י.ש בתים - קלר וויליאמס: ארצות הברית - פינת באר שבע

עם מאות נכסים למכירה בבלעדיות, מעטפת עבור משקיעים ומודל ניהול ששם את הסוכן במרכז, חברת הנדל"ן י.ש בתים, שחברה לענקית התיווך האמריקאית קלר וויליאמס, מביאה בשורה חדשה

ליאת קורנברג
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"באר שבע היא אחת הערים הטובות בארץ להשקעות כיום". צוות י.ש בתים – קרל וויליאמס צילום: יובל - אולפני צעד
ליאת קורנברג
תוכן מקודם

שוק הנדל"ן בבאר שבע התעורר והוא חם מתמיד. הביקוש גובר בבירת הנגב שמבחינה נדל"נית הייתה מנומנמת, כאשר כיום גם משקיעים רבים מגלים בה עניין. "דווקא עכשיו, אחרי הקורונה, אנחנו מרגישים נהירה של משקיעים לעיר. באר שבע היא אחת הערים הטובות בארץ להשקעות כיום", אומרים שלומי עמר ויניב לביא, בעלי חברת הנדל"ן י.ש בתים מבית ענקית התיווך קלר וויליאמס האמריקאית. 

פלטפורמה ייעודית למשקיעים
חברת י.ש בתים הוקמה ב-2016 על ידי שלומי עמר, בעל רקע של 11 שנים בתחום הנדל"ן, ושותפו יניב לביא שהגיע מתחום ניהול העסקים. "החזון שלנו הוא להיות משרד נדל"ן שמאגד תחומי התמחות רבים ומגוונים", אומרים שלומי ויניב, ומונים את המחלקות השונות המרכיבות את המעטפת שמציעה החברה: חטיבה מסחרית, תיווך פרטי, זרוע יזמית שבונה קרוב ל-70 צמודי קרקע בבאר שבע והסביבה, ייעוץ משכנתאות ומחלקת גמרים ושיפוצים שנותנת מענה מלא למשקיעים. 

השניים מסבירים את הרעיון שעומד מאחורי ריבוי המחלקות: "כמו שרופא עיניים לא מטפל בבעיות עור, כך אנו מאמינים שכדי לייצר מקצועיות הסוכנים שלנו צריכים להתמחות במוצר שעליו הם ממונים, אם זה פרטי, מסחרי ועוד". באמצעות שיטת העבודה הזו, כך לדבריהם, נוצרת תועלת שמתבטאת בסינרגיה בין המחלקות ובהפריה הדדית, המסייעת לחברה לכבוש פסגות חדשות באופן מתמיד. 

לאחרונה פעילה החברה גם בתחום שיווק פרויקטים יד ראשונה ליזמים, מתוך זיהוי הזדמנות למינוף הרחבת פעילות המשרד וליצירת קשר עם יזמים. הם מספרים כי רצו ליצור מצב שבו הלקוח יקנה דרכם נכס מהיזם, ומציינים כי בחברה יודעים למכור ללקוח את הנכס כדירת יד שנייה וגם לעשות את כל ההתאמות הדרושות בדרך, מה שיוצר עבורו קרקע יציבה. 
אחת החטיבות היא מחלקת ההשקעות, שמתמחה באיתור נכסים ומכירתם למשקיעים שונים. "יצרנו פלטפורמה באמצעותה אנחנו מעניינים משקיעים מחוץ לעיר בנכסים אלה, הנמצאים לרוב בקרבת אוניברסיטת בן גוריון ולכן מהווים יעד אטרקטיבי להשכרה עבור סטודנטים או משפחות צעירות", הם אומרים, ומוספים כי סוכני החברה מסבירים למשקיעים את כל מה שצריך לדעת על האזור, ולאחר מכן עורכים עבורם סיור בעיר, כדי שהמשקיעים יוכלו לראות את השטח בעצמם.

30-25 אחוז מהעסקאות שמבוצעות על ידי המשרד הן עבור משקיעים מחוץ לבאר שבעצילום: יובל - אולפני צעד

השניים מציינים כי 30-25 אחוז מהעסקאות שמבוצעות על ידי המשרד הן עבור משקיעים שגרים מחוץ לבאר שבע. בנוסף, הם מדגישים כי משקיע שמגיע למשרד נהנה ממעטפת כללית של קניה, שיפוץ או השבחת הנכס במידת הצורך, יכולת להשכיר את הנכס לאחר המכירה, וניהול הנכס בטווח הארוך.  

חטיבה נוספת המאגדת פעילות ענפה של משקיעים מכל רחבי הארץ היא המחלקה המסחרית, אליה מגיעים לקוחות פרטיים או עסקיים המעוניינים ברכישת קרקע בעיקר לצורכי תעשייה ומסחר. המחלקה מאפיינת את צורכי הלקוח, בונה עמו תוכנית עסקית ומלווה אותו בכל שלבי העסקה, וגם לאחר החתימה. סימה פלס, מנהלת המחלקה המסחרית בי.ש בתים, אומרת כי רבים המשקיעים המתעניינים ברכישת קרקעות בדרום עבור מבני תעשייה ולוגיסטיקה, וכי תחום ההשקעה בקרקעות כאלה נהנה מביקוש ההולך ועולה.

פוסט קורונה: מגמות חדשות
שלומי ויניב מעידים כי בתקופה האחרונה מורגשת פריחה מצד משקיעים חיצוניים שמגיעים לעיר ורוכשים נכסים. לטענתם, תקופת הקורונה הארוכה יצרה סוג של צוואר בקבוק המתבטא בעניין הרב שמגלים משקיעים. זאת, כך לדבריהם, לאחר שרבים קיבלו סכומי כסף ובמהלך פרק זמן ארוך נמנעו מלהשתמש בהם, וכעת מבקשים לממש את ההון האישי שלהם. 
עוד הם מציינים כי בנוסף על המשקיעים, תנופת נדל"ן בעיר מורגשת גם מצד בעלי משפחות שבעקבות הסגרים שחוו בדירות קטנות, מעוניינים בחוויית מגורים אחרת, בבתים גדולים ומרווחים יותר: "אנחנו רואים ביקוש אדיר לדירות גן, צמודי קרקע ופנטהאוזים. המחירים של נכסים אלה עלו בהתאם, וגם מחירי הקרקעות רשמו עלייה של 25-20 אחוז". 

גם לגבי דירות רגילות בעיר מורגשת כעת עליית מחירים מינורית, אך לדבריהם של השניים יש לדעת כי קיימת בנייה רבה ברחבי העיר יחסית לשאר חלקי הארץ, והמחירים צפויים לעלות אף יותר. בשכונות בהן נבנות כעת דירות חדשות ניתן למצוא את שכונת הפארק שתמנה 4,100 יחידות דיור, שכונת האצטדיון שנבנות בה כ-2,000 יחידות דיור, ואף שכונות שעתידות להיבנות, כמו שכונת רקפות, שתכיל כ-3,600 צמודי קרקע ו-4,000 יחידות דיור באופן כללי. 

היעד: הקרבה לאוניברסיטה
שלומי ויניב מסבירים כי בבאר שבע יש מספר סוגי משקיעים קלאסיים. "הקרבה לאוניברסיטת בן גוריון הופכת את באר שבע ליעד להשקעה עבור הורים שרוכשים דירה לילדיהם הסטודנטים", הם מסבירים, "נוסף עליהם, אנשים שלא יכולים לרכוש דירה באזור המרכז, קונים נכס בבאר שבע ומשכירים אותו, וישנו הסוג השלישי - משקיעים בעלי הון אישי של בין 600-400 אלף שקל, שמחפשים תשואות. מדובר באנשים שבעזרת המשכנתא רוכשים דירות בטווח מחירים של החל מ-600 אלף שקל, ועד 1.3 מיליון שקל". הם נותנים דוגמה מעבודתם השוטפת: "לפני כשבוע נסגרה עסקה של זוג משקיעים, שקיבלו ירושה בסך 500 אלף שקל, לקחו מינוף קטן, ורכשו דירת קרקע בת שלושה חדרים באזור האוניברסיטה ב-580 אלף שקל. עלויות שיפוץ והשבחה של דירה כזו הן בסביבות 120 אלף שקל. אחרי שהיא תושכר היא תייצר תשואה יפה של ארבעה-חמישה אחוזים". 

מלבד המשקיעים, בימים אלה מתמקדים בחברה במספר פרויקטים, בהם פרויקט לשיווק יד ראשונה בשכונה ג', באזור שכולו עתיד לעבור התחדשות עירונית צמוד למעונות הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון. הפרויקט מונה 55 יחידות דיור של שלושה וארבעה חדרים הכוללים חניה תת קרקעית, מרפסת, ממ"ד ומעלית. הצפי לאכלוס הוא בעוד כשלוש שנים. 
פרויקט נוסף הוא בניית וילות עד מפתח בשכונת הכלניות בבאר שבע, במיתר וביישוב כרמית. עד כה נמסרו 45 וילות, וכרגע עובדים בחברה על בניית 25 וילות נוספות. 

המודל האמריקאי כאן
בשנת 2017 חברה י.ש בתים אל חברת קלר וויליאמס האמריקאית, חברת הנדל"ן הגדולה בעולם, המונה כ-200 אלף מתווכים ברחבי הגלובוס. י.ש בתים מהווה את סניף הדגל של החברה בארץ. שלומי ויניב מספרים כי בשלוש השנים האחרונות זכתה החברה במקום הראשון גם בעסקאות וגם בעמלות, מתוך כ-20 סניפים זכייני החברה הבינלאומית כאן בישראל. 

במקביל לחיבור עם קלר וויליאמס, מאמצים בחברה את תפיסת מודל הניהול האמריקאי של ענקית הנדל"ן העולמית, כשהדגש הוא על השקעה בסוכנים, אותם רואים הבעלים כ-DNA של החברה. ההשקעה כוללת הווי חברתי; חלוקת עמלות שלדבריהם היא הטובה ביותר לסוכנים - עד 90 אחוז עמלה וגם לימודי נדל"ן שמתרחשים כמעט סביב השעון. "אצלנו בסניף יש אוניברסיטה לעולם הנדל"ן, הכוללת לימודים והעשרה בתחום וגם הדרכות מיוחדות של אדריכלים, שמאים, עורכי דין וכל בעל מקצוע שיכול להעשיר את הידע של הסוכנים שלנו", מספרים שלומי ויניב. 

אחד הסוכנים הבולטים שהשניים מבקשים לציין הוא עמרי אזולאי, מנהל בחברה העוסק בנדל"ן בשכונת נווה זאב והסביבה. "עמרי הוא דוגמה למתווך החדש, האיכותי והאמין, והוא ההוכחה שההשקעה בסוכנים והעשרתם היא זו שמעצבת את י.ש בתים להיות אחד ממשרדי הנדל"ן הגדולים והמובילים בארץ".

כיום עובדים בחברה כ-60 סוכני נדל"ן, ונוסף על פעילותה הענפה בבאר שבע היא פעילה גם בעומר, במיתר ובלהבים. "הנישה המרכזית שלנו היא העיר באר שבע, ובעתיד אנחנו מאמינים שנפעל בכל אזור הדרום", הם מסכמים, "השאיפה המרכזית שלנו היא להיות קומפלקס הנדל"ן הגדול בארץ". 

י.ש בתים - קלר וויליאמס
כתובת: הנרי קנדל 14, באר שבע

טלפון: 08-6655007 או 5128*
פקס: 08-6655008
למעבר לאתר >> 
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>