה של נשים פורצות דרך לעולם כולו ובפרט לחברה הישראלית. ועדת השמות העירונית גיבשה המלצות לשמות לאחר שדנה בשמותיהן של מאות נשים בהן זוכות פרס נובל, מנהיגות, נשים מהמקרא, סופרות משוררות, שחקניות, מדעניות ועוד. 

אם ניקח את באר שבע כמודל לשוויון מגדרי, ניווכח שלנשים יש השפעה דרמטית בכל הנוגע לשינוי שמתחולל בעיר. עיריית באר שבע היא מהרשויות הגדולות הבודדות בישראל שבראשן עומדת מנכ"לית עירייה, אבישג אבטובי. גם מ"מ מקום ראש העיר וסגניתו היא אישה, ד"ר חפצי זוהר, זאת בנוסף לנשים רבות המכהנות בתפקידי ניהול ומובילות כנבחרות ציבור בתיקים משמעותיים, בוועדות החשובות ובראשות מינהלים ומנהלות אגפים. 

אבישג אבטוביצילום: דיאגו מיטלברג

אבישג אבטובי | מנכ"לית עיריית באר שבע 
"ניהול עירייה הוא אחד התחומים המרתקים והמאתגרים, בו מתקיים מפגש תמידי עם כל מערכות החיים. היכולת ליצור, להשפיע ולשנות כדי להצעיד את העיר קדימה, לצד האחריות הגדולה הכרוכה בכך מרתקת אותי. היא דורשת נחישות, התמדה ואמונה בדרך ובחזון. ההזדמנות הייחודית להיות שותפה להובלת תהליכים המשנים פניה של עיר ומשפיעים על עתיד תושביה היא האתגר הגדול שלי, לו אני מחויבת עם ולצד שותפיי לדרך. לשמחתי, העירייה התברכה בצוות ניהולי מקצועי ומיומן, נשים וגברים כאחד, אשר ביחד מובילים מערכות גדולות ומורכבות. בבסיס תפיסת הניהול העירוני עומדת האמירה שהיכולת, הכישורים וההתאמה לתפקיד היא זו שקובעת ולא השיוך המגדרי. בעיריית ב"ש כמחצית מהמטה הניהולי מורכב מנשים מצוינות, שנבחרו לתפקידים מגוונים בזכות כישוריהן, יכולתן ומקצועיותן. ניהול עיר הוא אתגר עצום ובחירת האנשים המצוינים היא המפתח להצלחה. כפי שכתב מורט מנדל ז"ל בספרו 'הסוד טמון באנשים'". 

אדריכלית תמר פוריה שרביטצילום: דיאגו מיטלברג

אדריכלית תמר פוריה שרביט | מהנדסת העיר
"ערים תמיד ריתקו אותי, באינטנסיביות שלהן, בהתרחשויות, במגוון שהן מציעות, באופן שבו מרחב, שכונה או בניין איכותי יכולים לייצר שינויים משמעותיים ולהשפיע על שגרת היומיום. כמהנדסת העיר בכוחי להשפיע על המרחב וההתנהלות העירונית, תוך הקשבה לקולות העולים מהשטח. התפקיד מאפשר ליצור ולברוא עולמות, מתכנון של מבנה ועד לתפיסה תכנונית של אזורים שלמים בעיר. עם גודל האחריות הרבה, ישנם גם אתגרים רבים. אני מאמינה שכל אתגר ושאלה הם הזדמנות ללמוד ולהתפתח. אני נוהגת להזכיר לעצמי כי חשוב להציב את המטרות לנגד עינינו ולשאוף להשגתן בעזרת עבודה קשה, התמדה, מקצועיות ובעיקר בעזרת שותפים איכותיים לדרך כמו שיש לי בעיריית באר שבע. תפקידי דורש עבודה ושיח שוטף עם גורמים רבים: גורמי מקצוע, תושבים, יזמים ובונים. שיח זה בהחלט מעשיר את העשייה ותורם לפיתוח העירוני ולאיכות החיים הגבוהה בעירנו".

זהבה הראלצילום: דיאגו מיטלברג

זהבה הראל | ראשת מינהל החינוך 
"אני מאמינה שמערכת החינוך בעיר באר שבע נועדה לכלל תלמידיה באופן שוויוני כדי לממש את כישוריהם ואת הפוטנציאל הטמון בהם ולהגשים חלומותיהם. להכין דור של בוגרים ערכיים, משמעותיים ואיכותיים בחברה שלנו, בעיר באר שבע ובמדינת ישראל. במערכת זו הצוות החינוכי שותף פעיל, קשוב ומכיל את התלמיד על כלל צרכיו, תוך הענקת הזדמנויות לפיתוח חשיבה ולמידה מתוך אהבה ושמחה. ואכן מערכת החינוך בעיר, בזכות תפיסת המצוינות והפעלת מרכזי המצוינות, מאפשרת לתלמידים מהגיל הרך לזהות את הניצוץ הייחודי להם ולפתח אותו. הצוותים החינוכיים משלבים בדרכי ההוראה מיומנויות רבות ומגוונות המאפשרות להתייחס לתלמיד כאדם שלם על כל צרכיו ומורכבותו. כחלק מהתרבות הארגונית של מנהל החינוך מתקיימת כל העת חשיבה והתבוננות על הנעשה במגמה לשיפור מתמיד ומותאם לשינויים הדינמיים במציאות חיינו".

ורד גושןצילום: דיאגו מיטלברג

ורד גושן | מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי 
"אחד הערכים שמלווים אותי לאורך שנות חיי הבוגרים הוא ערך הלמידה, הצמיחה וההתפתחות המתמדת. הערך הזה בא לידי ביטוי באופן שבו אני רואה את העולם, במה שאני עושה, ובמי שאני כאדם, כאשת משפחה וכאשת מקצוע. הלך הרוח הזה של למידה והתפתחות (Growth Mindset) מוטמע בגישה בה אנו פועלות באגף ובאופן שבו הגדרנו את המשימה שלנו בארגון: לאפשר הבנה ופירוש של המציאות המתהווה, לאתגר את הארגון ליישם תהליכים ופעולות, שטרם התנסינו בהם, ולייצר מערכת שלומדת כל הזמן באמצעות עבודה מערכתית אינטגרטיבית. ארגון שנמצא בלמידה מתמדת, מוגדר ככזה שאנשים מגלים ללא הרף כיצד הם יכולים ליצור את המציאות שלהם, וכיצד יש בידם לשנותה. אני מונעת מאמונה אמיתית בכוחם של א.נשים לשנות".

אתי כהןצילום: דיאגו מיטלברג

אתי כהן | מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים 
"השירות לציבור הוא מבחינתי שליחות חשובה שטומנת בחובה הזדמנות אמיתית לחולל שינוי לטובת ועבור מגוון האוכלוסיות הקיימות בחברה. אמונה זו מנחה אותי בתפקידי כמנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים. אני מאמינה בגישת הכוחות, שלפיה לכל אדם יש עוצמות ויכולות הטמונות בו ותפקידנו להוציאם מהכוח אל הפועל. מתפקידנו ליצור את השינוי בקרב המשפחות והקהילה מתוך תפיסה שיש לאפשר שוויון הזדמנויות וקידום חברה צודקת, הנותנת מענה גם לחלשים בקירבה ומאפשרת מוביליות חברתית. אני נוכחת ביכולת שלנו להביא לשינויים ולא לוותר על אף אחד וכשאני מסתובבת ואנשים אומרים לי 'תודה, בזכותכם אני או ילדיי במקום אחר' זה שכרי. העבודה קשה ויחד עם זאת שכרה בצידה". 

מלכה גל צילום: דיאגו מיטלברג

מלכה גל | מנהלת אגף רישוי עסקים
"האני מאמין האישי שלי משתנה מעת לעת בהתאם לחוויות שעוברות עליי ועל הסביבה שלי. אני מאמינה בעשייה חיובית ומקדמת ומשתדלת לשדר ביטחון, מקצועיות, צניעות ואמינות. בכול סיטואציה או אתגר שמזדמנים לי בחיים, אני בוחרת לנהל ולראות אותם באור חיובי, קשה ככול שיהיה. האני מאמין שלי בתקופה זו הוא להיות קשובה לצרכי האחר, לראות ולהעריך את הטוב שבחיי ולעשות הבחנה בין עיקר לטפל. אני מפנה זמן להקשיב למי שמבקש לשוחח איתי, משתדלת להיכנס לנעליו של האחר ולהבין את הצרכים, האתגרים ונקודת המבט שלו מבלי לשפוט אותו לחומרה, עד כמה שניתן".

צביה סעדוןצילום: דיאגו מיטלברג

צביה סעדון | מנהלת אגף החשבות
"נחישות, דבקות במטרה, כניסה לפרטים גם כשמדובר בהרים של טבלאות ומספרים או חוזי התקשרויות ארוכים ומורכבים. אני מאמינה בניהול בגובה העיניים ובשיח מכבד כלפי כולם. אחריות האגף בין היתר על הדוחות הכספיים של הרשות וניהול ההשקעות ותזרימי המזומנים. לעיתים העבודה היא בלחץ זמנים אך אין התפשרות על ביצוע בקרה גם אם זה כרוך בעבודה קשה ובזמנים לא נוחים. במסגרת עבודת האגף ועל רקע השכלתי וניסיוני כרו"ח ברשות המיסים וככלכלנית, לעיתים מגיעות לפתחנו סוגיות בתחומי המיסוי, החשבונאות והכלכלה וגם הן מקבלות מענה מהיר ומקצועי גם אם נדרשת כניסה לפרטים ולעומק הסוגיה והכל למען הארגון תוך הסתכלות כלל מערכתית. העבודה נעשית בשיח מכבד ובאוזן קשבת, ניהול ושירות בגובה העיניים. אני מאמינה שאין קיצורי דרך והצלחה מגיעה רק עם עבודה קשה".

רו"ח פזית פוקסצילום: דיאגו מיטלברג

רו"ח פזית פוקס | סגנית גזבר וממונה על נכסי עירייה
"אני מאמינה שכולנו קודם כל בני אדם וכולנו שווים. עבודה פורה, מאתגרת ומוצלחת חייבת להיות מבוססת אמון, תמיד לדבר בגובה העיניים בצורה ברורה, שקופה ועניינית, לרבות שיתוף פעולה מלא עם כולם, הרי בסוף צריך להאציל סמכויות לעובדים, לאפשר חופש עבודה ולבצע בקרה. במסגרת עבודתי בתחום המקרקעין והכספים אנו מטפלים בסוגיות מאוד רגישות ומורכבות. העבודה מתבצעת בצורה מסודרת ובהתאם לנהלי עבודה ברורים תוך שמירה על יחסי עבודה תקינים ושיח מכבד עם הנוגעים בדבר. כשרואים את העשייה בעיניים מרגישים סיפוק אדיר. הצלחה של כולם היא ההצלחה שלי".